Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Конструкція електромагнітних реле

Конструкція електромагнітних реле

Назва:
Конструкція електромагнітних реле
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
541
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Конструкція електромагнітних реле
За конструкцією електромагнітні реле поділяють на реле клапанного типу і на реле соленоїдного типу (реле плунжерного типу). Реле клапанного типу в свою чергу підрозділяють на реле з поздовжнім (перпендикулярним до поверхні полюса) та поперечним (відповідно паралельним) ходом якоря. В реле соленоїдного типу якір втягується в середину котушки.
В конструкції всіх електромагнітних реле використовують характерні властивості феромагнітних матеріалів.
Речовини, які можуть намагнічуватись в зовнішньому магнітному полі і тим самим змінювати його, дістали назву магнетиків. Магнетики поділяють на три основних класи: діамагнетики, парамагнетики і феромагнетики. Кожний з магнетиків своєрідно впливає на зовнішнє поле. Діамагнетики послаблюють зовнішнє магнітне поле своїми невидимими магнітними моментами. Діамагнетики виштовхуються з магнітного поля, а парамагнетики і феромагнетики притягуються в магнітному полі. Феромагнетики притягуються магнітними полями з силою, набагато більшою ніж парамагнетики. Феромагнетики перетворюються в парамагнетики за двома умовами:
в сильному магнітному полі,
в процесі нагріванні до температури, яка визначена Кюрі й називається точкою Кюрі.
1.1 Реле клапанного типу
На рисунку 1.1 показана конструкція клапанного реле з поздовжнім ходом якоря. В конструкцію даного реле входить: 1 – якір (рухома частина реле), 2 – основа, 3 – полюси реле, які можуть закінчуватися полюсними наконечниками, 4 – котушка, 5 – полюси наконечника, 6 – пружина, 7 – рухомий контакт, 8 – нерухомі контакти, 9 – контактна пружина, 10 – стопор.
В реле, під дією струму, виникає магнітне поле, яке можна поділити на три складові:
основне Фб, що проходить через основу, полюси, повітряні проміжки та якір (див. рисунок 10.1);
розсіяння, що ділиться на дві складові:
магнітний потік розсіювання Фр1 (див. рисунок 10.1), що проходить через основу, частину полюса, частину бокових поверхонь між полюсами, тобто ці потоки не замикаються через якір;
магнітний потік розсіювання Фр2 (див. рисунок 10.2) проходить через магніто-провід тільки одного полюса і повітряний проміжок, розташований за об’єктом реле.
У відсотковому співвідношенні до всього потоку ці потоки відповідно складають: Фд = 90%, Фр1 = 9%, Фр2 = 1%. Рисуємо магнітну схему, яка зображена на рисунку 10.3
Зробимо допущення:
знехтуємо магнітними потоками розсіяння Фр2, оскільки вони незначні;
допускаємо, що частина котушки, яка розташована між полюсами, зосереджена в безконечно тонкому шарі і приплюснута із середини до лівого полюса (на рисунку 1.2 котушка позначена товстішою лінією);
магнітні потоки Фр1 в між полюсному проміжку плоско-паралельні до основи.
Розбиваємо ділянку полюса паралельними до основи лініями на n — частин (на рисунку 1.2 розбито на 3 частини).
Вибір n суттєво впливає на результат розрахунку. Чим більше n, тим довше необхідно проводити розрахунок, але можемо забезпечити вищу точність результату.
Встановлення потрібного значення n забезпечують за допомогою такого алгоритму:
задають будь-яке значення n;
проводять розрахунок фазових змінних;
удвічі збільшують значення n;
знову проводять розрахунок фазових змінних;
порівнюють різницю обох розрахунків фазових змінних за допомогою значення норми функції фазових мінних, яка повинна бути меншою від заданої попередньо норми;
якщо задовольняється умова перевірки, то припиняють розрахунок та приймають результат розрахунку, одержаний для більшого значення n, в противному випадку повертаються до кроку c.
Надалі для створення математичних моделей реле ми розіб'ємо нашу задачу на окремі логічні блоки (об'єктне програмування, підпрограми). Першим таким блоком ми виберемо блок, в якому зможемо на підставі заданих розмірів всіх елементів конструкції реле (якір, полюси, полюсні наконечники, основа, котушка, кількість витків в котушці, величина повітряного проміжку між якорем та полюсами, струм, який протікає в котушці, тип сталі, характеристика намагнічування сталі) розрахувати магнітні потоки в кожному елементі реле та визначити індуктивність котушки, електромагнітну силу притягання якоря до полюсних наконечників (або полюсів, якщо відсутні полюсні наконечники) та коефіцієнт, який вживають для розрахунку електрорушійної сили, яка виникає в котушці, якщо змінюється магнітне поле, наприклад в процесі включення реле або переміщення якоря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конструкція електромагнітних реле

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок