Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про опорядження меблевих виробів. Підготовка поверхні до опорядження

Загальні відомості про опорядження меблевих виробів. Підготовка поверхні до опорядження

Назва:
Загальні відомості про опорядження меблевих виробів. Підготовка поверхні до опорядження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Загальні відомості про опорядження меблевих виробів. Підготовка поверхні до опорядження


Загальні відомості про опорядження
Під опорядженням деревини розуміють створення на її поверхні захисного декоративного покриття з метою поліпшення зовнішнього вигляду і захисту від дії навколишнього середовища (повітря, вологи, світла, тепла, забруднень і механічних пошкоджень). Захисний шар має бути достатньо твердим, але еластичним, рівним і гладеньким (блискучим або матовим).
Всі лакофарбові матеріали, що утворюють захисний шар, мають міцно зчіплюватись з поверхнею деревини.
Види опорядження. Існують такі види опорядження меблевих виробів: прозоре, непрозоре, імітаційне та спеціальне.
При прозорому опорядженні на деревину наносять захисну декоративну прозору плівку; при цьому текстура деревини зберігається і часто стає ще виразнішою. Прозоре опорядження здійснюється прозорими лаками, синтетичними плівками, політурами, інколи восковими мастиками та маслами на деревині цінних і твердих листяних порід.
При непрозорому опорядженні захисна плівка непрозора і повністю закриває текстуру і колір деревини. Непрозоре опорядження здійснюється пігментованими фарбами (олійними, емалевими та ін.) по деревині малоцінних і хвойних порід.
Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у вигляді цінних порід деревини. Імітацію здійснюють нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок та декоративних пластиків на деталі з малоцінних порід.
До спеціального опорядження (декоративне оздоблення) належать металізація, позолота, бронзування, декор (набірний, орнаментальний, тематичний і рельєфний), а також накладки і вставки. Спеціальні види опорядження застосовуються в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.
Рис. 1. Структура лакофарбових покриттів:
а — непрозорого, б — прозорого; 1 — деревина, 2 — шар ґрунтовки, 3 — місцеве шпак-цювання, 4 — шар суцільної шпаклівки, 5 — шар-фарби, 6 — забарвлений шар деревини, 7 — порозаповнювач, 8 — шар лаку
Структура лакофарбових покриттів. Лакофарбові покриття утворюються послідовним нанесенням лакофарбових матеріалів. Однак за одне покриття неможливо створити відповідний декоративно-захисний шар, оскільки деревина (особливо хвойні породи) нерівномірно вбирає опоряджувальні матеріали. Тому для утворення якісних опоряджувальних покриттів лакофарбові матеріали наносять на поверхню в кілька шарів з проміжним висушуванням.
Для зниження витрат опоряджувальних матеріалів при багатошарових покриттях часто для перших (нижніх) шарів застосовують дешевий матеріал (ґрунтовки, шпаклівки та порозаповнювачі). Якщо при прозорому опорядженні потрібно змінити колір деревини, то її перед грунтуванням забарвлюють відповідним барвником. Структуру лакофарбових покриттів показано на Рис. 1.
Класифікація опоряджувальних покриттів. Згідно з ОСТ 13-27—82 «Покриття захисно-декоративні на меблі із деревини і деревних матеріалів. Класифікація і позначення», лакофарбові покриття залежно від виду основного плівкоутворювального матеріалу поділяються на сім груп: поліефірна (ПЕ), поліуретанова (УР), меламінова (МЛ), поліакрилова (АК), сечовинна (СЧ), нітроцелюлозна (НЦ), пентафталева (ПФ); залежно від показників зовнішнього вигляду групи мають дві підгрупи: А — покриття з відкритими порами; Б — покриття з закритими порами, в тому числі непрозорі; залежно від якісних показників зовнішнього вигляду всередині підгруп покриття діляться на три категорії — 1, 2, 3; залежно від оптичних властивостей лакофарбові покриття бувають прозорі П і непрозорі Н, а за ступенем блиску (матовості) — висо-коглянцеві (ВГ — не нижче 10-го рядка по рефлектоскопу Р-4), глянцеві (Г — 9—3-й рядок по рефлектоскопу Р-4), півглянцеві (півматові) (ПГ, ПМ — від 2-го рядка і нижче) і матові (М).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальні відомості про опорядження меблевих виробів. Підготовка поверхні до опорядження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок