Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Оздоблення поверхні за трафаретами

Оздоблення поверхні за трафаретами

Назва:
Оздоблення поверхні за трафаретами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Оздоблення поверхні за трафаретами


Види трафаретів і їх виготовлення. Однотонно пофарбовані стіни або стелі часто прикрашають різними рисунками, виконаними здебільшого за трафаретами. Так роблять бордюри, фризи, кутки стель, фільонки, вставки тощо.
Рис. 1. Повторення рисунка в стрічковому орнаменті
Рисунок фриза або бордюру — це стрічковий орнамент, в якому окремі елементи рисунка повторюються. Для створення орнаменту використовують форми геометричних фігур, а також рисунки з рослинного чи тваринного світу. Залежно від переваги цих елементів у рисунку орнамент може бути геометричний, рослинний, з рисунками тварин або змішаний.
Уважно розглядаючи геометричний орнамент (рис 1), побачимо, що він складається з окремих елементів, так званих рапортів, які через певні відрізки повторюються. Кожний рапорт вписується в прямокутник, тому такі рисунки почали виконувати за шаблонами, які називають трафаретами.
Залежно від способу зображення рисунка виділяють прямі і зворотні трафарети.
Прямим називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок виконують кольором, що відрізняється від кольору поверхні (рис. 2). При виготовленні прямого трафарету вирізують контур самого рисунка.
Зворотним називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок утворюється за рахунок фону пофарбованої поверхні (рис. 3). При виготовленні такого трафарету вирізують не контур рисунка, а фон навколо нього. За зворотними трафаретами виконують в основному одноколірні рисунки.
Рис. 2. Прямий трафарет:
о —трафарет, б — отриманий рисунок
Рис. 3. Зворотний трафарет
а — трафарет, б — отриманий рисунок
Усі трафарети поділяють на одноколірні і багатоколірні. Багатоколірні трафарети дають змогу виконувати рисунок кількома кольорами (тонами). Кожний новий колір рисунка накладають по окремому трафарету.
Трафарети виготовляють з цупкого паперу, картону, фанери, жерсті, целулоїду та інших листових матеріалів. Матеріал для трафарету не повинен розмокати, бруднити поверхню або руйнуватись під впливом малярної суміші. Щоб з трафарету, виготовленого з жерсті, не стікала фарбувальна суміш, з його зовнішнього боку приклеюють шар повсті. Для зручності роботи з трафаретом із жерсті до нього іноді прикріплюють ручку.
Трафарети з картону або фанери повинні бути прооліфлені або пофарбовані олійною фарбою.
Є різні способи перенесення рисунка на трафарет.
Якщо розмір рисунка відповідає розміру трафарету, то його перезнімають за допомогою копіювального паперу Для цього на рівну поверхню кладуть аркуш цупкого паперу, накривають його копіювальним папером, зверху кладуть рисунок і скріплюють аркуші скріпками. Після цього рисунок перезнімають, обводячи його контури олівцем або загостреною паличкою. Такий спосіб руйнує друкований рисунок; особливо це незручно у тих випадках, коли його перезнімають з альбомів або книжок. Щоб уникнути цього, рисунок спочатку перезнімають на кальку, а з кальки за допомогою копіювального паперу на трафарет.
Коли рисунок перезнімають з старого трафарету, то трафарет накладають на цупкий папір, притискуючи кнопками, і олівцем обводять по контуру вирізів.
Якщо рисунок менший за трафарет, то його відповідно збільшують.
Збільшувати рисунок можна по клітках, пантографом або за допомогою епідіаскопа. Щоб збільшити рисунок по клітках, на нього наносять сітку з квадратних кліток (рис. 4) і позначають їх цифрами. На аркуші паперу роблять таку саму кількість кліток, але в більшому масштабі, який відповідає формату трафарету. В кожній клітці олівцем наносять окремі елементи рисунка.
Зручніше збільшувати рисунок за допомогою епідіас копа, який встановлюють на столі, що стоїть біля стіни На стіну прикріплюють аркуш паперу за форматом трафарету. Рисунок вставляють в рамку епідіаскопа і передають його відбиток на прикріплений до стіни папір. Відрегулювавши різкість і розмір зображення, рисунок олівцем наносять на папір.
Рис. 4. Збільшення рисунка по клітках:
а — основний рисунок, б — збільшений рисунок
Для збільшення рисунків застосовують також спеціальні пристрої — пантографи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оздоблення поверхні за трафаретами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок