Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ

СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ

Назва:
СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,69 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ


Для поділу приміщень великої площі на приміщення меншої площі влаштовують столярні перегородки. Столярні перегородки не несуть ніяких навантажень, крім власної маси, тому їх роблять більш легенями, чим інші перегородки.
Перегородки бувають на усю висоту приміщення, тобто до стелі, і не доходять до стелі. Завдяки малій масі столярні перегородки легко переносяться і монтуються. Істотний недолік перегородок — недостатня звукоізоляція.
Столярні перегородки роблять глухими, частково заскленими (мал. 96, а) і заскленими на 3 їхні висоти (мал. 96, б). Глухі перегородки призначені для поділу добре освітленого приміщення на двох частин. Засклені перегородки роблять при пристрої стінок між неосвітленим коридором і
Потовк
прилягаючими приміщеннями, а також при поділі в установах кімнат на двох частин.
У залежності від породи деревини перегородки офарблюють олійною чи фарбою покривають лаком. Для унікальних будинків роблять перегородки з деревини коштовних порід і покривають їх світлим лаком. Іноді каркасні перегородки облицьовують чи фанерою твердими деревноволокнистими плитами, обробленими текстурним папером з імітацією під деревину твердих порід.
По конструкції столярні перегородки бувають з оброблених дощок, рамкові (філенчаті), каркасні. Для виготовлення перегородок з .дощок застосовують в основному фрезеровані дошки в паз і чи гребінь у чверть товщиною 36 і 46 мм із деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, липи, осики і тополі. Вологість дощок повинна бути 12...15%.
Дошки необхідних розмірів відповідно до робочих креслень випилюють з необрізних чи обрізних пиломатеріалів на круглопильних верстатах для поперечного і подовжнього розкрою, після чого фрезерують з чотирьох сторін на чотирибічних повздошно-фрезерних верстатах. Відхилення, що допускаються, від номінальних розмірів по довжині неприрізаних дощок повинні бути не більш ±5 мм, а для прирізаних — по довжині ±3, по товщині ±1, а по ширині ±2 мм.
Рамкові (філенчаті) перегородки збирають із щитів шириною 0,8...1 м, що складаються з обов’язок, середників і фільонок. Щити виготовляють за технологією, аналогічній технології виготовлення рамкових двер.
Вертикальні бруски щита (рами) виготовляють на усю висоту перегородки. У них вибирають гнізда для шипів горизонтальних брусків. Бруски щита (рами) з'єднують на шипах і клею. Фільонки кріплять до рами розкладками, установлюваними по обидва боки.
Щити обробляють по периметрі для того, щоб при установці їх не потрібно було пристругувати. У деяких щитах замість фільонок ставлять плетіння, що кріплять до брусків рами у чверть шурупами.
Каркасні перегородки (мал. 97) роблять із брусків перетином 25...32X50...80 мм. Бруски поставляють на будівництво в прирізаному чи неприрізаному виді (погонажем). При постачанні в прирізаному виді бруски комплектно на перегородку зв'язують у пачку. Вони повинні бути оброблені і мати розміри відповідно до робочих креслень.
Каркас перегородки виготовляють з деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, тополі, липи й осики. Вологість брусків каркаса повинна бути не більш 15%. Відхилення брусків, що допускаються, повинні бути на більш: по довжині ±5, по товщині ± 1, по ширині ±2 мм. Для заповнення каркаса перегородок використовують м'які дереволокнитсті чи мінераловатні плити.
Облицьовують дерев'яні перегородки прямокутними гіпсокартонними аркушами (ДСТ 6266—81), що бувають двох типів: з утоненными з лицьової сторони крайками КК і прямими подовжніми крайками ПК.
Аркуші випуска довжиною 2500...4500 мм, шириною 600 і 1200 і товщиною 8...25 мм. Вони не повинні мати забруднень, масляних плям, волнистості, відбитих кутів і ушкодження подовжніх крайок.
Облицьовувати перегородки гіпсокартонними аркушами допускається в приміщеннях з експлуатаційною вологістю повітря не більш 60%. Вологість дерев'яних елементів перегородок не повинна перевищувати 23%.
До облицювання перевіряють схилом вертикальність поверхні перегородки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: СТОЛЯРНІ ПЕРЕГОРОДКИ, ПАНЕЛІ, ТАМБУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок