Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Аналіз процесу зберігання сировини як об'єкта автоматизації

Аналіз процесу зберігання сировини як об'єкта автоматизації

Назва:
Аналіз процесу зберігання сировини як об'єкта автоматизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ЗБЕРІГАННЯ СИРОВИНИ ЯК ОБ’ЄКТА АВТОМАТИЗАЦІЇ
1.1 Призначення корпусу №208
Одна із основних інженерних споруд ЗАТ Завод ТОС “Барва” – це корпус №208 – склад рідкої сировини завода (або резервуарний парк). Цей корпус, в основному, складається із резервуарів, сполучних комунікацій, пунктів обліку, а також допоміжних споруджень пожежегасіння, каналізації і т. д, і призначений для прийому, зберігання та видачі рідкої сировини.
До корпусу №208 входить наступне обладнання:
– сховища соляної кислоти, сірчаної кислоти, моно хлористої сірки, розчину ронгаліту, олеуму, розчину бісульфату натрію, розчину їдкого натрію і пероксиду водню;
насоси;
проміжні ємності олеуму і монохлористої сірки;
теплообмінник для підігрівання розчину бісульфіту натрію; теплообмінник підігрівання води;
вакуумуловлювачі;
збірник конденсату;
вентсистема;
зливна і наливна естакади.
З корпусу №208 на виробництво фенозан-кислоти поступають наступні рідкі продукти: їдкий натрій, соляна кислота і пероксид водню.
Отже, в дипломному проекті буде спроектована автоматична система контролю оперативно-технологічного обліку і керування саме цих речовин.
1.2 Характеристика сировини корпусу №208
Соляна кислота (ГОСТ 857-95) – водний розчин хлористого водню. Безбарвна або жовтувата рідина, на повітрі димить з виділенням хлористого водню; густина 1135-1155 кг/м3; концентрація – не менше 27,3%, вибухопожежобезпечна; сильна кислота, розчиняє більшість металів.
Сірчана кислота (Н2SO4) – масляниста прозора рідина, густина – 1834 кг/м3, температура =10,37оС, температура кипіння=330оС.
Олеум – 18,5-у20% розчину сірчаного ангідриду в сірчаній кислоті; густина – 1900 кг/м3; температура кристалізації – 20оС; масляниста рідина, на повітрі димить виділяючи сірчаний ангідрид, який з вологим повітрям утворює білий туман.
Їдкий натрій – 42-46% розчин їдкого натрію у воді, масляниста рідина від світло-сірого до темно-синього кольору, густина – 1500 кг/м3. температура кристалізації + 5оС.
Сірка монохлориста – в’язка оранжево-жовта рідина з рідким запахом, на повітрі димить, температура кипіння 136,8оС, густина – 1670 кг/м3, масова частка активного хлору ~ 51,5%.
Хлорсульфонова кислота – безбарвна рідина з різким запахом, димить на повітрі. Температура кипіння 158оС, густина – 1766 кг/м3; бурхливо реагує з водою з виділенням великої кількості тепла, при цьому розкладається на соляну і сірчану кислоту. Масова частка основної речовини ~7%.
Ронгаліт – водний, безбарвний або синюватого кольору розчин з запахом сірководню. Масова частка формальдегідсульфаетоксилату натрію (ронгаліту) – 20-30%, густина - 1180-1290 кг/м3.
Пероксид водню – безбарвна прозора рідина, здатна саморозкладатися на кисень і воду. Сильний окислювач, викликає загоряння органічних речовин і утворювання перекисних сполук.
1.3 Технологічна схема корпуса №208 і її опис
Приймання, зберігання та видача сировини проводиться за двома типовими технологічними схемами:
приймання, зберігання і видача незамерзаючих продуктів;
приймання, зберігання і видача замерзаючих продуктів.
До незамерзаючих продуктів відносяться: соляна кислота, монохлориста сірка, хлорсульфонова кислота, сірчана кислота.
До замерзаючих продуктів відносяться: ронгаліт, олеум, бісульфат натрію, їдкий натрій.
1.3.1 Опис технологічної схеми зберігання і видачі незамерзаючих продуктів
Технологічна схема наведена на рисунку 1.1
Залізничну цистерну (ЗДЦ) встановлюють під зливною естакадою, що знаходиться на відкритому повітрі. Закріпляють з двох боків колодками, після чого під’єднюють зливний стояк до зливного журавля. Лінію зливу опорожнюють від продукту шляхом продування азотом на приймальні резервуари. Після чого вакуумують вакуум-насосом Н-1 через контрольний бачок (СК) до появи в ньому рідини. Після заповнення лінії зливу, вміст цистерни насосом перекачують в резервуари (СРНЗ). При заповненні резервуара на 85% об’єму, припиняють наливання продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз процесу зберігання сировини як об'єкта автоматизації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок