Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Система впорскування палива

Система впорскування палива

Назва:
Система впорскування палива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Система впорскування палива
У нашій країні експлуатується багато автомобілів іноземного виробництва із системою впорскування палива (інжектором).
Застосування карбюраторів з електронним керуванням сумішоутворенням дає змогу: підтримувати оптимальний склад паливо повітряної суміші й оптимальне наповнення циліндрів на різних режимах роботи двигуна; збільшити паливну економічність і зменшити вміст шкідливих сполук у відпрацьованих газах; підвищити надійність сис-теми живлення, а також полегшити обслуговування й діагностику.
Проте будь-якому карбюратору властивий елемент «стихійності» в сумішоутворенні. Крім того, ця система живлення має межу «пристосування» до режимів роботи двигуна.
Система впорскування палива дає змогу оптимізувати процес су-мішоутворення, тобто впорскування може здійснюватися більш оп-тимально за місцем, часом і потрібною кількістю палива.
Впорскувальні паливні системи класифікують за різними ознака-ми. За місцем підведення палива розрізняють: * централь-не одноточкове впорскування; * розподілене впорскування; * безпосеред-нє впорскування в циліндри. За способом подавання палива впорскування буває: * неперервним; * переривчастим. Крім того, ці системи розрізняють за типом механізмів, що дозують паливо: * з плунжерними насосами; * з розподільниками; * з форсун-ками; * з регуляторами тиску. Регулювання кількості суміш і може бути: * пневматичним; * механічним; * електронним. Регу-лювання складу суміші може здійснюватися за: * розрідженням у впускній системі; * кутом повороту дросельної заслінки; * витратою повітря.
Впорскування дає змогу точніше розподілити паливо в циліндрах. У разі розподіленого впорскування склад суміші в різних циліндрах відрізняється тільки на 6...7 %, а в разі живлення від карбюратора — на 11...17 %.
Завдяки відсутності додаткового опору потокові повітря на впуску у вигляді карбюратора з дифузором, а отже, більш високому коефіцієнту наповнення циліндрів, можна дістати вищу літрову по-тужність двигуна.
Впорскування дає змогу використовувати більше перекриття кла-панів для кращого продування камери згоряння чистим повітрям, а не сумішшю. Внаслідок кращого продування й більшої рівномірнос-ті складу суміші в циліндрах знижується температура стінок цилінд-рів, днищ поршнів і випускних клапанів, що, своєю чергою, дає змо-гу зменшити потрібне октанове число палива на 2...З од., тобто під-вищити ступінь стискання без загрози детонації. Крім того, знижується утворення оксидів азоту під час згоряння палива, поліп-шуються умови мащення дзеркала циліндра.
Проте, як і в карбюраторному двигуні, треба, щоб склад суміші в процесі впорскування палива узгоджувався з режимом роботи двигу-на (пуск, холостий хід, малі й максимальні навантаження); в разі різ-кого відкриття дросельної заслінки має забезпечуватися збагачення суміші.
Система впорскування палива «K-Jetronic»
Система «K-Jetronic» фірми BOSCH — це механічна система постійного впорскування палива.
Паливо під тиском надходить до форсунок, установлених перед впускними клапанами у впускному колекторі. Форсунки неперервно розпилюють паливо, тиск якого (витрата) залежить від навантажен-ня двигуна (розрідження у впускному колекторі) та температури охо-лодної рідини.
Кількість повітря, що підводиться, постійно вимірюється витра-томіром, а кількість упорскуваного палива строго пропорційна (1:14,7) кількості повітря, яке надходить, і регулюється дозатором-розподільником палива. Дозатор-розподільник, або регулятор скла-ду й кількості робочої суміші, складається з регулятора кількості па-лива й витратоміра повітря. Кількість палива регулюється розподіль-ником, що керується витратоміром повітря та регулятором керуючо-го тиску. Своєю чергою, дія регулятора керуючого тиску визначається розрідженням у впускному трубопроводі, а також тем-пературою рідини в системі охолодження двигуна.
Принцип дії, головна дозувальна система й система холостого ходу. Паливний насос 4 (рис. 2.62) забирає паливо з бака 1 [ подає його під тиском близько 0,5 МПа через нагромаджувач J?Ta фільтр 2до кана-лу А дозатора-розподільника 8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система впорскування палива

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок