Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень круглих лісоматеріалів і пиломатеріалів

Методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень круглих лісоматеріалів і пиломатеріалів

Назва:
Методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень круглих лісоматеріалів і пиломатеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень круглих лісоматеріалів
і пиломатеріалів


Слово “євростандарт” увійшов у термінологію вітчизняної торгівлі лісоматеріалами раніше, ніж були розроблені європейські стандарти. Європейські стандарти (EN) і проекти стандартів (prEN) на лісоматеріали розроблені європейським Комітетом зі стандартизації (CEH). Статус Європейських стандартів справді знімає технічні бар’єри в торгівлі лісоматеріалами між країнами Європи. Для нашої країни використання цих стандартів слід вважати необхідною умовою підтримки і розвитку експорту лісоматеріалів в країни Європи. Ми продовжуємо публікацію матеріалів зі стандартизації круглих лісоматеріалів (див. “Деревообробник” №1(67) за 2 січня 2003 р.) .
Нижче викладені методи вимірювання дефектів і вад круглих лісоматеріалів і пиломатеріалів, які містять європейські стандарти:
EN 1310:1997 Round and sawn timber - Method of measurement of features
Круглі і пиляні лісоматеріали - Метод вимірювання дефектів
ЕN1311:1997 Round and sawn timber - Method of measurement of biological degrade
Круглі і пиляні лісоматеріали - Метод вимірювання біологічних пошкоджень
Перераховані вище європейські стандарти поширюються на хвойні, листяні пиломатеріали та круглі лісоматеріали і встановлюють методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень (пошкоджень комахами і грибами), які враховуються при візуальному сортуванні за зовнішнім виглядом чи для оцінки механічних властивостей. Вони не застосовуються для конструкційних пиломатеріалів (див. EN 518 і EN 519). Стандарти не поширюються на лісоматеріали з тропічної зони.
1. Вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень пиломатеріалів
1.1. Сучки
При вимірюванні сучки в пиломатеріалах класифікують за їхньою формою і положенням. Розмір, отриманий за вказаними нижче формулами, виражають в міліметрах або в процентах від розмірів поверхні, на якій розташований сучок. За потребою використовують такі символи і суфікси:
d – розмір сучка, у міліметрах;
а – ширина сучка на меншій осі, у міліметрах;
в – ширина сучка на більшій осі, у міліметрах.
Використовують два методи для вимірювання сучків: "Основний метод", використовуваний при візуальному сортуванні, і "Альтернативний метод", використовуваний при оцінці міцності пиломатеріалу. Якщо потрібне сортування за міцністю, має використовуватися EN 518 при візуальному сортуванні і EN 519 при машинному сортуванні. При використанні стандарту має бути зазначено використовуваний метод: основний чи альтернативний.
1.1.1. Основний метод
Розглядається кожен сучок окремо.
Вимірюють сучки на частині або на всій площі пласті (пластей) або крайки (крайок за застосовуваними правилами сортування. На малюнках 1-6 показано вимірювання сучків різних видів. Кожен малюнок супроводжується формулою, яка зазвичай передбачає обчислення середнього арифметичного значення меншої (а) і більшої (b) осі сучка d="(a+b)/2. Вимірюють меншу і більшу осі і обчислюють розмір за формулою.
Примітка: Найбільший допустимий розмір сучків кожного виду і найбільша допустима кількість таких сучків для пиломатеріалу загалом чи на одиницю довжини вказують у стандарті сортування. Якщо сучки мають розміри менші від допустимих, то допускається більша їхня кількість, але сума розмірів сучків не повинна перевищувати найбільшого допустимого розміру сучків, помноженого на допустиме число сучків найбільшого розміру. Див. формулу:
де: d1,, d2,,…dn – розміри окремих сучків у міліметрах;
nmax – найбільша допустима кількість сучків;
dmax – найбільший допустимий розмір сучка в міліметрах.
Якщо передбачається застосування наведеного вище правила, то про це повинно бути зазначено в стандарті сортування.
1.1.1.1. Круглий сучок
Формула  
1.1.1.2. Овальний сучок
Формула 
1.1.1.3. Ребровий сучок
Формула:
на пласті (сучок А і сучок В):
на крайці (сучок А):
Сучок А Сучок В
1 - на пластях; 2 - на крайках (сучок В: не вимірюють, реєструють наявність)
1.1.1.4. Довгастий сучок
Залежно від використовуваного правила сортування:
а) використовують формулу:
б) сучок не вимірюють, реєструють наявність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи вимірювання дефектів і біологічних пошкоджень круглих лісоматеріалів і пиломатеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок