Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Акумуляторна батарея,її будова і призначення

Акумуляторна батарея,її будова і призначення

Назва:
Акумуляторна батарея,її будова і призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Акумуляторна батарея,
її будова і призначення”


Акумуляторна батарея слугує для живлення електричним стру-мом стартера під час пуску двигуна, а також усіх інших приладів електрообладнання, коли генератор не працює або не може ще відда-вати енергію в коло (наприклад, під час роботи двигуна в режимі холостого ходу). Вона складається з шести свинцево-кислотних двовольтових акумуляторів, з'єднаних між собою послідовно, що забез-печує робочу напругу в колі 12 В. Бак акумуляторної батареї, який виготовляється з кислототривкої пластмаси або ебоніту, поділено перегородками на шість відділень. На дні кожного відділення є ребра (призми), на які спираються пластини акумуляторів.
Акумулятор складається з півблоків позитивних 70 (рис. 1) і негативних 9 пластин, ізольованих одна від одної сепараторами 14, які виготовлено з пористих пластмас (міпори або міпласта). Пласти-ни відливають у вигляді решіток із свинцю з додаванням 7...8 % сти-бію (сурми) для механічної міцності. В решітку пластин упресовують активну масу, приготовлену на водяному розчині сірчаної кислоти з оксидів свинцю — свинцевого сурику (РЬ3О4) та свинцевого глету (РЬО) — для позитивних пластин і свинцевого порошку — для нега-тивних. Аби збільшити ємність акумулятора й зменшити його внут-рішній опір, однойменні пластини з'єднують у півблоки, що закінчу-ються вивідними полюсними штирями 4, 8, 12, 13.
Півблоки з позитивними й негативними пластинами складають у блок так, що позитивні пластини розташовуються між негативними; тому останніх завжди на одну більше. Це дає змогу краще використа-ти активну масу позитивних пластин і захищає крайні з них від коро-блення та руйнування.
Сепаратори встановлюють між пластинами так, щоб їхній ребристий бік був повернутий до поверхні позитивних пластин, за-безпечуючи тим самим краще надходження до них електроліту. Зверху пластини покривають перфорованим пластмасовим запобіж-ним щитком.
Складений акумулятор поміщають у відділення бака й закрива-ють кришкою, що має два отвори для виходу полюсних штирів, а та-кож отвір 3 для заливання електроліту, який закривається різьбовою пробкою 5. У пробці є вентиляційний отвір, що сполучає внутрішню порожнину акумулятора з атмосферою. Зазори між кришками та стінками бака заповнюють бітумною мастикою 2. Акумулятори з'єд-нують між собою свинцевими перемичками 7. Полюсні штирі 4, 13 крайніх акумуляторів (плюсовий та мінусовий) призначаються для вмикання батареї в коло електрообладнання автомобіля.
В акумулятори заливають електроліт, що складається з хімічно чистої сірчаної кислоти (H2SO4) і дистильованої води.


Рис. 1 Будова свинцево-кислотної стартерної акумуляторної батареї
зі спільною кришкою:
а — загальний вигляд; б — блок пластин; 1 — бак; 2 — мастика; 3 — заливний отвір; 4, 8, 12, 13 -- полюсні штирі; 5 -- пробка заливного отвору; 6 -- кришка; 7 — перемичка; 9, 10 — відповідно негативні й позитивні пластини; 11 — ребра;
14 — сепаратори*
Електроліт готують (табл. 3.1) у кислототривкій посудині (свинцевій, керамічній, пластмасовій), вливаючи кислоту у воду. За-ливати воду в кислоту не можна, оскільки процес сполучення в цьо-му разі відбуватиметься на поверхні, спричиняючи розбризкування кислоти, що може призвести до опіків тіла та зіпсувати одяг.*
Під час приготування електроліту необхідно надівати захисні окуляри, гумові рукавиці та фартух.*
У разі потрапляння сірчаної кислоти на шкіру потрібно до на-дання кваліфікованої медичної допомоги обережно ватою зняти кис-лоту й промити вражене місце струменем води, а потім — 10 %-ним розчином соди або нашатирного спирту.
Таблиця 1
Співвідношення кислоти й води
для приготування електроліту відповідної густини
Під час пропускання через батарею постійного струму (за-ряджання) в акумуляторах відбувається перетворення електрич-ної енергії на хімічну, що виражається в зміні складу активної маси [на позитивних пластинах утворюється перекис свинцю (РЬО2), а на негативних — губчастий свинець (РЬ)] та в збільшенні густини елек-троліту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Акумуляторна батарея,її будова і призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок