Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Система охолодження

Система охолодження

Назва:
Система охолодження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,62 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Система охолодження


Температура газів у циліндрах двигуна, що працює, досягає 1800...2000 °С. Частина теплоти, що виділяється (для карбюраторних двигунів — 21...28 %, для дизелів — 29...42 %), перетворюється на корисну роботу, частина (12...27% — для карбюраторних двигунів, 15...25 % — для дизелів) — відводиться з охолодною рідиною.
У разі перегрівання двигуна внаслідок недостатнього відведення теплоти його потужність зменшується, а витрата палива збільшуєть-ся. Крім того, це може призвести до заклинювання поршнів, обго-ряння головок клапанів, вигоряння мастила, виплавляння вкла-дишів підшипників, руйнування поверхні шийок колінчастого вала. В карбюраторному двигуні може виникнути детонація.
а — рідинної; 4 — термостат;
Рис1
Принципові схеми систем охолодження двигунів:
) — повітряної; / — радіатор; 2 — вентилятор; З — верхній патрубок; 5— водяна сорочка; 6 — розподільна труба; 7 — насос; 8 — головка циліндрів; 9 — рефлектор; 10 — охолодні ребра
У разі переохолодження двигуна внаслідок втрати теплоти його потужність знижується, збільшуються втрати на тертя через густе ма-стило; частина робочої суміші конденсується, змиваючи мастило зі стінок циліндра, підвищується корозійне спрацьовування стінок ци-ліндрів унаслідок утворення сірчаних і сірчистих сполук.
В автомобільних двигунах застосовують такі системи охолоджен-ня (рис. 2.20): # рідинну (здебільшого); # повітряну (рідше).
Температура охолодної рідини, що міститься в головці блока ци-ліндрів, має становити 80...95 °С. Такий температурний режим най-вигідніший, забезпечує нормальну роботу двигуна й не повинен змінюватися залежно від температури навколишнього повітря та наван-таження двигуна.
Рідинні системи охолодження бувають: * відкриті; ф закриті.' Відкрита система охолодження безпосередньо сполучаєть-ся з навколишньою атмосферою, а закрита (рис. 1 а), що засто-совується в сучасних двигунах, — періодично, через спеціальні кла-пани в кришці радіатора або розподільного бачка. В закритих систе-мах охолодження підвищується температура кипіння охолодної рідини, й вона менше випаровується. Крім того, циркуляція рідини примусова. Як охолодну рідину використовують воду або антифризи (водяні розчини етиленгліколю, в тому числі «Тосол-А40» і «То-сол-Аб5» з температурою замерзання не вище ніж —40 та —65 °С від-повідно).
і Для повітряних систем охолодження (рис. 1, б) ха-рактерна безпосередня передача теплоти в атмосферу. Потрібна інтенсивність охолодження досягається за допомогою охолодних ре-бер 10, вентилятора 2 та рефлектора 9, Витрата охолодного повітря може регулюватися. Система проста за будовою та в експлуатації, за-безпечує швидке прогрівання двигуна після запуску, має невелику масу. Недоліки системи повітряного охолодження: велика потуж-ність, що витрачається на привод вентилятора; шумність роботи; не-рівномірність відведення теплоти по висоті циліндра.
Принцип дії рідинної системи охолодження (рис. 1). Відцентро-вий насос, який дістає обертання за допомогою паса від шківа колін-частого вала, засмоктує охолодну рідину з нижньої частини радіатора через патрубок і нагнітає її в сорочку охолодження циліндрів. Охо-лодна рідина обмиває насамперед найбільш нагріті деталі двигуна, відбирає частину теплоти, а потім через верхній патрубок подається у верхній бачок радіатора. Проходячи крізь серцевину радіатора в нижній бачок, нагріта рідина охолоджується й знову спрямовується до відцентрового насоса. Водночас частина нагрітої рідини надхо-дить у сорочку впускного трубопроводу для підігрівання пальної су-міші, а також у разі потреби відводиться через спеціальний кран в опалювач салону кузова.
Радіатор призначається для охолодження рідини, що відводить теплоту від двигуна, Він складається з нижнього та верхнього латун-них бачків, припаяних до серцевини, патрубків і заливної горловини з пробкою,' В автомобілі «Москвич» радіатор пластинчастий, його серцевину виготовлено з латунної стрічки (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Система охолодження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок