Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Нанесення клейового розчину на основу. Наклеювання шпону на площини щитів

Нанесення клейового розчину на основу. Наклеювання шпону на площини щитів

Назва:
Нанесення клейового розчину на основу. Наклеювання шпону на площини щитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Нанесення клейового розчину на основу. Наклеювання шпону на площини щитів


Нанесення клейового розчину на основу
На сучасних меблевих підприємствах клейовий розчин на основу найчастіше наноситься двосторонніми клеєнамазувальними вальцями з дозувальними пристроями або без них (Рис. 1).
Двосторонні клейові вальці з нижнім живленням (Рис. 1, а) мають клейову ванну 4, розміщену під нижнім вальцем 3, яку огортають знизу і з боків водяні ванни (гаряча — для глютинових і холодна — для синтетичних клеїв).
Нижній валець 3, повертаючись у клейовій ванні, змащує верхній валець /, і тільки тоді можна подавати щити 2 у вальці для нанесення на них клею. Ці вальці малопродуктивні, бо щити необхідно подавати з інтервалами для змазування верхнього вальця клеєм від нижнього. При цьому клей наноситься нерівномірно.
Кращими е клейові вальці з верхнім і нижнім живленням (Рис. 1, б), де кожний валець має свою клейову ванну, між поверхнею вальця і однією із стінок водяної ванни. Це дає змогу регулювати товщину клейового шару і подавати деталі у вальці безперервно, наносячи клей на один або обидва боки деталей будь-якої довжини. Найдосконаліші клейові вальці з дозувальними валиками (Рис. 1, е), які дають можливість з великою точністю регулювати товщину клейового шару. Вальці / і 3 покриті гумою з рифленням, а дозування здійснюється стальними полірованими валиками 7. Між поверхнями вальців і валиків (клеєнаношувального і дозувального) розміщені клейові ванни.
Рис. 1. Схеми роботи клейових вальців:
а — з нижнім живленням, б — з нижнім і верхнім живленням, в — з дозувальними валиками; 1 — верхній клеєнамазувальний валець, 2 — щит, на який наносять клей, 3 — нижній клеєнамазувальний валець, 4 — клейові ванни, 5 — нижня водяна ванна, 6 — бічна водяна ванна, 7 — дозувальний валик
Рис. 2. Клеенамазувальні вальці КМ-2:
1 — станина, 2 — електродвигун, 3 — редуктор, 4 — манометричний пристрій, 5 — дозувальний валик, 6 — клеєнамазувальиий валець, 7 — пристрій для регулювання й автоматичної подачі клею, 8 — привод змішувача, 9 — пульт керування, 10 — маховичок для регулювання віддалі між клеє-намазувальними вальцямив, 11 — важелі для переміщенні дозувальних валиків.
Регулювання зазора між клейовим вальцем і дозувальним валиком, відстані між клейовими вальцями, а також тиску верхнього вальця на деталь залежно від заданого режиму здійснюються спеціальними механізмами. За таким принципом працюють клеєна-мазувальні вальці КМ-2 (Рис. 2), що мають автоматичний пристрій для приготування і подачі клею у ванни.
Аналогічно працюють клеенамазувальні вальці КВ9, KB 14 та КВ18, сконструйовані за єдиною оптимальною схемою, що забезпечує високі експлуатаційні властивості. Однотипні деталі цих вальців уніфіковані. Основними конструктивними елементами є станина, клеєнамазувальні вальці, дозувальні валики і пристрої для подання клею до них.
Наклеювання шпону на площини щитів
Важливим етапом при облицьовуванні шпоном е наклеювання його на основу, що можна здійснювати трьома способами: притиранням, пресуванням і коткуванням.
Наклеювати шпон глютиновими клеями можна притиранням і запресовуванням, а казеїновими і синтетичними клеями — тільки запресовуванням. Для прикатування придатний тільки синтетичний клей.
Наклеювання шпону притиранням. Наклеювання шпону притиранням застосовується дуже рідко, зокрема при ремонтних роботах та при виготовленні меблів в малих майстернях. Для цього на підготовлену основу наносять вручну глютиновий клей і відразу ж накладають лист шпону, притираючи його притиральним молотком або клинком (Рис. 3). Притиральний молоток або клинок направляють вздовж волокон шпону від середини до країв, щоб видалити залишки клею. Для запобігання тріщинам і жолобленню шпону під, час притирання лицьовий бік його легенько змочують теплою водою.
При облицьовуванні притиранням широких площин попереднього прифуговування кромок шпону і ребросклеювання смуг у формати не роблять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Нанесення клейового розчину на основу. Наклеювання шпону на площини щитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок