Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Охорона праці, надр та довкілля при видобутку газу і вуглводневого конденсату

Охорона праці, надр та довкілля при видобутку газу і вуглводневого конденсату

Назва:
Охорона праці, надр та довкілля при видобутку газу і вуглводневого конденсату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,81 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Охорона праці, надр та довкілля при видобутку газу і вуглводневого конденсату


1 Значення охорони праці в забезпеченні безпечних та здорових умов праці
Охорона праці і техніка безпеки в газовій промисловості відіграє важливу оль. Повністю безпечних та нешкідливих виробництв не існує. Задача охорони праці звести до мінімуму ймовірність ураження або захворювання працюючого з одночасним забезпеченням комфорту при максимальній продуктивності праці. Реальні виробничі умови характеризуються, як правило, наявністю деяких шкід-ливостей та небезпек. Прикладами виробничих небезпек можуть служити від-криті струмопровідні частини обладнання, розжарені тіла, деталі машин і меха-нізмів, що рухаються і т.д. Виробничі шкідливості виникають через незадовільні санітарно-гігієнічні умови на виробництві і наявності незадовільного мікроклі-мату на виробництві, шкідливих домішок у повітрі, променистого тепла, іонізуючих випромінювань, електромагнітних полів.
Покращення умов праці, підвищення її безпечності і нешкідливості має ве-лике економічне значення. Воно впливає на економічні результати виробницт- ва – на продуктивність праці, якість та собівартість продукції, що випускається.
Покращення умов праці та її безпечність приводять до зниження виробни-чого травматизму, професійних захворювань, інвалідності, що зберігає здоров’я працюючих та одночасно приводить до зменшення затрат на оплату пільг та компенсації за роботу в небезпечних умовах праці, на оплату наслідків такої ро-боти (тимчасової та постійної непрацездатності), на лікування перепідготовку працівників вироб-ництва у зв’язку з текучістю кадрів по причинам, які пов’язані з умовами праці.
Основними причинами виробничого травматизму є:
Невиконання робітниками правил безпечного ведення робіт.
Невідповідність професії або кваліфікації робітників виду робіт, що виконують.
Незадовільний стан робочих місць, території підприємств і цехів.
Порушення трудової та виробничої дисципліни.
Відсутність відповідальних керівників робіт або невірні їх дії.
Несправність обладнання, інструмента.
Для оцінки нещасних випадків та рівня травматизму на підприємстві вико-ристовують статистичні показники, такі як коефіцієнт частоти і коефіцієнт важ-кості травматизму.
Середньоспискова чисельність працівників Опарського газопромислу у 2002 році становила 38 чоловік. Кількість днів непрацездатності – 9 днів. Число нещасних випадків – 1. Коефіцієнт частоти травматизму – 6,76, коефіцієнт важ-кості – 9.
У 2003 році середньоспискова чисельність працівників складала – 41 чо-ловік, кількість нещасних випадків – 2, кількість днів непрацездатності – 12. Коефіцієнт частоти травматизму – 13,24, коефіцієнт важкості – 6.
У 2004 році середньоспискова чисельність працівників становила – 40 чо-ловік, кількість нещасних випадків – 1, кількість днів непрацездатності – 10. Коефіцієнт частоти травматизму – 6,67, коефіцієнт важкості – 10.
Отже, частота травматизму найбільша у тому році (2003) у якому найбільше нещасних випадків.
Охорона праці дуже тісно пов’язана також з загальною задачею охорони природи, так як очищення і знешкодження стічних вод та викидів в атмосферу, боротьба з шумом та вібрацією, захист від електромагнітних полів та іонізуючих випромінювань служать не тільки цілями охорони праці, але й одночасно сприяють збереженню середовища проживання людини.
2 Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів
виробничого середовища
Експлуатація та розробка газових родовищ пов’язана з викидом шкідливих речовин в атмосферне повітря. Основними джерелами викидів в атмосферу є свічки УНТС та ПОЗ, факельні лінії свердловин, ємності метанолу. В таблиці 9.1 наведено потужність викиду на позах Опарького газового родовища (ГР).
Таблиця 9.1 – Потужність викиду забруднюючих речовин (т/рік).
Найменування | ПОЗ-1 | ПОЗ-2 | ПОЗ-3
Оксид азоту | 0,0038––––––
Діоксид азоту | 0,0233––––––
Всього по NOx | 0,0271––––––
Оксид вуглецю | 0,0756––––––
Бензин | 0,0908––––––
Дизельне пальне | 0,0984––––––
Природний газ | 138,437 | 105,195 | 62,521
Всього | 138,729 | 105,195 | 62,521
Опарьке ГР по викидах шкідливих речовин в атмосферу є підприємством 4-ї категорії небезпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона праці, надр та довкілля при видобутку газу і вуглводневого конденсату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок