Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Вибір масла в двигун

Вибір масла в двигун

Назва:
Вибір масла в двигун
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вибір масла в двигун


Яке масло вибрати? Яке по в'язкості масло залити на зиму, а яке на літо? У чому відмінність мінеральних і синтетичних масел? Чи можуть виникнути проблеми при переході з "мінералки" на "синтетику"? Що потрібно зробити для переходу з "мінералки" на "синтетику"?Ответы на ці питання ви знайдете в даній статті.
Яке по в'язкості масло залити на зиму, а яке на літо?
Всі знають, що в'язкість масла зашифрована в написі типу "SAE 10W-40". Що це означає, розповімо детальніше.
Що таке "SAE"? Специфікація SAE (SAE - суспільство інженерів-автомобілістів) є міжнародним стандартом, що регламентує в'язкість масел. Для прикладу розглянемо позначення SAE 10W-40. "10W" дає нам інформацію про зимове застосування даного масла (W - WINTER - зима). Іншими словами, від правильного вибору цього параметра залежить наскільки легко, а найголовніше без негативних наслідків, Ви зможете запустити двигун на морозі. Клас в'язкості "40" в нашому прикладі є так званим "літнім" класом і говорить про те, наскільки масло здатне зберігати працездатність у високотемпературних зонах двигуна. Наявність тільки одного з розглянутих параметрів в позначенні класу в'язкості по SAE говорить про те, що це сезонне масло (SAE 10W - зимове сезонне масло, SAE 40 - літнє сезонне масло). Присутність же в позначенні відразу двох класів (як в нашому прикладі - SAE 10W-40) говорить про всезезонності даного масла.
Як вибрати клас в'язкості по SAE? При виборі так званого "зимового" класу в'язкості необхідно керуватися значеннями середніх зимових температур в регіоні, де експлуатується Ваш автомобіль. При цьому можна скористатися наступною таблицею:
-30 0С і нижче 0W
від -20 до -25 0С 5W
від -15 до -20 0С 10W
від -10 до -15 0С 15W
від -5 до -10 0С 20W
до -5 0С 25W
Слідуючи цим рекомендаціям Ви і Ваш автомобіль будете застраховані від проблем із запуском в зимовий час і від негативних наслідків для двигуна (таких як підвищений знос і "заклинювання" в час і відразу після запуску, коли двигун працює в режимі масляного "голодування"), які виникають зазвичай при застосуванні масел невідповідного класу в'язкості. Необхідно пам'ятати, що при кожному запуску двигуна (не обов'язково на лютому морозі, а навіть при плюсових температурах) потрібний якийсь час для того, що б масляний насос прокачав масло за системою мастила і воно поступило до всіх частин, що терлися. В цей час двигун якраз і працюватиме в режимі так званого масляного "голодування", про яке ми вже згадували вище. Зрозуміло, що при цьому різко зростає тертя і знос. Таким чином, чим більше масло здатне зберігати текучість при низьких температурах, тим швидше воно буде прокачано за системою мастила і забезпечить захист двигуна. Кращими в цьому відношенні є моторні масла класу "0W". Що стосується вибору так званого "літнього" класу, то слід зазначити, що більшість виробників автомобілів рекомендують використання масел класу "40" по SAE. Це пов'язано з високою тепловою напруженістю сучасних двигунів внутрішнього згорання і наявністю високих температур, питомого тиску і швидкостей зрушення в різних зонах двигуна (поршневі кільця, розподільний вал, підшипники колінчастого валу і т.д.). У цих жорстких умовах масло повинне зберігати в'язкість, достатню для утворення масляної плівки і охолоджування пар тертя. Це завдання стає особливо актуальним для запобігання підвищеному зносу, задирів і "заклинювання" в жарі у разі перегріву двигуна із-за можливих несправностей в системі охолоджування.
У чому відмінність мінеральних і синтетичних масел?
Відмінність полягає в основному в молекулярній будові бази (основи) масла. В процесі виробництва синтетичних масел "будуються" (синтезуються) молекули із заданими, оптимальними експлуатаційними властивостями. Синтетичні масла у відмінності від мінеральних мають максимальну хімічну і термічну стабільність. Хімічна стабільність означає, що при роботі синтетичних масел в двигуні з ними не відбувається яких-небудь хімічних перетворень (окислення, парафінізациі і т.п.), погіршуючих його експлуатаційні характеристики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вибір масла в двигун

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок