Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Основні конструктивні різновиди лопатевих насосів

Основні конструктивні різновиди лопатевих насосів

Назва:
Основні конструктивні різновиди лопатевих насосів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,32 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основні конструктивні різновиди лопатевих насосів


На мал. 2.57 зображений консольний насос, призначений для подачі чистої холодної води і інших малоагресивних рідин. Одностороннє робоче колесо 1 закріплене консольно на кінці валу. Підведення насоса — прямоосний конфузор — виконаний в кришці 2. Відведення — спіральне. Розвантаження робочого колеса від осьового зусилля здійснюється за допомогою розвантажувальних вікон 3 і другого ущільнення, утвореного кільцем 5 і виступом на робочому колесі. При цьому тиск перед сальником знижується до тиску всмоктування. Щоб повітря не могло просочуватися в насос, сальникове
ущільнення забезпечене кільцем гідравлічного затвора 6. Рідина підводиться до нього по отвору 7 з правої пазухи насоса. Іноді робоче колесо у консольних насосів виконується нерозвантаженим. При атом осьове підсиливши сприймається шарикопідшипниками н установки в ущільненні валу кільця гідравлічного затвора не потрібен. У корпусі і кришці встановлені змінні ущільнюючі кільця 5 і 4, оберігаючі корпус і кришку від зносу струмом витоків. Корпус насоса кріпиться до опорної стійки. Радіальне і залишилося неврівноваженим осьове зусилля, діючі на ротор насоса, сприймаються шарикопідшипниками. Підшипники змажуть рідким маслом.
На мал. 2.3 зображений одноступінчатий насос двостороннього входу. Двостороннє робоче колесо 4 завдяки симетрії розвантажено від осьового зусилля. Підведення і відведення насоса спіральні. Роз'їм корпуси насоса подовжній (горизонтальний), причому напірний трубопроводи і той що підводить підключені до нижньої частини 5 корпусу. Це забезпечує можливість огляду, ремонту і заміни окремих деталей і всього ротора без демонтажу трубопроводів і від'єднання електродвигуна. Ущільнюючий зазор робочого колеса виконаний між змінними ущільнюючими кільцями 6 і 3, закріпленими в корпусі насоса і на робочому колесі. Вал насоса захищений від зносу змінними втулками, закріпленими на валу на різьбленні. Ці ж втулки кріплять робоче колесо в осьовому напрямі. Сальники, що ущільнюють підведення насоса, мають кільця гідравлічного затвора 2, Рідина підводиться до них під тиском з введення насоса по трубках. Радіальне навантаження ротора сприймається підшипниками ковзання. Мастило підшипників кільцеве. У нижній частині корпусів підшипників є камери, через які протікає охолоджуюча вода.
Для фіксації валу в осьовому напрямі і сприйняття осьового зусилля, яке може виникнути при неоднаковому виготовленні або зносі правого і лівого ущільнень робочого колеса, в корпусі лівого підшипника є радіально-наполегливі шарикопідшипники 1. Зовнішні кільця цих підшипників необхідно встановлювати з великими радіальними зазорами. Інакше малі зазори підшипників кочення забезпечили б концентричне положення валу щодо розточування вкладиша підшипника ковзання, при якому масляного клину не утворюється і підшипник ковзання не зможе сприймати ніякого радіального зусилля. Отже, при цьому все навантаження, як радіальне, так і осьове, сприймалася б тільки підшипником кочення. В даний час підшипники ковзання застосовують тільки на крупних насосах двостороннього входу. На малих і середніх насосах встановлюють підшипники кочення, які сприймають не тільки радіальні, але і осьові зусилля. Насоси двостороннього входу мають велику висоту всмоктування, ніж насоси одностороннього входу при тих же подачі і частоті обертання.
У багатоступінчатих насосів спірального типу відведення і підводи всіх ступенів спіральні. На мал. 2.58 зображений двухступінчатий спіральний насос. Рідина поступає з першого ступеня в другий по внутрішньому перевідному каналу 1. Роз'їм корпуси подовжній, причому напірний трубопроводи і той що підводить приєднані до нижньої частини 4 корпусу, що полегшує огляд і ремонт насоса. Симетричне розташований коліс розвантажує ротор від осьового зусилля. Ущільнюючі зазори робочих коліс виконані між змінними ущільнюючими кільцями, які захищають корпус і робочі колеса від зносу. Вал, захищений від зносу через тертя об набивання сальника змінними втулками, спирається на два підшипники ковзання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні конструктивні різновиди лопатевих насосів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок