Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Характеристика електронних тахеометрів фірми SOKKIA

Характеристика електронних тахеометрів фірми SOKKIA

Назва:
Характеристика електронних тахеометрів фірми SOKKIA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Характеристика електронних тахеометрів
фірми SOKKIA


Електронний тахеометр – це вимірювальний інструмент, у якому конструктивно об'єднані електронний теодоліт, світлодалекомір і мікропроцесор із прикладним геодезичним програмним забезпеченням. Мікропроцесор дозволяє зберігати дані вимірів у внутрішній пам'яті і робити обробку й аналіз результатів вимірів безпосередньо в поле.
Цифрові прецизійні нівеліри. Забезпечують високу точність визначення висот. Можуть використовуватися в тих випадках, коли точність визначення висот супутниковими системами й електронними тахеометрами недостатня. Обсяг таких робіт відносно невисокий, тому і приладів потрібно небагато.
Найбільш універсальними є, безумовно, електронні тахеометри. При всій привабливості супутникових систем вони не можуть гарантированно працювати у всіх випадках через необхідність "бачити чисте небо". Не випадково практично всі російські постачальники геодезичного устаткування, що навіть починали у свій час працювати винятково із супутниковою апаратурою, сьогодні вважають за необхідне пропонувати електронні тахеометри. Тому тенденції розвитку простежимо на прикладі приладів цього класу.
Останнім часом чітко просліджується тенденція розвитку електронних тахеометрів - від "звичайних" приладів до роботизованих станцій. Прилад забезпечується сервоприводами, модулем наведення на візирну мету і радіокомунікаційним пристроєм. З їхньою допомогою він автоматично наводиться на крапку, що спостерігається, а всі команди оператор подає з пульта дистанційного керування. Оператор забуває про необхідність змінювати фокусування зорової труби і ручному наведенні на крапку. Він цілком зосереджений на показаннях дисплея. Різко збільшується якість кодування об'єктів при зйомці, що приводить до зниження часу камеральної обробки. Переваги при розбивочних роботах просто величезні - обчислюються редукції відбивача в проектне положення обновляються в реальному часі.
Сьогодні виробляється і ціле сімейство тахеометрів-автоматів. Це не просто роботизированные прилади із сервоприводами і пристроями автоматичного наведення на візирну мету, а свого роду датчики положення об'єкта, які можна використовувати як складений елемент комп'ютеризованої технології.
Електронні тахеометри Sokkia, які випускалися до 2003 року, оснащувалися інфрачервоним далекоміром з невидимим променем, що вимірює відстань до цілі з використанням призмених або плівкових відбивачів. Сучасні моделі тахеометрів Sokkia оснащені безвідбивним лазерним далекоміром з видимим променем, у якому використовується технологія RED-tech. Цей далекомір має найвищу швидкість і точністю вимірів. Вузький лазерний промінь забезпечує можливість безвідбивного виміру відстаней до дрібних об'єктів (кути будинків, електричні проводи, ізолятори і т.п), при великих кутах падіння лучачи на поверхню, що відбиває, (при зйомці каналізаційних люків), а також при наявності перешкод (сіткові огородження, дрібні галузі і листи дерев). Крім цього, лазерний далекомір, у порівнянні з інфрачервоним далекоміром, має значно велику (у 2.5 - 3 рази) дальність виміру відстаней з використанням традиційних призмених або плівкових відбивачів.
Тахеометри серій 130R, 130RT, 30R, 30RT, 30RK поставляються в двох модифікаціях: з лазерним далекоміром 2 класу або з більш могутнім лазерним далекоміром класу 3R.
Усі тахеометри Sokkia мають:
Зорову трубу прямого зображення і високого розрішення, що допускає поворот через зеніт і надир, що значно полегшує наведення на ціль.
Підсвічування сітки ниток і клавіатури.
Двухвісьовий рідинний компенсатор, що дозволяє коректувати вплив відхилення інструмента по осях X і Y у діапазоні до 3', що разом із програмою обліку колімаційної помилки забезпечує точні кутові виміри.
Комунікаційний порт RS232 для підключення комунікаційного кабелю.
Порт для підключення зовнішнього джерела харчування (крім моделей SET630R, SET630RT, SET630RK, SET610 і SET610K).
Всі електронні тахеометри Sokkia (крім спеціальних) внесені в Держреєстр України і не вимагають проходження метрологічної атестації при ввозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Характеристика електронних тахеометрів фірми SOKKIA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок