Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Автомобільні шини і диски - словник термінів маркіровка позначення

Автомобільні шини і диски - словник термінів маркіровка позначення

Назва:
Автомобільні шини і диски - словник термінів маркіровка позначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Автомобільні шини і диски - словник термінів маркіровка позначення


Виліт (ET) (від -13.0 до 120 мм)
Відстань між подовжньою площиною симетрії диска і кріпильною площиною колеса. Виліт може бути нульовим (коли площини співпадають), позитивним (маточина випнута назовні щодо середини обода) або негативним (маточина втоплена). Для кожної моделі автомобіля виліт підбирається виробником індивідуально так, щоб машина була стійка на поворотах і надійно керована.
Діаметр обода (від 12.0 до 22 ")
Монтажний діаметр обода колісного диска, зміряний в дюймах. Рекомендовані діаметри дисків для вашого автомобіля можна знайти в документації, що додається до нього. Якщо шини і диски отримуються окремо, то необхідно враховувати, що діаметр обода диска повинен співпадати з монтажним діаметром шини.
Діаметр розташування кріпильних отворів (PCD) (від 98.0 до 165.1 мм)
Діаметр розташування центрів кріпильних отворів на колісному диску. Також позначається PCD - Pitch Circle Diameter. Необхідно точно підбирати тіпоразмер диска під тіпоразмер маточини вашого автомобіля. При неспівпаданні діаметрів розташування кріпильних отворів диск буде зафіксований недостатньо надійно.
Діаметр центрального отвору (від 40 до 110.6 мм)
Діаметр центрального отвору під маточину. Підбирається залежно від розміру маточин вашого автомобіля. Можливий варіант, коли діаметр центрального отвору диска перевищує діаметр маточини. У такому разі для монтажу і балансування використовуються додаткові перехідні кільця. Якщо ж розмір отвору менше розміру маточини, то установка дисків стає неможливою.
Кількість кріпильних отворів (від 4 до 10 )
Кількість кріпильних отворів на колісному диску. Більшість дисків має від трьох до дев'яти отворів для кріплення. Цей параметр безпосередньо залежить від конструкції і тіпоразмера маточин вашого автомобіля. Тобто якщо маточина 4/100 (чотири отвори), то і диск, що набуває, також повинен мати чотири кріпильні отвори, розташованих на колі діаметром 100 мм.
Матеріал
Матеріал, з якого виготовлений колісний диск. Існують сталеві і легкосплавниє диски (виготовлені з легких сплавів на основі алюмінію, магнію або титану).
Найбільш дешевий матеріал для виготовлення дисків - сталь . Більшість виробників встановлюють на базові комплектації автомобілів саме сталеві диски. Вони важкі і мають низьку корозійну стійкість.
Широкого поширення набули алюмінієві колісні диски. Вони легше сталевих, але мають вищу вартість. Крім того, високі вимоги пред'являються до зовнішнього покриття. При взаємодії алюмінію з водою і киснем, він покривається білястою оксидною плівкою, що негативно позначається на зовнішньому вигляді виробу.
Магнієві диски дорожче алюмінієвих і також схильні до окислення. Залежно від методики виготовлення вони можуть мати різні властивості (див. "Тип").
Литі магнієві диски легені, але дуже крихкі. Литі алюмінієві менш крихкі, чим попередній тип, і є компромісним варіантом за ціною і технічними характеристиками. Ковані алюмінієві диски міцні і не розколюються при ударі. Ковані магнієві диски володіють дуже високою міцністю, але мають високу вартість.
Титанові диски зустрічаються рідко і не набули широкого поширення із-за високої вартості.
Тип
Тип колісних дисків. Сучасні диски за технологією виготовлення діляться на чотири типи: штамповані, литі, ковані, збірні.
Найбільш дешевим варіантом є штамповані сталеві диски. Вони є ободом з привареною до нього "тарілкою". Більшість автомобілів, що сходять з конвейєрів заводів, комплектуються якраз такими дисками. Перевагами є невисока вартість і можливість відновлення після пошкодження, оскільки при ударі такі диски мнуть, а не лопаються. До недоліків можна віднести велику масу і низьку корозійну стійкість. Крім того, така методика виробництва не дозволяє створити різноманітні дизайнерські рішення.
Застосування для виробництва дисків легких сплавів (на основі алюмінію, магнію і титану) дозволяє зменшити вагу безпружинних деталей машини, що призводить до зниження зносу деталей підвіски і підвищення плавності ходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Автомобільні шини і диски - словник термінів маркіровка позначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок