Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Будова кузовів і кабін автомобіля

Будова кузовів і кабін автомобіля

Назва:
Будова кузовів і кабін автомобіля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,51 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Будова кузовів і кабін автомобіля”


ПЛАН
1. КУЗОВ I КАБІНА ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ
2. КУЗОВ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. КУЗОВ I КАБІНА ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ
Вантажні автомобілі загального призначення мають кузови у ви-гляді дерев'яної бортової платформи. На спеціалізованих автомобі-лях кузови пристосовані для перевезення певного вантажу (само-скидні, фургони, цистерни тощо).
Бортова платформа вантажного автомобіля (рис. 1., а) скла-дається з дерев'яних і металевих деталей. Основу платформи стано-вить підлога 5, зроблена з дощок, яка спирається на поздовжні 2 й поперечні 4 бруси. До основи прикріплено передній борт 7 (нерухо-мо), відкидні бічні 6 і задній 3 борти. Відкидні борти з'єднані з осно-вою завісами 11 і 10т удержуються в піднятому положенні спеціаль-ними запорами 8 у кутах бортів. До рами автомобіля бортова плат-форма кріпиться стрем'янками І і 9.
Кабіна вантажного автомобіля (рис. 1., б) капотної конструкції складається з каркаса 75, кришки 13, верхньої 72, задньої 14 і біч-них 16 панелей, між якими зроблено дверні прорізи. В прорізах на завісах навішуються двері. В зачиненому положенні двері удержу-ються за допомогою спеціальних замків. Двері кабіни обладнано опускним склом із склопідйомниками та кватирками. У віконні про-різи кабіни вставлено гнуте скло, яке не відкривається. Всередині кабіни розміщено сидіння водія та органи керування.
Сидіння водія може бути двомісним або тримісним, спільним для водія й пасажирів або окремим. У разі роздільної конструкції сидін-ня виконують регульованим за висотою й довжиною, а також за на-хилом спинки. В кабінах безкапотної конструкції передбачають одне спальне місце, розташоване впоперек кабіни за спиною водія. Щоб забезпечити доступ до двигуна, в таких кабінах роблять пристрій для перекидання кабіни відносно передніх шарнірних опор (автомобілі МАЗ, КамАЗ).
Оперення вантажного автомобіля (рис. 1., в) в разі капотного компонування складається з капота 17, крил 18, підніжок 19, коли двигун розташовано під кабіною, до оперення входять тільки крила, підніжки та облицювання ра-діатора.
Рис. 1. Кузов (а), кабіна (б) та оперення (в) вантажного автомобіля:
1,9— стрем'янки; 2, 4 — відповідно поздовжні й поперечні бруси; 3 — задній борт; 5— підлога платформи; 6— відкидні бічні борти; 7 — передній борт;
8— спеціальні запори; 10, 11 — завіси; 12 — верхня панель; ІЗ — кришка;
14 — задня панель; /5— каркас; 16— бічні панелі; 17 — капот; 18— крила;
19— підніжка; 20— облицю-вання радіатора облицювання радіатора.
2. КУЗОВ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ
Більшість сучасних легкових автомобілів мають безрамну кон-струкцію. За раму в цьому разі править кузов, який у місцях кріплен-ня двигуна, агрегатів трансмісії і підвісок має спеціальні підсилення.
Кузов складається із сталевого суцільнозварного корпусу, до яко-го прикріплено капот двигуна, передні й задні крила, двері, кришку багажника, облицювання фар і радіатора, передній і задній буфери, накладку та ін. Усередині кузова розміщено сидіння для водія та пасажирів.
Корпус кузова (рис. 2) становить жорстку зварну конструкцію з великої кількості деталей, головними з яких є основа (підлога) 7 з передньою та задньою частинами, боковини 2, що мають прорізи для кріплення дверей, і дах 3, який об'єднує елементи кузова в об'ємну конструкцію. В передній частині корпусу кузова приварено коротку раму 4, яка призначається для кріплення двигуна, радіатора й попе-речної балки передньої підвіски.
Рис. 2. Корпус кузова легкового автомобіля:
1 — основа (підлога); 2 — боковини; 3 — дах; 4 — рама
Основу кузова виконано у вигляді суцільноштампованої па-нелі, підсиленої по периметру збірним коробчастим профілем. До передньої частини основи входять щит, панелі й бризковики, до зад-ньої — тільки панелі й бризковики. Боковини кузова також виготов-ляються штампуванням і зварюються зі стояків, порогів підлоги та інших деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Будова кузовів і кабін автомобіля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок