Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Тригери

Тригери

Назва:
Тригери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1. Вступ.
Схему асинхронного тригера можна представити, як схему отриману із логічної схеми у якої,як мінімум один із виходів з’єднаний із входом. Тригерами називають також послідовні схеми або кінцеві автомати. Поведінка тригера залежить від, як від значення вхідних змінних в даний момент часу, так і від вхідних змінних , в попередній момент часу. Тому він може зберігати інформацію. Інформація, яка зберігається називається параметрами стану і позначаються через .
Рисунок 1: Асинхронний тригер: логічна схема з зворотнім зв’язком, яка використовує вхідний вектор Х і вектор зворотного зв’язку Z, що відповідає моментам часу m і m+1.
Для розв’язки входів та виходів асинхронного тригерів потрібно ввести елемент затримки в ланцюг зворотного зв’язку. Тригери в яких тактовий сигнал керує буферними накопичувачами в ланцюгу зворотного зв’язку, називають синхронними тригерами. В результаті затримки між входом та виходом доцільним є розгляд параметра стану в двох різних моментах часу, які позначені індексами m та m+1. Розглядатися повинні тільки вхідні сигнали , які змінюють свої значення в дискретні моменти часу. Інтервал між двома змінами вхідного сигналу повинен бути настільки великим, щоб в проміжку на всіх з’єднувальних лініях встановилися фіксоване значення сигналів. Це називають «робота в основному режимі».
2.Принципові особливості структури тригерів.
В тригер завжди входить логічна схема SN1, яка містить ланцюг зворотного зв’язку з елементом, який вносить затримку. Але тригер містить також виходи, сигнали на яких можуть бути виявлені двома різними шляхами в другій логічній схемі SN2(Рисунок 2):
В автоматі Мура вхідні змінні обчислюються тільки на основі параметрів стану
В випадку автомата Мілі навпаки в складі логічної схеми SN2 застосовуються не тільки параметри стану , але і вхідні змінні , які служать вхідними величинами.
Рисунок 2: а) Автомат Мура; b) Автомат Мілі
3. Аналіз асинхронних тригерів
В якості прикладу приведений аналіз тригера НІ-АБО (NOR). Він представляє собою ідеальну логічну схему із зворотнім зв’язком(Рисунок 3). Скорочення S та R, якими позначаються вхідні сигнали, означають «установка» (set) і «повернення» (reset). Також один із виходів позначений через , часто позначають, як . Другий вихід може також позначатися, як інвертуючий вихід . Але для другого виходу інвертуючи функція не завжди придається.
Рисунок 3: Тригер NOR
Розглянемо роботу даної схеми на таких прикладах:
Перший випадок . В цьому випадку сигнал на виході верхнього NOR-вентиля має значення . Сигнали на обох входах нижнього NOR-вентиля має значення 0, так, що . Установка тригера виконана. Внесений результат в таблицю істинності Таблиця 1, де показані дві можливі форми представлені таблиці істинності.
В протилежному випадку, коли , в наслідок симетрії встановлюються значення на виходах і . Тригер встановлений в початковому стані.
Тепер розглянемо варіант, коли . В такому випадку поведінка тригера буде визначатися попереднім станом.
Якщо має місце вихідний сигнал , то вхідний сигнал верхнього вентиля дорівнює 1 і зберігається . Також зберігається , так як сигнали на обох входах цього вентиля мають значення 0. Даний стан є стабільним і тому утримується.
А якщо на виході маємо , із поняття симетрії отримаємо, що утримується та . Тому в Таблицю 1 вноситься інформація про те, що попередній стан запам’ятовується (). Вказані в Таблиці 1 форми представлення відрізняються значеннями, які мають вихідний сигнал і в моменти часу та .
У відповідності із тим варіантом, що залишився . В цьому варіанті два входи встановлюються на 0. Цей варіант виключається, так як виходи не будуть взаємно інверсними.


Таблиця 1: Дві форми таблиці істинності вентиля НІ-АЛЕ на RS-тригерах.
4. Систематичний аналіз.
Систематичний аналіз може бути проведений на основі складання мулевих функцій та (див. рисунок 2) для логічних схем та . Перекреслимо структурну схему в відповідності з рисунком 4 і введемо сумарний час затримки .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Тригери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок