Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Визначення термінів ремонту ізоляційних покриттів трубопроводів

Визначення термінів ремонту ізоляційних покриттів трубопроводів

Назва:
Визначення термінів ремонту ізоляційних покриттів трубопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Визначення термінів ремонту ізоляційних покриттів трубопроводів


Про важливість визначення економічно доцільних термінів ремонту покриттів і тим самим застосування науково обгрунтованого планування ремонту свідчать об'єми робіт по ремонту ізоляції на експлуатованих магістральних трубопроводах. Вже зараз на нафтопродуктопроводах, віковий склад яких значно вище за газопроводи, щорічно близько 2,5% ізоляції піддається капітальному ремонту (заміна покриття), що складає близько 1000 км в рік. На газопровідних магістралях останнім часом ремонт ізоляційних покриттів проводився в невеликому об'ємі, проте починаючи з 1970 р. необхідність в цьому зросла. Об'єми ремонту газопроводу залежно від тривалості їх експлуатації розподіляються таким чином: при терміні служби більше 20 років складають близько 35%, при терміні 15—20 років —20%, 10—15 років —25%, 5—10 років— 15% і до 5 років—0,5%.
Важливе народногосподарське значення визначення економічно доцільного часу ремонту покриття на діючих трубопроводах пояснюється не тільки зростаючими об'ємами ремонтних робіт у міру старіння ізоляції, але і значними витратами на їх ремонт.
Технологія ремонту покриття з частковою або повною її заміною на ділянці трубопроводу передбачає виконання робіт, загальна вартість яких в 1,8—2,5 раз перевищує витрати на первинне нанесення ізоляції. Крім того, ремонт покриття проводять тільки на ділянках, де спостерігається підвищена витрата електроенергії або корозійні пошкодження трубопроводу. Це, у свою чергу, вимагає виконання робіт по заварці каверн, накладанню латок, частковій заміні труб, тому при капітальному ремонті покриття одночасно ремонтують і трубопровід.
Аналіз структури витрат показує, що при так званому ремонті ізоляційних покриттів відбувається їх повна заміна новими на окремих ділянках трубопроводів, а також ремонт труб. У ряді випадків повністю замінюють окремі труби або цілі ділянки трубопроводу.
У зв'язку з тим, що капітальний ремонт покриттів на газопроводах в більшості випадків можна проводити тільки з прокладкою лупінга або відключенням його при наявних паралельних нитках, вартість такого ремонту приблизно в три рази вище, ніж на нафтопродуктопроводах.
Як відомо, захист від корозії сталевого трубопроводу можливий також за допомогою збільшення витрати електроенергії. У зв'язку з цим у вітчизняній і зарубіжній літературі не раз висловлювалася думка, що ремонт ізоляційного покриття слід проводити тоді, коли вартість електроенергії на захист буде рівна вартості ремонту ізоляції. Не дивлячись на економічну обгрунтованість такої постановки питання, конкретна розробка методики зіставлення різних видів витрат може бути здійснена за умови розгляду фізичних явищ, супутніх процесу старіння ізоляції протягом всього періоду експлуатації.
З моменту укладання трубопроводу, як було показано раніше, починається процес старіння покриття, збільшується витрата захисного струму і зменшується захисна зона катодної станції. Для повного захисту ділянки електрохімії трубопроводи проводять різні заходи, у тому числі установку додаткових катодних станцій, а також збільшують до можливих меж витрату захисного струму. Внаслідок цього витрати по альтернативних варіантах слід зіставляти не на даний момент часу, а за тривалий період експлуатації.
Витрати по варіанту «ремонт покриття» повинні зіставлятися з сумарними, щорічно зростаючими витратами на захист електрохімії.
Позначимо Зр(t) — витрати на ремонт покриття 1 км; ?Э3(t) — накопичена сума витрат на електрозахист 1 км трубопровода за певний період. Тоді, зіставляючи витрати, можна виявити, який із заходів економічно більш ефективно.
Наприклад, якщо:
T
Зр(t)? ?Э3(t)
t=1
то слід провести ремонт покриття, а якщо:
T
Зр(t)? ?Э3(t)
t=1
то цілеспрямовано збільшити витрату струму.
Очевидно, що доцільний термін ремонту ізоляційного покриття на даній ділянці трубопроводу визначиться з рівності:
T
Зр(t)= ?Э3(t)
t=1
Економічний доцільний рік ремонту ізоляції на кожній конкретній ділянці трубопроводу можна визначати вже через декілька років його експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Визначення термінів ремонту ізоляційних покриттів трубопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок