Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво хімічних волокон

Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво хімічних волокон

Назва:
Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво хімічних волокон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості
Виробництво хімічних волокон


План
1 Загальні відомості про волокна та їх властивості
2 Технологія виготовлення хімічних волокон
3 Продукція виробництва хімічних волокон
Література


1 Загальні відомості про волокна та їх властивості
Волокнами називаються еластичні тіла, довжина яких в багато разів перевищує розмір їх поперчного перерізу.
Класифікацію волокон за походженням можна представити у вигляді схеми (рис.2).
В основі органічних волокон лежить рослинний і тваринний світ. В основі неорганічних волокон лежать мінерали. В основі штучних волокон лежать природні полімери. В основі синтетичних волокон лежать синтетичні полімери (смоли із нафти, газу, вугілля).
Натуральні органічні волокна використовують у легкій промисловості для витоговлення тканин, а потім одягу. Неорганічні волокна (азбест) використовують у технічних цілях.
Рисунок. 2 - Класифікація волокон за походженням
Хімічні волокна мають ряд суттєвих переваг над натуральними:
- виробництво хімічних волокон потребує значно менше затрат праці;
- виробництво хімічних волокон не залежить від природних, геогра-фічних і кліматичних умов і може швидко нарощувати свої потужності.
В наш час існують волокна, які по багатьох показниках перевищують натуральні волокна.
Хімічні волокна виготовляють у вигляді нескінченної нитки, яка складається з багатьох окремих волокон, або з одного волокна, чи у вигляді штапельного волокна – коротких відрізків не скрученого волокна, довжина яких відповідає довжині шерсті. Але хімічні волокна, як штучні, так і синтетичні використовують переважно для технічних цілей при виготовленні електроізоляції, труб, струн, сіток, канатів та ін. Для тканин їх використовують менше, тому що вони негігроскопічні, погано пропускають повітря, накопичують статичну електрику.
В тканинах хімічні волокна часто використовують у суміш із натуральними волокнами. Волокна мають такі показники якості: лінійна щільність; міцність на розрив; крутка ниток; подовження в сухому і мокрому стані; еластичність; гігроскопічність, стійкість проти стирання; стійкість до високих і низьких температур; стійкість до світла; хімічна стійкість та інші спеціальні якості.
Але найважливішою характеристикою волокон є міцність на розрив. Це довжина, при якій волокно розривається від своєї ваги. Ось показники міцності деяких волоко: шерсть – 12 км, бавовна – 35 км, віскоза – 40 км, капрон і нейлон – 72 км.
Синтетичні волокна найбільш дешеві. При їх виготовленні відсутнє прядильне виробництво.
Наведемо трудомісткість виготовлення 1 т волокон із різних матеріалів:
- натуральний шовк - 3500 год.;
- бавовна - 1660 год.;
- капроновий шовк - 1400 год.;
- штапельне волокно - 225 год.
У Чернігові розташований досить потужний комбінат хімічних волокон.
2 Технологія виготовлення хімічних волокон
Вихідним матеріалом при виготовленні штучних хімічних волокон є целюлоза, яку виготовляють з деревини.
Целюлоза, як правило, знаходиться у рідинному стані, тобто у вигляді розчину у спирті або ацетоні.
Вихідним матеріалом при виготовленні синтетичних волокон є полімерні смоли, що знаходяться у розтопленому стані. Але технологія виготовлення як штучних так і синтетичних волокон багато в чому співпадає.
Виробництво будь-яких хімічних волокон можна умовно розділити на чотири стадії.
Перша стадія полягає в синтезі полімерів. Друга стадія – приготування прядильної маси, тобто розчинів або розплавів та їх ретельне очищення від нерозчинюваних часток та бульбашок повітря. На цій стадії відбувається також забарвлення розчинів та розплавів.
Третя стадія – формування волокна. Це основна і найбільш відпові-дальна операція, яка відбувається шляхом продавлювання через філь’єру надтонких струмочків прядильної маси. Філь’єра – це металевий диск діаметром 50 -75 мм з безліччю (від 3 до 2000) дрібних отворів. Філь’єри установлюють на прядильній машині. Кожна машина має 60-100 філь’єр. У процесі формування волокна лінійні макромолекули орієнтуються уздовж усього струмка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво хімічних волокон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок