Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші

Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші

Назва:
Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші


ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
ІНСТРУМЕНТИ І ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
РОЗЧИНИ І ДЕКОРАТИВНІ МОЗАЇЧНІ СУМІШІ
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
Роботи, пов'язані з підготовкою основи підлоги і покриттям її шаром мозаїчного розчину, з наступним його опорядженням, називають мозаїчними. До складу мозаїчного розчину входять білий або сірий цементи, кам'яний дрібняк і вода. При бажанні зробити покриття кольоровим до цієї суміші додають лугостійкі мінеральні пігменти. Мозаїчне покриття міцне, довговічне, до-бре захищає конструкції від дії вологи і має привабливий вигляд (Рис. 1). Монолітні мозаїчні підлоги влаштовують у цехах про-мислових підприємств, магазинах, вестибюлях і сходових пло-щадках будівель різного призначення.
З мозаїчного розчину виготовляють штучні деталі архітектурного опорядження приміщень (мозаїчні плити, підвіконники, східці, приступки збірних маршів тощо).
Поряд з цим до мозаїки відносять монументально-декора-тивний живопис, який відтворює на поверхнях будівлі тема-тичні або орнаментальні рисунки шляхом набору їх із різнокольорових кусочків різноманітних матеріалів (смальта, камінь, кераміка тощо). Мозаїчний набір рисунка закріплюється на поверхні цементним розчином або спеціальними мастиками. Мозаїчні панно і окремі рисунки можна спостерігати на фасадах будівель, станціях метро, вок-залах, у готелях, палацах культури тощо. Набірну мозаїку ви-конують художники-декоратори.
Монолітні мозаїчні підлоги можуть бути одно- або багато-кольоровими, коли окремі ділянки підлоги виконані розчинами різного кольору. їх можна виконати і візерунчастими з орнамен-тальними рисунками.
До влаштування мозаїчних підлог приступають після вико-нання всіх загальнобудіцельних і санітарно-технічних робіт, прокладання електропроводки та укладання бетонної основи під підлоги. Основа повинна бути рівною і міцною. При перевірці рівності основи контрольним дво-метровим правилом проміжок між ним і основою має бути не більше 10 мм. Відхилення поверхні осно-ви від горизонталі має бути не більше 0,2 % від розміру при-міщення, а при ширині або до-вжині приміщення більше 25 м не повинно перевищувати 50 мм.
Рис. 1. Зразок мозаїчного покриття
ІНСТРУМЕНТИ І ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
В мозаїчних роботах частково користуються вже знайомим вам інструментом, що застосовується також в штукатурних або плиткових роботах. Для розрівнювання або переміщення мо-заїчного розчину використовують лопатку (див. рис. 96, а), гладилку (див. рис. 17, в) та відрізачку (див. рис. 18, в).
Для ущільнювання шару мозаїчного розчину застосовують ручний коток масою 80—100 кг (див. рис. 158, а) і металеву або дерев'яну трамбовку.
Дерев'яну трамбовку (Рис. 2, а) виготовляють з прямо-кутного куска дошки розміром 25x35 або 40x40 см, завтовшки 30—40 мм. В центрі дошки на металевих кутиках закріплюється дерев'яна ручка 120—130 см завдовжки.
Металева трамбовка (Рис. 2, б) складається з квадратної металевої плити, виготовленої з листової сталі розміром 30x30 або 40x40 см, завтовшки 6—8 мм. Всередині плити, перпенди-кулярно до неї, приварена металева ручка завдовжки 80—100 см. У разі відсутності металевих трамбовок, які є довговічними в експлуатації, застосовують недовговічні дерев'яні.
Для зняття цементного молока з поверхні ущільненого мо-заїчного шару застосовують макловицю (Рис. 3, а). її робочу частину виготовляють з кінського волосу довжиною 10—12 см. По периметру щітки до кінського волосу добавляють щетину, щоб вона стала пружнішою і волосінь не заламувалась під час роботи. В мозаїчних роботах краще застосовувати макловицю з капроновою волосінню.
Для шліфування ділянок мозаїчної підлоги, недоступних для мозаїчно-шліфувальної машини, застосовують абразивні ка-мені, які для зручності затискують у спеціальний пристрій з дерев'яною ручкою 100 см завдовжки (Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок