Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат на тему: Охорона праці та навколишнього середовища.

Загрузка...

Охорона праці та навколишнього середовища. / сторінка 3

Назва:
Охорона праці та навколишнього середовища.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
В виробничій обстановці використовують три види освітлення: природне, штучне та змішане.
Виробниче освітлення вважається раціональним при дотриманні наступних вимог:–
достатньої яскравості освітлювальної поверхні;–
достатньої рівномірності розподілу світлового потоку на робочих повер-хнях;–
розташування приладів для штучного освітлення таким чином, щоб око І;. не відчувало осліплюючого впливу від надмірної яскравості як джерел світла так і відбиваючих поверхонь;–
відсутності різких та глибоких тіней на робочих поверхнях, на підлозі в проходах.
Захист працюючих від шкідливого впливу виробничого шуму і вібрації
Деякі виробничі процеси супроводжуються значним шумом, вібраціями і струсами. Розвиток техніки, зростання потужності і швидкохідності машин, меха-нізація виробничих процесів нерідко приводять до збільшення вібрації і шуму.
Виробничий шум — це комплекс звуків, що міняються по висоті й амплітуді.
Нормованими параметрами шуму є рівні в децибелах (L, дБ) середньоквадратичних звукових тисків, вимірюваних на лінійній характеристиці шумоміра (або Шкалі «З») в октавних смугах частот зі середньо геометричними частотами 63, 125, 250, 500, 1000, 2000, 4000 і 8000 Гц. Для орієнтованої оцінки шуму вимірюють йо-го загальний рівень шумоміром по шкалі «А» (дБА).
При високому рівні звукового тиску шум впливає на нервову систему людини його органи слуху, викликаючи роздратування, стомлення, ослаблення уваги, зниження працездатності. По всіх цих причинах сильний шум в умовах виробниц-тва може привести до нещасних випадків і до значного зниження продуктивності праці.
Вібрацією і механічними струсами називаються періодичні коливання до зву-кової частоти. Ступінь їхньої шкідливості визначається величинами коливаль-них швидкостей і прискорень.
Для виміру шуму і вібрацій застосовують частотні аналізатори, шумоміри і ві-брографи.
У нафтовій промисловості значної сили шуми виникають у процесі буріння, на компресорних станціях і т.п. У багатьох випадках шум і вібрація діють одночасно.
Велике значення в боротьбі із шумом і вібраціями має створення безшумних і мало шумних верстатів, електродвигунів, компресорів і інших механізмів, заміна технологічних ударних процесів безударними. Для усунення шуму при терті сухих матеріалів застосовують в'язкі мастильні матеріали.
Значно знижує шум заміна металевих деталей пластмасовими. Коли усунення шуму в джерелі утруднено, джерело ізолюють від місця перебування робітників, застосовують дистанційне й автоматичне керування.
Одним з основних методів глушіння шуму є поглинання звуку. Знайшли за-стосування як звуковбирні матеріали пробка, гума, повсть, вовна, вата, азбест, лі-нолеум, бітумовані пластичні і різні багатошарові матеріали із синтетичних смол, бетон і ін.
Особливо варто зупинитися на боротьбі з вібраціями. Для ослаблення коли-вань, переданих від механізмів до фундаменту, застосовують амортизатори, віброі-золятори у виді сталевих пружин або прокладок із пружних і пластичних матеріа-лів (пробки, повсть, гума, азбест).
2.4 Основні вимоги техніки безпеки при капітальному ремонті газопроводу
Лінійне будівництво трубопроводів пов'язане з великою протяжністю і територіальною розкиданістю робочих місць і потребує особливої пильності в чіткій ор-ганізації міроприємств по техніці безпеки, бо воно має свою специфіку:
- в силу виробничої необхідності не виключені випадки самостійної роботи окремих бригад і груп (ланок) без безпосереднього нагляду і керівництва з сторони інженерно-технічного персоналу (зварювання і ізоляція захлестів і котушок , роботи на переходах і інші);
- на порівняно вузькій смузі , в робочій зоні одночасно виконуються робо-ти і здійснюються транспортні операції, що приводить до зосередження в окремих місцях великого числа механізмів і руху транспорту окрім працюючих людей в тіс-них умовах;
- ряд робочих механізмів і транспортних засобів (трубоукладальники , бу-льдозери, екскаватори, бітумозаправщики і інші) мають обмежену маневреність і обмежене поле зору із кабіни водія;
- роботи найчастіше проводяться в темний час доби без достатнього освіт-лення робочої зони і робочих місць;
- багато виробничих операцій пов'язані з використанням гарячих матеріалів (приготування ґрунтовки і бітумної мастики , їх транспортування , нанесення золяції);
- роботи з застосуванням тяжких і негабаритних вантажів (окремі труби великих діаметрів , а також зварені секції із труб);
- небезпечні роботи , пов'язані з опусканням в траншею плітей із труб , а також використання легкозаймаючихся і пальних матеріалів для технологічної мети (бензин, дизельне паливо, бітум, гумова крошка , бризол);
- найчастіше роботи виконуються під відкритим небом в будь-який період року , на тяжкому і небезпечному рельєфі місцевості (круті схили, косогори , яри , балки , топкі болота , гірські перевали);
- із-за атмосферних впливів (дощі , снігопади) трасові дороги і під'їзні шляхи стають непроїжджими;
- одночасна робота на трасі декількох організацій , які мають самостійні виробничі завдання , управління , транспорт , механізм і особистий склад.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Охорона праці та навколишнього середовища.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок