Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі

Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі

Назва:
Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі


План
Фактори, що впливають на хімічний склад та властивості фруктів і овочів.
Харчова цінність фруктів і овочів.
Безпека фруктів і овочів.
Фрукти свіжі.


1.Фрукти і овочі є продуктами природи – рослинами організмами, які продовжують жити і після відокремлення їх від материнської рослини. В процесі росту в фруктах і овочах накопичуються органічні і мінеральні речовини, відбуваються складні біохімічні процеси, головним з яких є дихання. Ріст фруктів і овочів відбувається за рахунок утворення тканин і клітин з хімічних сполук. Поступово вони досягають споживної стиглості, набувають відповідного зовнішнього вигляду, забарвлення шкірки, м’якоті, максимальної кількості хімічних споживних речовин, що зумовлюють смак і запах.
Дуже важливо не допустити перестигання фруктів і овочів, бо вони втрачають поживні речовини, смакові товарні властивості і здатність до тривалого зберігання.
Втрати врожаю і зниження якості овочів і фруктів залежить від строків їх збирання. Наприклад, якщо зідрати огірки на доби пізніше від технічного ступеня стиглості, втрати їх складуть 7%, на 4 доби 11;, на 5 бід – 12%, на 6 діб – 22%.
Передчасне збирання яблук призводить до того, що вони залишаються жорсткими, несмачними, погано забарвленими, чутливими до механічних пошкоджень, отже швидко в’януть, загнивають.
Чим довше достигають фрукти під час зберігання, тим тривалість їх зберігання більша.
Хімічний склад ще залежить від того, в якій природнокліматичній зоні їх виростили. Підвищена вологість ґрунтів і повітря, зменшення сонячного опромінювання призводить до зниження вмісту в фруктах і овочах цукрів і збільшення кількості органічних кислот та вологи. Фрукти і овочі, вирощені в Криму, Закарпатті, Південному степу мають кращі харчові цінності, смак, аромат, ніж ті, самі види і сорти вирощені у Поліссі, західному Лісостепу.
Продукти переробки фруктів, овочів, вирощених в умовах високої вологості і недостатнього сонячного освітлення, будуть за хімічним складом і харчовою цінністю гіршими від продуктів, виготовлених з фруктів і овочів, вирощених в більш сприйнятливих умовах.
Якщо плоди зняти з дерева пізніше на 7-9 діб після її початку, то під час зберігання вони швидко перестигають, втрачають смак, вражаються захворюваннями, а згодом загнивають.
2.Фрукти і овочі відіграють важливу роль в життєдіяльності людини. Згідно з нормами, дорослим людям рекомендується споживати в середньому 243 кг овочів і фруктів на рік.
Харчова цінність фруктоовочевих товарів обумовлена їх енергетичною, біологічною, фізіологічною, лікувально-профілактичною, органолептичною цінністю та безпекою.
Енергетична цінність овочів і фруктів порівняно з іншими продуктами невелика. Найнижчу калорійність мають салат, шпинат, ревінь, селера, редиска 8-21 ккал на 100 г їстівної частини; морква, капуста, цибуля, редька, баклажани 33-43 ккал, найвищу калорійність має горошок зелений – 73 ккал; картопля – 83 ккал; часник – 106 ккал.
Вищу енергетичну цінність, ніж овочі, має переважна більшість фруктів завдяки вмісту в них цукрів і крохмалю.
Біологічна цінність фруктів, овочів та продуктів їх переробки визначається вмістом у них біологічно-активних і в тому числі незамінних речовин: води, мінеральних, лементів, трагічних речовин – вуглеводів, азотних сполук, жирів, вітамінів, органічних кислот, дубильних, ароматичних, барвних та інших речовин.
Фізіологічна цінність фруктоовчених товарів зумовлена наявністю в них органічних кислот, глюкозів, цукрів, які впливають на органи смаку, нервову систему. Зовнішній вигляд і аромат фруктів і овочів подразнюють рефлекторну систему людини, за сигналом якої через центральну нервову систему приходять в готовність залози травного тракту, чим покращується засвоюваність окремих речовин.
Лікувально-профілактична цінність. Ця якість, фруктів і овочів пов’язана з вмістом вітамінів С.А.Р групи В.РР, S, К, пектину, клітковини, мінеральних елементів, деяких амінокислот, органічних кислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок