Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди)

Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди)

Назва:
Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
реферат
Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди)


До індустріальних радіозавад відносять електромагнітні завади, що створюються різними електричними й електронними пристроями, застосовуваними в техніку, науці, побуті і т.д., і можуть робити дія, що заважає радіоприйому. До них не відносяться випромінювання, створювані високочастотними трактами радіопередавачів.
Устроями-джерелами індустріальних радіозавад є:
- радіоелектронні засоби (передавачі, приймачі і їхнє устаткування) ;
- високочастотні установки промислового (печі для плавлення, загартування й ін.), медичного (УВЧ терапія, діатермія й ін.), наукового (циклотрони, синхрофазотрони й ін.), побутового (печі, сушарки й ін.) призначення;
- електротехнічні пристрої промислового (мотори, генератори й ін.) і побутового (холодильники, праски, пилососи й ін.) призначення;
- високовольтні лінії електропередач;
- засобу електротранспорту;
- пристрою з двигунами внутрішнього згоряння (автомобілі, мотоцикли, катери й ін.);
- засобу провідний зв'язку й ін.
Кожне джерело індустріальних радіозавад містить один чи трохи завадоутворюючих елементів, що викликають випромінювання електромагнітної енергії. До них відносяться високочастотні контури, генератори, контакти перемикачів струму, чи напруги опори, електроди і т.д. Джерела індустріальних радіозавад створюють перешкоди радіоприйому, як правило, у широкій смузі частот.
Індустріальні радіозавади підрозділяють на тривалі, тривалість яких, обмірювана в регламентованих умовах, не менш 1 з, і нетривалі, тривалістю не більш 1 с. Нетривалі радіозавади, тривалістю не більш 0,2 з, відносять до короткочасних індустріальних радіозавад.
Виникаючи в завадоутворюючих елементах, індустріальні радіозавади поширюються у відкритому просторі і по проводах.
У відкритому просторі індустріальні радіозавади характеризують напруженістю електромагнітного поля, що залежить від потужності джерела радіозавад. Більш могутніми є високочастотні установки промислового і медичного призначення, потужність яких досягає десятків і сотень кіловат. В міру видалення від джерела радіозавад напруженість поля у відкритому просторі убуває. Відповідно до цього напруженість електромагнітного поля, створюваного більшістю джерел індустріальних радіозавад, на відстані вже десятків метрів стає порівняно малою; це виключає вимір напруженості поля в далекій зоні випромінювання.
На практиці виміру напруженості поля радіозавад проводять на відстані 1...10 м. Тому вимірюють одну зі складових цієї напруженості поля (магнітну чи електричну)
Вимір напруги радіозавад, створюваних електричними пристроями, засобами проводів зв'язку, високочастотними установками і світильниками з люмінесцентними лампами, проводять на мережних затисках пристроїв, а також на усіх вихідних затисках, якщо вони маються.
Випробувані джерела радіозавад, що споживають струм менш 25 А, підключають до мережі живлення через еквівалент мережі і включають на увесь час проведення виміру на неодружений хід без навантаження. Виключення складають пристрою, що за умовами їхньої експлуатації працюють при постійному навантаженні (насоси, вентилятори, прилади для нагрівання рідини, пральні машини й ін.). Розташування вимірювальної апаратури, пристроїв — джерел радіозавад і допоміжного устаткування— повинне відповідати мал. 1 для малогабаритних і мал. 2 для великогабаритних пристроїв.
Мал.1. Розташування вимірювальної апаратури й устаткування при вимірі напруги радіозавад, створюваних малогабаритними джерелами: 1 — випробуваний пристрій; 2 — еквівалент мережі, 3 — вимірник радіозавад; 4 — перемикач фаз; 5 — електричне навантаження; 6 — високоомніе розділові пристрої; 7 — металевий лист; 8 — затиск «земля»; 9 — еквівалент руки; 10 — металева фольга
У першому випадку випробуваний пристрій розташовується на відстані 40 см від вертикально розташованого металевого листа 7, що називають електричним екраном. Еквівалент мережі 2 розташовують безпосередньо біля електричного екрана і з'єднують їх чи проводом шиною довжиною не більш 20 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок