Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища (Івано-Франківська обл.)

Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища (Івано-Франківська обл.)

Назва:
Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища (Івано-Франківська обл.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища (Івано-Франківська обл.)


Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища розпочато в 1967р. після освоєння свердловини 74, із якої одержано промисловий прип-лив нафти дебітом 68.8т/доб. (Кропивницький блок) . Промислова нафто-носність тут пов'язана з верхньо- середньоменілітовими відкладами олігоце-ну, які залягають на глибинах 3200 - 3800м .
У 1971р. на Кропивницькому блоці введена в експлуатацію свердло-вина 73 з дебітом нафти 13.6т/доб., яка в 1974р. з причин зменшення дебіту нафти до О.іт/доб. і високого газового фактору до 2000м3/г переведена в контрольні.
У 1981р. виявлена промислова нафтоносність Південно - Долинсько-го блоку : із свердловини 4 - Лопянецька одержано приплив нафти дебітом 4т/доб.
У промислову розробку родовище введене в 1993р. на основі техно-логічної схеми розробки [1]. У технологічній схемі розраховано три варіанти розробки родовища : розробка родовища на режимі виснаження при наяв-ності 20 видобувних свердловин (у тому числі 18 проектних), розташованих по 600 - метровій сітці та два варіанти розробки родовища із заводненням— з розташуванням свердловин по 600 - метровій сітці (додаткове буріння 13 видобувних і 5 нагнітальних свердловин — варіант 2), та по - 700 метровій сітці (додаткове буріння 8 видобувних та 4 нагнітальних свердловин — варіант 3) . При цьому буріння свердловин проектується лише на Кропив-ницькому блоці . Площа Південно - Долинського блоку забудована, тому буріння свердловин тут не проектувалось .
Враховуючи, що геологічна будова родовища недостатньо вивчена, для впровадження було рекомендовано і затверджено ТЕР АТ"Укрнафта" варіант 3 .
Відповідно до технологічної схеми розробки родовища буріння про-ектних свердловин повинно було розпочатись в 1996р. з введенням в екс-плуатацію першої свердловини в 1997р. Але за станом на 1.01.1998р. буріння свердловин не розпочато . В експлуатації знаходяться дві видобувні сверд-ловини — 74 - В.В. та 4 - Лоп. та одна контрольна — 73 - В.В.
Затримка з бурінням пов'язана з великою глибиною залягання наф-тового покладу, низькими і не витриманими по площі та розрізу колек-торськими властивостями та малою продуктивністю нафтових пластів, що в підсумку дає низьку окупність свердловин .
У даній роботі розраховано варіант розробки родовища існуючим, фондом свердловин (дві видобувні свердловини), а також економічно об-грунтовано можливість розбурювання родовища за затвердженим варіантом З [1] у випадку зменшення податків на нафту через віднесення запасів нафти родовища до категорії важковидобувних .
1 ЗАГАЛЬШВЩОМОСП ПРО РОДОВИЩЕ
Вигода - Витвицьке нафтове родовище розташоване в Долинському районі Івано - Франківської області та межує з Долинським, Спаським та Північно - Долинським нафтовими родовищами . Найближчі населені пунк-ти — це районний центр м. Долина і селище міського типу Вигода . Най-ближчі села — Мала Тур'я, Мізунь Старий, Новоселиця, Кальна, Розточки, Витвиця та інші, розташовані в долинах рік Мізуньки, Свічі і Лужанки .
У районі родовища добре розвинута система засобів комунікацій . Райцентр зв'язаний з навколишніми селами асфальтовими і поліпшеними ґрунтовими дорогами з гравійним покриттям . Найближча залізнична станція знаходиться в м. Долині, через котру проходить вітка залізниці Стрий - Івано - Франківськ - Чернівці . В південно - східній частині площі проходить вузькоколійна залізниця, яка з'єднує Вигодський лісокомбінат з ділянками лісорозробок.
У місті Долині знаходиться управління бурових робіт, нафтогазови-добувне управління, газобензиновий завод, який забезпечує переробку наф-тового газу Долинського нафтопромислового району .
Із інших галузей промисловості чільне місце займає деревообробна і лісова промисловості . Сільське господарство в межах даного району, в зв'язку з несприятливими ґрунтовими і рельєфними умовами, не отримало широкого розвитку . Населення переважно зайняте в нафтовій і лісовій про-мисловостях .
Клімат району — помірно - континентальний з підвищеною во-логістю .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Видобуток нафти із Вигода - Витвицького родовища (Івано-Франківська обл.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок