Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Обробка металів: обпилювання, свердління, зенкерування, розгортання, зенкування й цекування, нарізування різьби

Обробка металів: обпилювання, свердління, зенкерування, розгортання, зенкування й цекування, нарізування різьби

Назва:
Обробка металів: обпилювання, свердління, зенкерування, розгортання, зенкування й цекування, нарізування різьби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
677
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Обробка металів: обпилювання, свердління, зенкерування, розгортання, зенкування й цекування, нарізування різьби


1. ОБПИЛЮВАННЯ
Обпилювання — це обробка заготовок напилком для надання їм потрібних форм і розмірів, а також потрібної шорсткості поверхні.
Напилки бувають з одинарною, подвійною, рашпільною та дуговою насічками (рис. 1).
Рис. 1 Види насічок напилків;
а — одинарна; б — подвійна; в — рашпільна; г — дугова
Напилками з одинарною насічкою знімають стружку, довжина якої дорівнює довжині насічки; тому потрібне прикладання великого зусилля. Ними обпилюють кольорові метали, пластмасу, дерево та інші неметалеві матеріали.
Як правило, напилки мають подвійну насічку: на основну насічку наноситься менш глибока допоміжна, яка поділяє основну насічку на багато зуб'їв, що руйнують під час обпилювання
стружку на ошурки. Цими напилками обробляють сталь, чавун та інші тверді метали.
Пірамідальні зуб'я рашпілів зміщені один відносно одного. Ними обробляють м'які матеріали — дерево, гуму, пластмаси, шкіру тощо.
Напилками з дуговою насічкою обпилюють м'які метали — мідь, алюміній, а також вирівнюють листову сталь під час ремонту кузовів й оперення автомобілів.
Для обробки малих, вузьких або профільних поверхонь застосовуються надфілі (рис.2).
Рис. 2 Надфілі
Використовують напилки з перерізами різних форм (рис. 3). Плоским напилком (рис. 3, а) обпилюють зовнішні та внутрішні плоскі поверхні, квадратним (рис.3, б) — прямокутні отвори, канавки й вузькі поверхні. Тригранним напилком (рис. 3, в) обробляють кути понад 60° і загострюють пилки для дерева. Напівкруглим напилком (рис. 3, г) обпилюють угнуті криволінійні поверхні великого радіуса, а плоским боком — кути понад 30°. Круглий напилок (рис. 3, д) застосовують для обпилювання круглих та овальних отворів. Ромбічним напилком (рис. 3, є) обробляють зуб'я шестерень, пази й кути понад 15°, а ножівковим напилком (рис. 3, є) — вузькі пази, гострі внутрішні кути та профілі зуб'їв.
Рис. 3
Використання напилків із перерізами різних форм:
а — плоского; б — квадратного; в — тригранного; г — напівкруглого; д — круглого; є — ромбічного; є — ножівкового
Вибираючи новий напилок, слід простежити за tим щоб він мав гостру й рівномірну насічку, світло-сіру поверхню без тріщин та плям іржі. Темна поверхня напилка свідчить про окиснення або неякісну термообробку. Звук під час удару по напилку має бути чистим.
Новим напилком спочатку обпилюють м'яку сталь і кольорові метали. Щоб м'які ошурки не забивали насічку, напилок слід протирати крейдою або деревним вугіллям, а для обпилювання алюмінію — стеарином. Час від часу напилок потрібно очищати сталевою щіткою. Якщо це не вдається, то напилок треба нагріти до температури 150...200 °С (не більше!) і знову прочистити щіткою.
Напилки укладають у дерев'яні коробки окремо один від одного, щоб не пошкодити насічку. Напилки треба берегти від корозії, від потрапляння на них бруду, оливи та пилу (замаснений напилок не ріже, а ковзає). Не можна протирати напилок рукою, оскільки на шкірі завжди є жирова плівка.
Блискуча поверхня напилка означає, що він тупий і ріже погано. Спрацьовані напилки загострюють хімічним способом. Спочатку напилок очищають від іржі та бруду в 5 %-му водному розчині сірчаної кислоти, знежирюють в 5 %-му розчині каустичної соди, промивають у воді й прочищають щіткою. Потім напилок протравлюють протягом 5...8 хв у розчині, що містить 10 % азотної кислоти, 10 % сірчаної та 80 % води. Після промивання у воді напилок нейтралізують у 5 %-му розчині каустичної соди й витримують у киплячій воді протягом 30 хв.
Деталь закріплюють у лещатах так, щоб поверхня, яка обпилюється, розташовувалася на 5...8 мм вище від губок. Якщо треба затиснути деталь за оброблені поверхні, то на губки надівають нагубники з м'якого металу (мідь, алюміній). Напилок беруть за ручку так, щоб вона впиралася в долоню правої руки, великий палець охоплював ручку зверху, а решта пальців знаходилися знизу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обробка металів: обпилювання, свердління, зенкерування, розгортання, зенкування й цекування, нарізування різьби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок