Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Капітальний ремонт авто

Капітальний ремонт авто

Назва:
Капітальний ремонт авто
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Капітальний ремонт авто


З необхідністю проведення капітального ремонту двигуна стикаються багато автовласників. Якість ремонту і запасних частин - основні чинники, від яких залежить ресурс двигуна після відновлення.
Основні поняття
Ресурс двигуна - тривалість його праці (пробіг) до приходу в непридатний для нормальної експлуатації стан, що не усувається регулюванням (падіння потужності, збільшення витрати масла і палива, токсичності відпрацьованих газів, погіршення пускових властивостей і т.д.). Величина ресурсу визначається швидкістю зносу деталей двигуна. Більшість іноземних двигунів мають ресурс 250-300 тис. км. і більш, вітчизняні, як правило, - близько 150 тис. км. Для того, щоб двигун відпрацював закладений в нього ресурс, необхідне дотримання правил експлуатації, встановлених виробником автомобіля.
Знос деталі - зміна її розмірів, форми або стани її поверхонь під впливом навантажень. Прискорений знос найчастіше виникає із-за порушення правил експлуатації і техобслуговування двигуна і приводить до передчасного виходу його з ладу.
Поточний ремонт двигуна - усунення дрібних несправностей, що виникають в процесі експлуатації автомобіля.
Середній ремонт - часткове розбирання двигуна і відновлення або заміна зношених деталей (наприклад, ремонт головки блоку циліндрів).
Капітальний ремонт двигуна - процес повного відновлення його експлуатаційних характеристик, що включає зняття з автомобіля і повне розбирання двигуна, ремонт головки блоку циліндрів (ГБЦ), колінчастого валу і (або) блоку циліндрів, і заміну або відновлення всіх зношених деталей, вузлів і агрегатів.
Причини прискореного зносу двигуна
Невчасна заміна масла і масляного фільтру приводить до роботи пар тертя в несприятливих умовах. Це пов'язано з погіршенням властивостей моторного масла (міняється його в'язкість, виробляються присадки, підвищується схильність до утворення відкладень на деталях і в каналах системи мастила і т.д.) і великою кількістю продуктів зносу в змащувальній системі (у забрудненому масляному фільтрі відкривається перепускний клапан і масло проходить мимо елементу, що фільтрує).
Використання неякісного масла викликає прискорений знос і швидкий вихід двигуна з ладу. Масло, що не володіє всім комплексом властивостей, необхідним для нормального мастила пар тертя, не запобігає утворенню задирів і руйнуванню робочих поверхонь високонавантажених деталей (деталі газорозподільного механізму, поршневі кільця, спідниці поршнів, вкладиші коленвала, підшипники турбокомпресора і т.д.). Підвищена схильність неякісних масел до утворення смолянистих відкладень може привести до закупорювання масляних каналів і залишити пари тертя без мастила, що викличе їх прискорений знос, утворення задирів і заклинювання. Подібні ефекти можливі у разі застосування масла, не відповідного даному двигуну по класу якості (класифікації API, ACEA і т. д.). Наприклад, коли замість рекомендованого масла по API класу SH/CD використовується дешевше SF/CC.
Незадовільний стан повітряного або паливного фільтру (дефекти, механічні пошкодження), а також різна нещільність з'єднань впускної системи приводить до попадання абразивних частинок (пороши) в двигун і інтенсивного зносу, в першу чергу циліндрів і поршневих кілець.
Невчасне усунення несправностей в двигуні або неправильні регулювання прискорюють знос деталей. Наприклад, “стукаючий” розподільний вал є джерелом безперервного забруднення системи мастила металевими частинками. Невірна установка кута випередження запалення, несправності карбюратора або системи управління двигуном, застосування не відповідних двигуну свічок запалення викликають детонацію і гартівне запалення, що загрожують руйнуванням поршнів і поверхонь камер згорання. Перегрів двигуна із-за несправностей в системі охолоджування може привести до деформації головки блоку циліндрів (ГБЦ) і освіти в ній тріщин. Плівка масла в парах тертя при недостатньому охолоджуванні стає менш міцною, що приводить до інтенсивного зносу деталей, що труться. У дизелів прогари поршнів і інші серйозні дефекти виникають в результаті несправностей паливної апаратури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Капітальний ремонт авто

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок