Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Статистичний аналіз і оцінка похибок вимірювань

Статистичний аналіз і оцінка похибок вимірювань

Назва:
Статистичний аналіз і оцінка похибок вимірювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Статистичний аналіз і оцінка похибок вимірювань


Похибки вимірювань та їх види
Кількісний вміст властивості, що відображається фізичною величиною, визначається розміром фізичної величини. Ще до вимірювання існує деякий розмір фізичної величини, котрий можна би було оцінити відповідним числовим значенням. Це значення називають істинним.
Істинне значення фізичної величини – це значення, що ідеально відображає властивості даного об’єкта як кількісно, так і якісно. Воно є об’єктивним і не залежить ні від нашої свідомості, а ні від технічних засобів, що застосовуються при експериментальному його визначенні. При експериментальному визначенні значення фізичної величини завжди будемо отримувати значення величини, відмінне від істинного, бо завжди має місце похибка вимірювання.
Абсолютною похибкою вимірювання Д називають відхилення результату вимірювання від істинного значення вимірюваної величини
Д = x – X, (2.1)
Абсолютна похибка не може служити мірою точності, бо, наприклад Д = 0,5мм при х = 100 мм є достатньо малою, але при х = 0,5 мм—вона дуже велика. Тому вводиться поняття відносної похибки:
, (2.2)
де x – результат вимірювання ; Х—істинне значення вимірюваної величини.
Дійсне значення вимірюваної величини це є її значення отримане експериментально, і настільки наближене до істинного, що для даної мети воно може бути використане замість нього
Оскільки істинне значення вимірюваної величини невідоме, то практично знаходять наближені значення абсолютної і відносної похибок вимірювання:
ДД=x – xд і або ,
де xД - дійсне значення вимірюваної величини (має бути відоме з похибкою, що в кілька разів менша за похибку ДД).
Зрозуміло, що легше знайти похибку дном, яка називається номінальною відносною похибкою і, якщо вона невелика, то мало відрізняється від дД.
Похибка вимірювання зумовлена, головним чином, наявністю похибок засобів вимірювання і є результуючою похибкою багатьох складових, кожна з яких викликана певною причиною. Розрізняють чотири групи похибок.
Інструментальні похибки, зумовлені недосконалістю засобів вимірювань.
Похибки установлення—це похибки, спричинені неправильним установленням засобу вимірювань, впливом відхилень умов виконання вимірювального експерименту від тих, що були градуюванні засобу вимірювань.
Похибки методу вимірювання спричинені недосконалістю цього методу—недостатньою обгрунтованістю його теорії, застосуванням наближених формул для спрощення розрахунків тощо.
Особисті похибки виникають переважно при відлічуванні показів. Причини їх виникнення: недосконалість зору оператора, втомленість, схильність занижувати або завищувати відлік, округляти до парних або непарних цифр тощо.
Похибки трьох перших груп називають об’єктивними, а похибки четвертої групи – суб’єктивними. Об'єктивні похибки можуть виникати на довільній стадії вимірювальних перетворень, а суб'єктивні —тільки при відчитуванні показів експериментатором.
В реальних умовах усім величинам, в тому числі й похибкам, властива певна невизначеність, мірою якої характеризується їх випадковість. Залежно від закономірності проявлення похибки ділять на систематичні, випадкові і грубі.
Систематичною похибкою називається складова похибки вимірювання, яка залишається сталою або закономірно змінюється при повторенні вимірювань однієї і тієї самої величини.
Випадкова похибка — це та складова похибки, яка при повторенні вимірювань величини з незмінним розміром змінюється випадково.
Груба похибка — це похибка вимірювання, яка істотно перевищує сподівану за даних умов вимірювання похибку.
Чим менші систематичні і випадкові похибки, тим вища точність вимірювання. Тому точність вимірювання є характеристикою їх якості і показує близькість результатів вимірювання до істинного значення вимірюваної величини.
Кількісною оцінкою точності вимірювань є число, обернене до відносної похибки (запропоновано у 1955р. Соловйовим М.М.)
(2.3)
Характеристикою якості вимірювання, яка відбиває близькість систематичної похибки до нуля, є правильність вимірювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Статистичний аналіз і оцінка похибок вимірювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок