Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення і класифікація облицювальних робіт. інструменти для плиткових робіт. архітектурні елементи плиткових облицювань

Призначення і класифікація облицювальних робіт. інструменти для плиткових робіт. архітектурні елементи плиткових облицювань

Назва:
Призначення і класифікація облицювальних робіт. інструменти для плиткових робіт. архітектурні елементи плиткових облицювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,87 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Призначення і класифікація облицювальних робіт. інструменти для плиткових робіт. архітектурні елементи плиткових облицювань


ПРИЗНАЧЕННЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ
ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПЛИТКОВИХ РОБІТ
АРХІТЕКТУРНІ ЕЛЕМЕНТИ ПЛИТКОВИХ ОБЛИЦЮВАНЬ
ПРИЗНАЧЕННЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ
Роботи, пов'язані з опорядженням поверхонь будівлі штуч-ними матеріалами, називають облицювальними. До них відносять роботи, пов'язані з опорядженням поверхонь різними видами плиток, великогабаритними облицювальними листами, лінолеумом тощо. Лицювальники виконують також мозаїчні, ксилолітові та інші роботи по опорядженню підлог. Облицю-вальні роботи можуть виконуватись як зовні на фасадах, так і всередині будівель при облицюванні стін і підлог. Поверхню об-лицьовують з тим, щоб захистити конструкцію від атмосферних впливів, вологи, механічних пошкоджень, а також з санітарно-гігієнічною і декоративною метою. Облицьоване штучними ма-теріалами приміщення набирає привабливого вигляду, в ньому створюються кращі умови для життєдіяльності людини.
Підлоги облицьовують керамічними, мозаїчними, бетонними, шлакосіталовими, синтетичними плитками або лінолеумом. Крім плиток, підлогу можна опорядити монолітним мозаїчним шаром або кольоровою мастикою на полімерних в'яжучих матеріалах. Внутрішні вертикальні поверхні облицьовують керамічними, скля-ними, полістирольними плитками. Крім того, для облицювання різних поверхонь можна застосовувати плитки з природних кам'яних матеріалів (мармурові, гранітні, з вапняку тощо).
За формою плитки бувають квадратні, шести- і восьмигранні.
До початку облицювальних робіт в приміщенні повинні бути закінчені всі роботи, виконання яких може пошкодити облицьова-ну поверхню. Конструктивні елементи будівлі, що підлягають об-лицюванню, повинні бути стійкими. Відхилення віконних і двер-них укосів, стовпів від вертикалі допускається не більше 1 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше 3 мм на весь елемент.
При облицюванні стін плитками на цементному розчині відхилення поверхні від вертикалі до 15 мм і нерівності на ній повинні вирівнюватись цементним розчином. Якщо відхилення більше 15 мм розчин наносять по попередньо надійно закріпленим сіткам.
Якщо плитки закріплюють на поверхні мастиками, відхилення поверхні, що облицьовують, від вертикалі не повин-но бути більше 3 мм на 1 м висоти.
До початку внутрішніх облицювальних робіт мають бути за-вершені всі роботи по влаштуванню покрівлі будівлі або водонеп-роникного перекриття над частиною будівлі, яку облицьовують. У приміщеннях мають бути закінчені всі роботи, пов'язані з монтажем потайних проводок та встановлені коробки у дверні і віконні прорізи. Облицьовувати на розчинах і мастиках можна лише тоді, коли навантаження на стіни досягло не менше 65 % від проектного.
Облицьовувати стіни слід до влаштування чистої підлоги, тому на них повинні бути зроблені позначки, які вказують на рівень майбутньої підлоги. Це буде нижній край облицьованої стіни.
ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПЛИТКОВИХ РОБІТ
Деякі з відомих вам штукатурних інструментів застосовують і в облицювальних роботах. Для насікання кам'яних поверхонь перед облицьовуванням використовують зубила, скарпелі, троянки. Для провішування поверхонь і перевірки їх вертикальності або горизонтальності застосовують ватерпас, рівні з висками або виски. Крім того, горизонтальність підлоги можна перевірити, користуючись ватерпасом (Рис. 1).
Для накидання розчину на стіни користуються звичайними серцеподібними кельмами, а для намазування розчину на плит-ку — прямокутними.
Для нарізання і обробки керамічних і скляних плиток засто-совують різальні інструменти, спеціальні молотки, кліщі тощо.
Склоріз алмазний (Рис. 2, а) застосовують для розрізання глазурованих і скляних плиток. Різальною частиною склоріза є встановлений в обойму невеликий кристал алмазу — найт-вердішого мінералу. Алмази випускають під номерами. Вони бу-вають трьох видів: дрібні, середні і великі. Алмаз повинен зберігатись в сухому місці у спеціальному шкіряному або матер-чатому чохлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Призначення і класифікація облицювальних робіт. інструменти для плиткових робіт. архітектурні елементи плиткових облицювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок