Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Різьба. Зображення та позначення різьби

Різьба. Зображення та позначення різьби

Назва:
Різьба. Зображення та позначення різьби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Різьба. Зображення та позначення різьби


Поняття гвинтової лінії. Циліндрична гвинтова лінія – це просторова крива, яку описує точка при одночасному рівномірному обертанні навколо осі циліндра і рівномірному переміщенні по його твірній. Частина гвинтової лінії між точками, що відповідає одному повному оберту твірної циліндра, називається витком. Відстань між двома найближчими точками, в яких гвинтова лінія перетинає ту саму твірну циліндра, називається кроком Р гвинтової лінії.
Для побудови гвинтової лінії треба задати діаметр d циліндра і крок Р. Коло основи циліндра поділяють на кілька рівних частин, наприклад на вісім, і через точки поділу проводять проекції твірних циліндра. По висоті відкладають крок Р гвинтової лінії і ділять його на ту саму кількість рівних частин. Перетин фронтальних проекцій твірних з відповідними горизонтальними прямими, проведеними через точки поділу кроку, дають точки гвинтової лінії. Фронтальна проекція гвинтової лінії є синусоїда. На розгортці циліндричної поверхні гвинтова лінія зображується прямою, що є гіпотенузою трикутника, основа якого дорівнює довжині pd кола циліндра, а висота — кроку Р. Кут y між основою і гіпотенузою називається кутом підйому гвинтової лінії (tg y=). Довжину одного витка можна визначити за формулою .
Гвинтові лінії бувають правого і лівого напряму. Права гвинтова лінія характеризується підйомом видимих частин витків зліва направо, а ліва — справа наліво.
Гвинтова різьба. Різьба – це поверхня, утворена при гвинтовому переміщенні плоского контура по циліндричній або конічній поверхні.
Сукупність циліндра з утвореним гвинтовим виступом називається гвинтом.
Якщо на поверхні циліндра одночасно переміщати не один, а два, три або більше плоских профілей, рівномірно зміщених по колу один відносно одного, то можна утворити гвинти відповідно з двома, трьома або більше заходами. У двозаходовій різьбі трикутні профілі зміщені один відносно одного на 180°. Число заходів гвинта легко визначити на його торцевій поверхні.
Класифікація різьб. У сучасній техніці велике поширення мають різьбові з'єднання, що застосовуються для рознімного з'єднання деталей. До їх позитивних якостей належать універсальність, надійність, зручність складання та розбирання, простота виготовлення.
Залежно від форми профілю розрізняють різьби трикутні, прямокутні, трапецїєподібні, круглі тощо.
Залежно від розташування різьби на поверхні стержня або отвору вони поділяються на зовнішні та внутрішні, а залежно від поверхні, на якій нарізано різьбу, – на циліндричні та конічні.
За кількістю заходів різьби бувають одно- та багатозахідними (дво-, тризахідними і т. д.).
Залежно від напрямку гвинтової поверхні розрізняють праві та ліві. Правою різьба називається тому, що для загвинчування гвинта гайку необхідно обертати праворуч (за ходом годинникової стрілки). При лівій різьбі гвинт або гайку треба обертати проти руху годинникової стрілки.
У будь-якій різьбі відповідно до стандартів розрізняють такі основні елементи: профіль різьби; кут профілю; висоту профілю; крок різьби; зовнішній, зведений середній та внутрішній діаметри різьби.
Профіль різьби розглядається в перерізі, ще проходить через вісь болта чи гайки. Найчастіше застосовується циліндрична трикутна різьба, яку використовують на кріпильних деталях: гвинтах, шпильках гайках, болтах.
Прямокутна різьба має прямокутний профіль (квадратний). Застосовується дуже рідко.
Трапецоїдна різьба має переріз у формі трапеції з кутом профілю 30°. Застосовується для передачі руху або великих зусиль (металорізальні верстати, домкрати преси).
Упорна різьба має профіль у вигляді нерівносторонньої трапеції з робочим кутом при вершині 300. Ця різьба застосовується тоді, коли гвинт має передавати одностороннє велике зусилля (гвинти пресів, домкратів).
Кругла різьба має профіль, утворений двома дугами, спряженими з невеликими прямолінійними ділянками, та кутом 300. Застосовується в патронах, запобіжниках, цоколях ламп.
Кут профілю j — кут між суміжними бічними сторонами різьби у площині осьового перерізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Різьба. Зображення та позначення різьби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок