Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Машини та устаткування лісосічних і лісоскладських робіт

Машини та устаткування лісосічних і лісоскладських робіт

Назва:
Машини та устаткування лісосічних і лісоскладських робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,52 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Звіт
з проходження навчально-виробничої практики
з дисципліни: Машини та устаткування лісосічних і лісоскладських робіт


1. Вступ
Проходячи навчальну практику з механізації лісорозробок, студенти повинні одержати тверді знання особливостей конструкції лісозаготівельних інструментів, технології лісосічних робіт і засвоїти основи теорії з даного курсу. Першочергове значення мають питання взаємодії з інструментами, робочих органів інструментів з предметом праці що обробляється, інструментів з технологією робіт в лісі, а також питання, пов’язані з вибором основних параметрів, що вимагають розрахунків і методів визначення продуктивності і з охороною праці.
2. Форми організації праці
На підприємствах лісозаготівельної промисловості застосовується бригада форма організації праці. Група робітників суміжних чи різних професій, які разом виконують спільне виробниче завдання і несуть загальну відповідальність за результати роботи, називається бригадою. Бригади можуть бути функціональними і комплексними.
Раніше лісосічні роботи велися функціональними бригадами. Для розробки лісосіки створювались декілька бригад, кожній із яких доручалось виконання однієї із операцій, що входять до складу лісосічних робіт.
Розподіл праці сприяє спеціалізації робітників, а отже, і підвищенню продуктивності, але в умовах заготівельного виробництва доцільнішою є організація роботи з поєднанням професій за суміжними спеціальностями. Обумовлено це тим, що на лісосічних роботах різна трудомісткість виконання окремих операцій, і в цьому випадку при поєднанні суміжних професій забезпечується більш повне використання робочого часу. Тому, замість функціональних бригад лісосічні роботи зараз виконуються малими комплексними, укрупненими комплексними наскрізними комплексними бригадами. Характерна особливість комплексних бригад - сумісництво професій робітниками, я також взаємодопомога і взаємозамінність у роботі. У результаті знижується втомлюваність робітників, скорочується простій обладнання, не вимагаються великі міжопераційні запаси лісу і підвищується колективна зацікавленість всіх членів бригади в виконанні завдання, що дозволяє досягти продуктивності праці на 10...15% вище, ніж у функціональних бригадах.
Організація праці комплексними бригадами ефективна, коли кожен член бригади володіє декількома спеціальностями, так як тільки у цьому випадку він зможе допомогти в роботі членам бригади, котрі більш завантажені. Очолює бригаду бригадир, котрий назначається з числа найбільш досвідчених кваліфікованих членів бригади по бажанню робітників. Денний виробіток бригади визначається за кінцевою фазою робіт бригади.
Мала комплексна бригада організовується на базі одного ведучого (основного) механізму і, в залежності від прийнятого типу технологічного процесу, машин і обладнання, що застосовуються, виконує весь комплекс основних лісосічних робіт, включаючи навантаження стовбурів чи дерев на лісовозний транспорт чи сортування-штабелювання сортиментів.. Чисельний склад малих комплексних бригад залежить від типу трелювального механізму і виду лісоматеріалу то навантажується на лісовозний транспорт.
При виконанні робіт на лісосіці повинна бути організована безпека всього комплексу лісосічних робіт, що включає підготовчі і допоміжні роботи, звалювання і трелювання дерев, очищення лісосік. Організаційне і технічне керівництво лісосічними роботами виконує майстер, в розпорядженні якого повинно бути таке число бригад (ланок), роботу яких він може організувати і контролювати кожного дня протягом робочої зміни.
На кожну лісосіку до початку розробки, відповідно до конкретних умов рельєфу місцевості, складу насаджень, способу рубки, машин що використовуються, обладнання і форм організації праці, складається . технологічна карта. Технологічна карта складається технічним керівником (техноруком, при проведенні рубок проміжного користування - лісничим) з участю майстра ї затверджується головним інженером (головним лісничим) підприємства. Проводити лісосічні роботи без технологічної карти чи з відхиленнями від неї не дозволяється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Машини та устаткування лісосічних і лісоскладських робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок