Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Вади будови деревини

Вади будови деревини

Назва:
Вади будови деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вади будови деревини


План
Неправильне розміщення волокон та річних кілець.
Реактивна деревина.
Нерегулярні анатомічні утворення.
Серцевина і подвійна серцевина.
Пасинок і вікна.
Рами.
Ненормальні відкладення в деревині.


Група вад будови деревини е однією з найбільших /19 видів і 29 різновидностей/ і для зручності їх розгляду поділимо її на 7 під-груп за взаємним впливом на якість продукції.
Неправильне розміщення волокон та річних кілець. Сюди входять такі вали: радіальний і тангенціальний нахили волокон, хвилястість та завиток.
Нахил волокон виявляється у відхиленні їх від поздовжньої осі сортименту, він може бути в усіх порід. Тангенціальний нахил волокон пов’язаний із спіральним розміщенням волокон у ростучому дереві.
В круглих лісоматеріалах ця вада добре виявляється на бічній поверх-ні - по гвинтоподібних тріщинах кори на поверхні. В більшості випадків таке розміщення для окремих порід може бути спадковим. Наприклад, для капітана кінського характерне розміщення знизу вверх направо, для інших порід - може бути протилежним. З віком ця вада посилюється і на периферії стовбура буває сильніше розвинена, ніж у центрі.
Радіальний нахил волокон часто називають штучним у зв’язку s тим, що він спостерігається лише в пиломатеріалах та деталях. Отримуємо радіальний нахил волокон при розпиловці збіжистих, окоренкуватих та кривих стовбурів.
У круглих лісоматеріалах нахил волокон вимірюють на верхньому торці за розміром хорди, що відповідає величині відхилення волокон від поздовжньої осі сортименту протягом 1 м від цього торця /в сан-тиметрах або в частках діаметра торця/; n пиломатеріалах - у найбільш характерному місці за величиною відхилення h, на довжині L, що дорівнює не менше подвійної ширини.
Нахил волокон утруднює обробку деревини, знижує міцність при згині та розтягу, пилопродукція з нахилом волокон здатна до деформа-цій.
Хвилястість - хвилясте або невпорядковане розміщення волокон, що найчастіше трапляється в листяних порід. Розрізняють хвилясту і плута-ну хвилястість. Вона має струменеподібну текстуру деревини. Така різ-новидність спостерігається часто в нижній частині стовбура /береза, осика, клен, ясень тощо/. Плутана хвилястість відрізняється невпорядкованим розміщенням волокон і трапляється в деревині наростів. Іноді це може бути місцевою вадою, або займати значну площу.
Хвилястість вимірюють за площею зони тільки в пиломатеріалах та шпоні. Вода вважається умовною, оскільки надає деревині красивої тек-стури і підвищує цінність деревини.
Завиток /місцеве викривлення річних шарів у зоні сучків та про-ростей/, враховують його лише в пиломатеріалах та шпоні. Завитки мо-жуть бути однобічні й наскрізні. Вимірюють їх за шириною і довжиною в лінійних мірах і враховують кількість штук на l u довжини або на l м2 шпону.
Реактивна деревина. Сюди входять вади: крень і тягова деревина. Крень утворюється в зоні нахилених стовбурів і буває місцева або су-цільна. В круглих лісоматеріалах добре виділяється на торцях овальної норми у вигляді темнозабарвлених широких пізніх зон річних кілець. Дуже часто зустрічається в деревині ялини. Місцева крень охоплює лише окремі річні кільця. В круглих лісоматеріалах вимірюють за площею зо-ни в процентах, в пиломатеріалах - за шириною і довжиною в лінійних мірах або площі зони, зайнятої вадою.
Крень підвищує твердість деревини і міцність при стиску і статичному згині, одначе понижує міцність при розтягу, збільшує усушку, що приводить до тріщин і покороблення.
Тягова деревина характерна для листяних порід і відрізняється різким розширенням ранньої вони річних кілець. Деревина має сірува-тий відтінок і при обробці розчином йоду забарвлюється в синьо-фіоле-товий колір. Така деревина мае багато целюлози і мало лігніну. Щіль-ність її на 10-30% вище від нормальної деревини. Усушка вздовж воло-кон приблизно в 2 рази більша, міцність при стиску вздовж волокон менша і в причиною утворення відлупних тріщин.
Тягова деревина утруднює обробку деталей, вона дає ворсисті /мшисті/ поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вади будови деревини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок