Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Mitsubishi Carisma 1,8 GDI

Mitsubishi Carisma 1,8 GDI

Назва:
Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,21 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Mitsubishi Carisma 1,8 GDI


Саме 1,8-літровий бензиновий мотор з прямим, або безпосереднім, уприскуванням GDI (Gasoline Direct Injection) перетворює машину з банальної у вельми примітну. Розробку двигунів такого типу фірма почала років 15 тому, але тільки зараз легкова машина з мотором GDI дісталася до Росії. Чому?
Японці були обережним, і зрозуміти їх можна. Мотори, у яких бензин уприсується безпосередньо в камеру згорання, дуже чутливі до якості палива. Вони бояться грязі, води, твердих частинок - тобто всього, чим багатий наш бензин. Не кажучи вже про те, що він по штатному химсоставу дуже сірчистий, а це теж не дуже здорово. Нарешті фірма зважилася. І поки, як не дивно, великого клопоту движки не приносять - мабуть, народ відповідально відноситься до ніжних моторів і не заправляється де потрапило. Сама фірма дає лише два обмеження по бензину для GDI - він повинен бути неетильованим і не нижче 95-го. Тобто нічого надприродного від нас не вимагають. У авторизованому техцентре кореспондентові, крім того, порекомендували присадку до палива - Shevron Techron, що заливається в бак разів в 5 тис. км., - вона захищає мотор від дії вищезазначених гидот.
Чим, власне, хороша система GDI? За рахунок філігранного точного дозування повітря і палива вона дозволяє движку однаково ефективно працювати як на надбідних сумішах (при цьому він аніскільки не «затиснутий»), так і на сильно збагачених.
Досить цікавий «стиль» роботи двигуна GDI. Якщо ми, наприклад, нікуди не поспішаючи їдемо по шосе з постійною швидкістю до 120 км/ч, бензин в циліндри поступає тільки в кінці такту стиснення (коли ті вже заповнені повітрям), причому в мікроскопічній кількості: співвідношення повітря/паливо - 30:1, а іноді навіть 40:1. Це і є надбідна суміш. Наша витрата на сотню при такому режимі їзди складає всього 5,2-5,7 л (з автоматом - 6,2). За даними фірми, це на 10-15% менше, ніж у середньостатистичних моторов-«одноклассников» із звичайним багатоточковим уприскуванням. А якщо порівнювати з турбірованнимі движками, виграш може доходити аж до 40%. Зрозуміло, що відомча статистика себе не образить і такі підрахунки сильно нагадують рекламні порівняння з «звичайним пральним порошком», але все таки факт економії в наявності - GDI і справді їсть небагато. При умовному міському циклі - 9,2 л з механікою і 11,3 з автоматом.
При плавному розгоні, а також на високих швидкостях движок автоматично переходить в стандартний потужностний режим - бензин уприсується в циліндри на такті впускання одночасно з повітрям; співвідношення повітря/паливо стає 14,7:1.
Але найцікавіше відбувається в моторі при різкому розгоні. Тут подача палива здійснюється абсолютно особливим чином - в два етапи. Спочатку, на такті впускання, в циліндр разом з повітрям уприсується маленька порція бензину - вона потрібна для того, щоб, випарувавшись, охолодити повітря і тим самим поліпшити наповнення циліндра, а також запобігти детонації. Потім, на такті стиснення, подається вже основна бензинова порція, яка збагачує суміш повітря/паливо до 12:1, - так миттєво напружується потужність і досягається великий момент, що крутить, вже на низьких оборотах.
Їздити на Mitsubishi Carisma 1,8 GDI в цілому приємно. Машина дуже слухняна і чуйна на педалювання.
Єдине, що небагато дратує, - постійні радісні нагадування з її боку про те, як це здорово - економити паливо: коли мотор працює на надбідних сумішах, на панелі приладів спалахує крупний зелений напис GDI ECO. А оскільки в рваній міській їзді часто скидаєш газ, то цей напис постійно мигає перед очима. Небагато збиває з пантелику - адже ми звикли до того, що панель мигає, якщо щось не так, а повідомлення про те, що все гаразд, та ще такі занудні, абсолютно зайві.
Mitsubishi Carisma 1,8 GDI йде на наш ринок в двох варіантах кузова - седан і 5-дверный хетчбек. Трансмісія або звичайна механічна, або адаптивна автоматична INVECS-II; для механіки движок налаштований на видачу максимальній потужності 122 л. с., для автомата ж він трохи «скуйовджений» - до 125 «коней».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок