Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Опорядження паркетник підлог

Опорядження паркетник підлог

Назва:
Опорядження паркетник підлог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЗМІСТ
1. Вступ
2. Технологічна частина.
2.1. Призначення і види опорядження.
2.2. Властивості деревини, що враховуються при опорядженні.
2.3.Адгезія лакофарбових плівок з деревиною.
2.4. Циклювання паркетних підлог.
2.5. Шліфування паркетних підлог.
2.6. Нанесення паркету мастиками.
2.7. Нанесення лаків.
2.8.Особливості опорядження художньо-декоративних підлог.
3. Заходи по охороні праці.
Використана література.


ОПОРЯДЖЕННЯ ПАРКЕТНИХ ПІДЛОГ
ВСТУП
З кожним роком в нашій країні збільшується кількість житлових будинків та будівель культурно-побутового призначення. Для їх будівництва потрібні кваліфіковані працівники, яких готують професійно-технічні училища. В завершальному етапі будівництва важливу роль відіграє якісне опорядження паркетної підлоги. Паркетне покриття створює в приміщенні комфорт, така підлога довговічна та зручна в експлуатації.


2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА.
2.1. Призначення і види опорядження.
Під опорядженням розуміють всі види оброки поверхні, направлені на поліпшення зовнішнього виду і захист підлоги з паркету від дії оточуючого середовища і експлуатаційних навантажень. Кінцева система – надати поверхні підлоги блиск і вберегти коритця від передчасного зносу. Для підлоги з паркету використовують прозорий лак, який відповідає естетичним та експлуатаційним нормам. В процесі експлуатації підлогу покривають спеціальною настилкою. На якість декоративно-закисного шару вкриває цілий ряд факторів, властивість деревини, її взаємодія з лакофарбовими матеріалами, адгезія лакофарбових плівок з деревиною, підготовка поверхні підлоги.
2.2. Властивості деревини що враховуються при опорядженні.
Деревина завжди має вологу, кількість якої вимірюється під впливом зміни вологості і температури оточуючого середовища. В результаті деревина набухає або усихається. До складу лакофарбового матеріалу вводять пластифікатори котрі надають еластичність шару і припиняють руйнівну дію вологи. Деревина має капілярно-пористу будову. Пори сприяють проникненню лакофарбових матеріалів в глибину деревини, це сприяє більшу витрату опоряджувальних матеріалів. Деревина різноманітна по хімічному складу і утримує целюлозу, гемічещопозу, олії, природні смоли, дубильні речовини. Це може призвести до різноманітності паркетного коритця після нанесення на нього лаку, сповільнює процес сушки і появі дефектів плівки у поліефірних лаків. Твердість деревини також впливає на взаємодію з лаком.
2.3. Адгезія лакофарбових плівок з деревиною.
Міцність щеплення лакофарбової плівки з поверхнею деревини паркетного покриття – адгезія, або присипання лаку до деревини, - залежить від капілярно-пористої будови, товщини лакофарбової плівки складу опоряджувальних матеріалів, а також від сил когезії – внутрішнього щеплення опоряджувального шару.
Капілярно-пориста будова деревини збільшує дійсну поверхню контакту деревини і плівкоутворююча, збільшу міцність щеплення плівки з деревиною при проникненні лакофарбового матеріалу в капіляри. Планки паркету виготовляють з деревини твердих порід, розпилювання деревини планок радіальна, а кут нахилу річних арів до лицевої сторони планки – це менше 45о. Тому проникнення лакофарбового матеріалу буде проходити тільки в щільному поверхневому шарі.
2.4. Циклювання паркетних підлог.
Поверхня паркетної підлоги повинна бути рівною, гладкою, чистою. Для виконання цих робіт паркет циклюють і шліфують. Циклювання ліквідовує окремі нерівності, перепади між планками. Цю роботу виконують вручну. Для циклювання використовують стальні цикли з короткою і довгою ручках. Паркетник, стоячи на колінах, міцно тримає циклю двома руками знімає стружку рухами циклі на себе. Паркет циклюють поздовж волокон, злегка зволоживши підлогу перед роботою. Роботу виконують два паркетника; один зволожує підлогу, збирає стружку, заточує циклі, а другий – більш кваліфікований – циклює підлогу.
2.5. Шліфування паркетних підлог.
Підлогу шліфують паркетно-шліфульвальними машинами СО-155 або СО-60.
Паркетне покриття шліфують за декілька проходів міняючи шліфувальну шкурку на барабані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Опорядження паркетник підлог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок