Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення, класифікація та особливості конструкції локомотивів вузькоколійного транспорту

Призначення, класифікація та особливості конструкції локомотивів вузькоколійного транспорту

Назва:
Призначення, класифікація та особливості конструкції локомотивів вузькоколійного транспорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,58 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Призначення, класифікація та особливості конструкції локомотивів вузькоколійного транспорту


Тепловози
10 березня 1922 р. було створено бюро споруди тепловозів системи проф. Я. М. Гаккеля, а 6 листопада 1924 р. тепловоз системи Гаккеля був зданий в експлуатацію Жовтневій залізниці. Це був перший в світі магістральний, тепловоз е електричною передачею. У 1927 р. залізниці СРСР отримали тепловоз з механічною передачею, а в 1930 р. серійний випуск тепловозів був доручений тепловозобудівному заводу Коломенському в кооперації з Харківським електромеханічним заводом і заводом «Динамо». Масове виробництво тепловозів для залізниць нормальної колії було організоване тільки в 1946 р. Для вузькоколійних залізниць до Вітчизняної війни випускалися тільки мотовози. Виробництво тепловозів для них було налагоджене лише останніми роками на Калузькому і Камбарськом заводах.
У березні 1962 р. був затверджений типаж маневрових і промислових тепловозів, в який увійшли як ширококолійні, так і вузькоколійні тепловози.
Схеми розміщення агрегатів на тепловозах
Тепловози мають наступні основні частини: двигун, силову передачу, екіпаж (ходову частину) і допоміжне устаткування.
Як вже наголошувалося вище, в тепловозах невеликої потужності найбільшого поширення набула механічна
На рис. 1 показана схема розміщення агрегатів вузькоколійної залізниці тепловоза ТУ – 6. Двигун розміщений паралельно подільній осі тепловоза. Поперечне розміщення прийнято на мотовозі М – 3/2 нормальній колії.
Рис. 1. Схема розміщення агрегатів на вузькоколійному тепловозі ТУ – 6:
1 – рама; 2 – двигун; 3 – коробка передач; 4 – пост керування; 5 – паливний бак; 6 – пісочниця; 7 – карданна передача від реверсу до редуктора теліжки; 8 – реверс; 9 – редуктор теліжки; 10 – осьовий редуктор
Рис. 2. Схема розміщення агрегатів на вузькоколійному мотовозі М – 2 з двома двигунами:
1 – двигун з муфтою зчеплення і коробкою передач; 2 – проміжний карданний вал; 3 – реверси; 4 – карданний вал; 5 – ведуча поворотна теліжка; 6 – осьовий редуктор
При побудові агрегатів на вузькоколійному мотовозі виникли проблеми з синхронізацією керування, це призводило до перевантаження то одного то другого двигуна. Крім того в зимовий час при русі в порожньому напрямі зупинити один із двигунів неможна, після цього вони охолоджуються і для запуску потрібно багато часу.
Основні параметри локомотивів для лісотранспорту
До основних параметрів локомотивів відносяться зчіпна вага, осьова формула, потужність двигуна і швидкості руху. Перераховані параметри знаходяться між собою в тісному зв'язку.
Початковими даними для їх визначення являються технічні умови проектування залізничних колій, призначених для даного виду тяги; якість верхньої будови шляху; конструкція рухомого складу; розмір вантажообігу для лісовозних вузькоколійних залізниць.
Технічні умови проектування вузькоколійних залізниць дають певні величини допустимих підйомів і ухилів.
Мінімальна величина навантаження на локомотив, знайдена відповідно до заданого вантажообігу для даного класу дорогі, і дані, що характеризують подовжній профіль дорогі, визначають мінімальну силу тяги на крюку при вибраній швидкості, яку локомотив повинен розвивати на керівному підйомі, що допускається. При заданій величині цієї швидкості можна знайти величину потужності двигуна, а разом з нею підібрати і зчіпну вагу локомотива.
Конструкція і якість верхньої будови вузькоколійної залізниці визначають навантаження на вісь локомотива і вагонів. Під конструкцією верхньої будови розуміється ширина колії, тип рейки, кількість шпал на 1 км. дороги, конструкція кріплення до них рейок.
Таким чином, при заданому подовжньому профілі дорогі, якості її верхньої будови і при даному рухомому складі для визначення основних параметрів локомотива необхідно знати річне завдання для нього і вагу складу, які визначаються тягово-експлуатаційними.
Турбінне колесо 2 гідротрансформатора і пов'язане з ним турбінне колесо 5 гідромуфт через шестерні 31 і 32 передають обертання вихідному валу 39 гідропередачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Призначення, класифікація та особливості конструкції локомотивів вузькоколійного транспорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок