Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Мікропрограмні автомати

Мікропрограмні автомати

Назва:
Мікропрограмні автомати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Мікропрограмні автомати
Найпростіші Мікропрограмні автомати
В керуючих системах поряд зі схемами керуючих пристроїв з жорсткою логікою широко застосовуються автомати, що програ-муються, різної міри універсальності і складності. Загальною для них є наявність в їх структурі керуючої програми.
Найпростіші керуючі автомати, що програмуються, ґрунтують-ся на простому переборі керуючих команд. У цьому випадку кож-на подальша команда Аі+1 виконується після закінчення поперед-ньої Aі, і= 1, 2, ..., п, що забезпечується асинхронною роботою ав-томата, коли на його тактований вхід надходять сигнали від кінце-вих вимикачів керованого ним обладнання. Граф-схема алгоритму (ГСА) такого автомата є лінійною, являючи собою тільки послі-довність керуючих команд, і не має ні розгалужень, ні циклів (див. рис. 4.1).
Рисунок 4.1. Лінійна ГСА
Програма роботи автомата, що відповідає такій ГСА, най-більш проста і складається з послідовного перебору станів автома-та. Ці стани, подані в двійковій формі, називаються макрокоманда-ми, а створені ними програми — мікропрограмами.
Означення 1. Цифрові автомати, що використовують для своєї роботи мікропрограми, називаються мікропрогромними автомата-ми (МПА).
Структура найпростішого МПА, що реалізує лінійну ГСА, на-ведена на рис. 4.2.
Рисунок 4.2. Найпростіший керуючий МПА на регістрі
Вона містить регістр RG, дешифратор DC. блок формування команд керування (БФКК) і блок формування мікро-команД (БФМК).
Блок формування команд керування вирішує завдання підсилення і формування команд керування, які надходять потім на виконавчі органи об'єкта керування.
Блок формування микрокоманд призначений для перетворення вихідних сигналів дешифратора DC в мікрокоманди, що являють собою двійкові кодові комбінації.
Функціонально цей блок є шифратором, що перетворює сигнал на одному із своїх р входів в п=]log2p[ .
Рисунок 4.3. Найпростіший керуючий МПА на лічильнику
Працює МПА, що розглядається, таким чином. У початковою стані за відсутності тактового імпульсу ТІ регістр RG встановлений сигналом Уст»0» в початковий нульовий стан. Відповідно на виході «0» дешифратора DC буде вироблятись сигнал, який надходить на відповідний йому вхід БФМК, де він перетворюється у двійкову кодову комбінацію мікрокоманди довжини п, яка потім подається на відповідні входи регістра RG. Одночасно із цим сигнал з дешифратора DC надходить також на відповідний йому вхід БФКК, де відбувається його формування і підсилення.
При надходженні тактового імпульсу ТІ на синхровхід С регіст-ра RG в нього заноситься нова микрокоманда з БФМК, яка повин-на виконатися услід за початковою мікрокомандою, і потім цикл роботи МПА повторюється відповідно до вищеописаного.
Розглянуту на рис. 4.2 структуру МПА можна спростити, ввівши замість регістра лічильник, наприклад, з вісьмома стана-ми—000, 001, 010, 011, 100, 101, ПО, 111 (див. рис. 4.3).
Тоді нова структура МПА буде містити двійковий лічильник СТ2 на три розряди, дешифратор DC із вісьмома виходами і БФКК.
У початковий нульовий стан керуючий автомат встановлюється імпульсом на вході Уст «0». За тактовими імпульсами ТІ, що надходять на лічильний вхід «+1», лічильник послідовно проводить перебір своїх станів, які потім розшифровуються дешифраторів подаються на входи БФКК. У результаті на виходах БФКК послідовно з'являються керуючі команди А0, А1, ..., А7, які подаються на об'єкт керування до появи кінцевого сигналу Ак = А7 про закінчення процесу керування.
МПА можна також реалізовувати за допомогою розподільників імпульсів, які набули широкого розповсюдження в різних керуючих пристроях внаслідок простоти своєї структури і доброї надійності. Однак число тригерів, що міститься в них, дорівнює не ]log2 р[, як це було в МПА з регістрами чи лічильниками, а р, що при великій кількості команд керування призводить до додаткових апаратурних витрат.
Важливим показником ефективності МПА є час перемикання команд керування, а також час «перекриття» команд, які зміню-ються.
Час перекриття являє собою час, протягом якого співіснують дві команди, перша з яких виконується, а друга в цей час прихо-дить.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мікропрограмні автомати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок