Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат: Охорона праці та навколишнього середовища.

Загрузка...

Охорона праці та навколишнього середовища. / сторінка 2

Назва:
Охорона праці та навколишнього середовища.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Оптимальні умови характеризу-ються поєднанням параметрів, які при довгостроковому та систематичному впливу на людину забезпечують збереження комфортного теплового стану організму без напружень його терморегуляторних механізмів. Допустимі умови - це поєднання параметрів мікроклімату, які при довгостроковій та систематичній дії на людину можуть викликати зміни в організмі, але які не виходять за межі допустимих фізіо-логічних коливань, не супроводжуються поганим самопочуттям, пониженням пра-цездатності і т.д. Так як основні види робіт в нафтогазодобувній промисловості проходять на відкритому повітрі, „Правилами безпеки в нафтогазодобувній проми-словості" передбачені міроприємства по захисту робочих від впливу несприятли-вих метеорологічних факторів : постачання робочих спецодягом та спецвзуттям, обладнання захисних укриттів, зонтів над робочою зоною, приміщень для обігріву працівників. Під час сильних морозів, вітрів, ливнів роботи забороняються. До ряду міроприємств по покращенню умов праці при роботі на відкритому повітрі відно-ситься створення мікроклімату на робочих місцях з допомогою відповідних агрегатів та установок.
2.2 Стан системи вентиляції
Промислова вентиляція призначена для видалення з виробничої зони та робо-чих місць повітря, яке містить різні вибухонебезпечні та шкідливі речовини ( гази, пари, пил ) та подачі в приміщення до робочих зон чистого повітря, а також покра-щення температурних та інших метеорологічних умов приміщення. Вентиляція має бути приточно - витяжною. Вентиляція поділяється на природну та механічну.
Механічна вентиляція здійснюється за допомогою вентиляторів. Вона застосовується в тих випадках, коли природною вентиляцією неможливо забезпечити не-обхідний повітрообмін для отримання необхідного стану повітря. В порівнянні з Природною вона має ряд переваг : її робота не залежить від вітрового та теплового напорів, повітря, яке вводиться, в необхідних випадках підлягає очищенню, підігрі-ву, зволоженню, найбільш раціонально розподіляє повітря по приміщенню, усуває забруднене повітря безпосередньо від місць його виділення. Однак механічна вен-тиляція значно дорожча та складніша.
В трасових умовах також необхідно забезпечувати необхідний повітрообмін. Системи вентиляції, застосування яких рекомендується при виконанні окремих ви-дів робіт, наведені в таблиці 5.2 .
Таблиця 5.2 - Системи вентиляції при виконанні різних видів робіт
Вид робіт |
Місце прове-дення робіт |
Система вентиляції
Перевезення труб на вантаж-них автомобілях |
Кабіна |
Механічна вентиляція (кондиціо-нер)
Риття траншеї під трубопровід роторними екскаваторами |
Кабіна |
Механічна вентиляція
Виконання технологічних опе-рацій на різних марках трубо-укладачів |
Кабіна |
Механічна вентиляція
Зварювання трубопроводів РДЗ |
На відкритих майданчиках |
Механічна вентиляція у вигляді кіль-цевого підсосу; здування зварюваль-ного аерозолю стиснутим повітрям, підведеним до електродотримача або до маски зварника;застосування зва-рювального щитка з засобами для утворення повітряної завіси, яка за-побігає попаданню зварювального диму в зону дихання зварника
Зачистка стиків труб під зва-рювання за допомогою шліф-машинок |
Кабіна та без кабіни |
Механічна витяжна вентиляція з за-кріпленням пило- газовловлювачами магнітами; здування пилу за допомо-гою стиснутого повітря
Загальні вимоги до вентиляційних систем викладені в ГОСТ 12.4.021 - 75 [ 7 ]
2.3 Характеристика систем освітлення, джерел шуму та вібрації
Згідно ГОСТ 12.1.046 - 85 „ССБТ. Строительство. Нормы освещения строи-тельных площадок" передбачено організацію штучного рівномірного освітлення на всіх робочих місцях, проходах, складах та ділянках. Загальна освітленість повинна складати не менше 2 лк.
Штучне освітлення розділяють на робоче, чергове, аварійне, евакуаційне та охоронне.
На нафтогазодобувних підприємствах освітлення повинно забезпечувати вибухо- та пожежобезпечність при освітленні як приміщень, так і зовнішніх установок, де можливе утворення небезпечних по вибуху та пожежі сумішей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Охорона праці та навколишнього середовища.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок