Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Короткий акустичний словник

Короткий акустичний словник

Назва:
Короткий акустичний словник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Короткий акустичний словник


· Абсорбція (абсорбент) - поглинання, наприклад, поглинання звукової енергії.
· Акустичний спектр звуку (acoustical spectrum) - сукупність синусоїдальних складових складного звуку, заданих за допомогою амплітуд і частот цих складових.
· Амплітуда - максимальне миттєве (пікове) значення, якого досягає якась фізична величина, що здійснює синусоїдальне коливання.
· Побутовий шум - це звук довільного характеру, небажаний в даних умовах або для даної особи.
· Білий шум (purenoise, WeiBes Rauschen) - шум, спектральна щільність якого не залежить від частоти певного діапазону (білий шум - не обов'язково випадковий).
· Биття - виникають при накладенні двох синусоїдальних коливань з близькими частотами. Вони є періодичними. Основна частота биття в цьому випадку рівна різниці між частотами накладених взаємодіючих синусоїдальних коливань.
· Зовнішній шум (ambientnoise) - шум, що характеризується інтенсивністю і тривалістю звуків різних джерел.
· Хвиля - просторова і тимчасова зміна стану середовища, який можна представити як однонаправлене її переміщення. Існують поперечні і подовжні хвилі.
· Час реверберації - Час реверберації (reverberation time, Nachhallzeit) - це час з моменту виключення джерела звуку до зменшення щільності акустичної енергії або інтенсивності звуку до зменшення щільності акустичної енергії або інтенсивності звуку до однієї мільйонної частки від її первинного значення, тобто до 60 дб (стандарт DIN 52212).
· Вимушені коливання виникають під впливом збудливої знакозмінної зовнішньої фізичної сили. Частота вимушених коливань визначається частотою збудження.
· Висота звуку (pitch, tonwert) - термін, використовуваний для опису характеру частоти звуку.
· Декремент - основна величина при розрахунках загасання. Декремент - характеристика швидкості загасання двох коливань, наступних один за одним в одну і ту ж сторону.
· Дисипація (розсіювання) - перехід енергії впорядкованого руху в енергію хаотичного руху частинок (теплоту).
· Дифузне поле (diffuse field, diffuses Schallfeld) - поле з однорідним звуковим тиском, що отримується за рахунок безлічі віддзеркалень від поверхонь розділу.
· Довжина хвилі (wavelength, Wellenlange) - відстань між двома найближчими точками хвилі, зрушеними по фазі на один повний період.
· Добротність - безрозмірна величина, максимальне значення передавальної функції.
· Загасання - міра втрат енергії в коливальній системі при перетворенні однієї форми енергії на іншу.
· Звук (sound, Schall) - механічні коливання і пружні хвилі, що розповсюджуються в твердих, рідких і газоподібних середовищах, переважно в чутних областях частот (16-20000 Гц).
· Звукова хвиля (acousticalwave) - звуковою хвилею називають процес розповсюдження змінного обурення в пружному середовищі, а звуковими коливаннями називають коливальні рухи частинок середовища під дією цього обурення.
· Звукова потужність. Звукові хвилі є носіями звукової енергії. Загальна кількість енергії, яку джерело звуку випромінює в навколишній простір за одиницю часу, характеризує звукову потужність джерела. Звукову потужність зазвичай визначають у ватах. Деякі конкретні джерела звуку можна характеризувати наступними приблизними цифрами:
Шепіт - 10-9 Вт
Розмова - 10-5 Вт
Крик - 10-3 Вт
Великий оркестр - 10 Вт
Великий турбореактивний літак - 105 Вт
Слід зазначити, що для електроакустичного перетворювача акустична потужність менше електричної потужності, що проводиться. К.П.Д. гучномовця динамічного типу невеликий і складає декілька відсотків.).
· Звуковий тиск (Па) (acoustic pressure, Schalldruck) - змінна частина тиску, що виникає в середовищі при проходженні звукової хвилі.).
· Звукове поле (Sound field, Schallfeld) - сукупність просторово-часових розподілів величин, що характеризують дане звукове обурення.
· Звуковий спектр - залежність рівня звукового тиску (повітряного або структурного шуму) від частоти. Відображається в звуковому спектрі, який встановлюється за допомогою частотного аналізу.
· Звукоізоляція - зменшення дії звуку завдяки установці стінці, що відображає (що поглинає), між джерелом звуку і місцем дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Короткий акустичний словник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок