Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діагностування і технічне обслуговування системи змащування автотракторних двигунів

Діагностування і технічне обслуговування системи змащування автотракторних двигунів

Назва:
Діагностування і технічне обслуговування системи змащування автотракторних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Діагностування і технічне обслуговування системи змащування автотракторних двигунів


1. Головні несправності системи змащування
Основними несправностями системи змащування можуть бути: відсутність тиску, знижений або підвищений тиск масла, попадання охолоджуючої рідини в систему змащування і протікання масла. Зовнішні ознаки несправностей: зміна рівня масла в картері двигуна, зниження тиску і в'язкості, зміна кольору масла. Синій відтінок відпрацьованих газів указує на згорання масла в циліндрах із-за сильного зносу поршневих кілець, гільз, поршнів і т.д. Причинами відсутності тиску можуть бути: низький рівень масла в картері, заїдання редукційного клапана або несправність приводу масляного насоса. В цьому випадку необхідно відповідно причинам або долити масло в картер, або розібрати і промити редукційний клапан, усунути несправність в приводі масляного насоса.
Можливі причини зниженого тиску масла: низький рівень масла, підвищена температура масла, засмічення маслоприймача, ослаблення пружини редукційного клапана, зношення вкладишів підшипників колінчастого валу. Для усунення цього необхідно: долити масло, охолодити масло і усунути несправність в системі його охолоджування, зняти піддон і промити маслоприймач, промити редукційний клапан, при необхідності замінити вкладиші підшипників колінчастого валу.
Причинами підвищеного тиску масла є: густе масло або заїдання редукційного клапана. Необхідно перевірити в'язкість масла і при необхідності замінити його, відключити масляний радіатор, перевірити клапан і усунути заїдання.
2. Перевірка і регулювання тиску в системі змащування
Найбільш важливий параметр, що характеризує загальний стан системи змащування — тиск масла. Воно змінюється при зносі масляного насоса, унаслідок порушення регулювання або пошкодження редукційного клапана (поломка або ослаблення пружини), зниження в'язкості і рівня масла, забруднення і засмічення системи і т.д. В системі змащування двигуна може бути низький тиск масла, пониження або підвищення рівня масла, забруднення масла. Низький тиск масла виникає при пошкодженні масляного насоса, зносі деталей кривошипно-шатунового механізму, низькій в'язкості масла, пошкодженні покажчика тиску масла, недостатня кількість масла в системі, розрідженні масла. У цих випадках необхідно відремонтувати або замінити насос, відремонтувати двигун, замінити масло і датчик, долити масло і усунути причину розрідження. Рівень масла змінюється при підтіканні і вигоранні масла, попаданні палива або води в масло. Ці несправності можна ліквідовувати усуненням протікання, заміною зношених деталей поршневої групи, усуненням несправностей в системі живлення або охолоджування.
3. Промивання системи змащування і заміна оливи
При промиванні системи веретенним маслом або дизельним паливом їх заливають в картер двигуна (2,5-3,0 л) і двигун запускають на 4-5 хв. на холостих обертах, після чого промиваючу рідину випускають і заливають свіже масло.
Для кращого видалення залишків відпрацьованої оливи двигун можна промити чистою мінеральною оливою подібної в'язкості, давши йому попрацювати кілька хвилин. Зазвичай для такої промивки використовують індустріальну оливу І20А або І30а.
Якщо раніше в двигуні використовувалася якісна олива (мінеральна чи синтетична) виробництва провідних фірм, не порушувалися інтервали заміни, двигун не має значних відкладень, то перехід на використання оливи іншої марки виконується відповідно до звичайних рекомендацій із заміни оливи, що приводяться в інструкції з експлуатації.
Необхідно промити двигун у всіх інших випадках, а саме: –
якщо невідома марка залитої в двигун оливи; –
якщо невідомий пробіг автомобіля після останньої заміни оливи; –
якщо наявні значні відкладення на внутрішніх поверхнях двигуна, що виникають при використанні неякісних олив, порушенні термінів заміни або при попаданні в оливу сторонніх речовин, таких як охолодна рідина, спеціальні добавки в оливу тощо.
При заміні оливи в двигуні варто дотримувати деяких правил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Діагностування і технічне обслуговування системи змащування автотракторних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок