Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Геолого-економічна оцінка доцільності проведення розвідувального буріння

Геолого-економічна оцінка доцільності проведення розвідувального буріння

Назва:
Геолого-економічна оцінка доцільності проведення розвідувального буріння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Нафта і газ є найважливішими видами паливо-енергетичних ресурсів і вони зберігатимуть це ведуче місце в структурі задоволення енергетичних потреб людства і в найближчому майбутньому. Забезпечення держави цими видами ресурсів в значній мірі залежить від геолого розвідувальних робіт і їх ефективності.
Геологія і розвідка надр є самостійною галуззю народного господарства. Основна її задача забезпечення мінеральною сировиною всіх народногосподарських потреб. Геолого-розвідувальні роботи віднесені до невиробничої сфери матеріального виробництва.
Нові умови розвитку економіки геологорозвідувальних підприємств передбачають зростаючі вимоги до структури і технічного рівня виробництва, використання діючих виробничих потужностей, трудових і матеріальних ресурсів.
Економічна частина дипломних проектів має свою специфіку, але для всіх об'єктів дослідження оцінка базується на критеріях і показниках кінцевої економічної ефективності, головними показниками якої є:
- чистий дисконтова ний дохід
- індекс доходності
- внутрішня норма рентабельності
- термін окупності
Геолого - економічна оцінка передбачає розрахунок сукупного економічного ефекту (прибутку) у грошовому виразі, який очікується отримати від видобутку та реалізації запасів вуглеводнів, які плануються приростити на конкретному об'єкті геологорозвідувальних робіт (ГРР).
Геолого - економічна оцінка використовується для вирішення доцільності проведення подальших робіт і оптимізації процесу підготовки прогнозних та перспективних ресурсів, визначення черговості геологорозвідувальних робіт на об'єктах досліджень та отримання можливого сукупного прибутку у грошовому виразі.
Головним критерієм економічної ефективності інвестицій проектів є сумарний економічний ефект (прибуток), який очікується отримати в результаті реалізації готової продукції в процесі видобутку.
Сумарний економічний ефект (прибуток) розподіляється на три частини:
1. дохід держави, який дорівнює сумі всіх видів платежів і податків підприємства;
2. дохід підприємства, який дорівнює добутку договірної норми доходності на розмір їх доходності на розмір їх капіталовкладень;
3. дохід власника запасів у надрах, що дорівнює різниці між загальним доходом і сумою перших двох складових.
Для приведення різночасових витрат і результатів до визначення часу використовуються обґрунтована величина " дисконту".
Термін реалізації проекту геологорозвідувальних робіт при розрахунках дисконтного множника (ДМ) визначається від часу проведення пошукових робіт до межі рентабельного видобутку. Інвестиційний проект геологічного вивчення перспективних об'єктів вважається ефективним, якщо ЧДД - позитивний.
Між ЧДД та індексом дохідності (ІД) тісний взаємозв'язок. Якщо ЧДД - позитивний, то ІД > 1, і навпаки, при ІД > 1 проект вважається доцільним та ефективним.
Термін окупності інвестицій (Ток) - це мінімальний термін в роках, кварталах чи місяцях від початку проведення геологорозвідувальних робіт на перспективному об'єкті, за межами якого ефект (дохід) стає більшим і в подальшому освоєнні запасів залишається позитивним.
Знаючи значення сумарних витрат отриманого ефекту (доходу) по роках, термін окупності (Т) можна визначити відношення сумарних витрат до річного доходу.
Вартісна оцінка (цінність продукції) результатів розраховується в базових, прогнозних або світових цінах на сиру нафту, природний газ та супутні корисні копалини.
Базовою вважається діюча оптова ціна на сиру нафту, газ, конденсат для споживачів без відрахувань податку на додані вартість (ПДВ) і рентних платежів, що склалися на ринку, або передбачається на очікуваний період часу. Базова ціна приймається однаковою протягом всього розрахункового періоду.
Сумарні витрати на освоєння майбутніх родовищ складається з наступних витрат:
- щорічні витрати на пошуки і розвідку майбутніх родовищ, які передбачаються виявити в умовах реалізації проекту;
- щорічні витрати на видобуток нафти (газу), які включають капітальні вкладення та експлуатаційні витрати (без амортизаційних відрахувань);
- щорічні податки та платежі;
Щорічні витрати визначаються у відповідності з прогнозними техніко -технологічними показниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Геолого-економічна оцінка доцільності проведення розвідувального буріння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок