Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ

Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ

Назва:
Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ


План.
1. Сигнали шини PCІ
2. Транзакції шини PCІ
Сигнали шини PCІ
Шина PCІ містить ряд обов'язкових сигналів (табл. 1) і ряд факультативних сигналів (табл. 2). виводи, що залишилися, використаються для живлення, і різноманітних зв'язаних сигналів. У стовпцях „задаючий пристрій”, та „підлеглий пристрій” вказується, яке із пристроїв установлює сигнал при звичайній транзакції. Якщо сигнал видається іншим пристроєм (наприклад, CLK), обидва стовпці залишаються порожніми.
Тепер давайте розглянемо кожний сигнал шини PCІ окремо. Почнемо з (32-бітних) сигналів, а потім перейдемо до факультативного (64-бітним). Сигнал CLK запускає шину. Більшість сигналів збігаються з ним у часі. На відміну від шини ІSA, у шині PCІ транзакція починається на задньому фронті сигналу CLK, тобто не на початку циклу, а в середині.
Таблиця 1. Обов'язкові сигнали шини PCІ
Сигнали AD (їх 32) потрібні для адрес і даних (для передач по 32 біта).
Звичайно адреса встановлюється під час першого циклу, а дані - під час третього. Сигнал PAR - це біт парності для сигналу AD. Сигнал С/ВЕ# виконує дві функції. Під час першого циклу він містить команду. Під час другого циклу він містить масив з 4 битов, котрий показує, які байти 32-бітного слова дійсні. Використовуючи сигнал С/ВЕ#, можна зчитувати 1, 2 або 3 байти зі слова, а також все слово цілком.
Сигнал FRAME# установлюється пристроєм, що задає, щоб почати транз- акцію. Цей сигнал з підлеглому пристрою, що адреса й команди в цей момент дійсні. При читанні одночасно із сигналом FRAME# установлюється сигнал ІRDY#. Він повідомляє, що пристрій, що задає, готовий прийняти дані. При записі сигнал 1RDY# установлюється пізніше, коли дані вже перебувають у шині.
Сигнал ІDSEL пов'язаний з тим, що в кожного пристрою PCІ повинне бути простір конфігурацій на 256 байтів, що другие пристрою можуть зчитувати (установивши сигнал ІDSEL). Це простір конфігурацій містить характеристики пристрою. У деяких операційних системах структура Plug-and-Play (режим автоматичного конфігурування) використає цей простір конфігурацій, щоб розпізнати, які пристрої підключені до шини.
А тепер розглянемо сигнали, які встановлюються підлеглим пристроєм. Сигнал DEVSEL означає, що із пристрій зі свою адресу на лініях AD і готово брати участь у транзакції. Якщо сигнал DEVSEL не надходить протягом із проміжку часу, що задає пристрій припускає, що підлеглий пристрій, до якого спрямоване обіг, або відсутній, або несправно.
Наступний сигнал - TRD Y#. Його підлеглий пристрій установлює при
читанні, щоб повідомити, що дані перебувають на лініях AD, і при записі, щоб повідомити, що воно готово прийняти дані.
Наступні три сигнали потрібні для повідомлення про помилки. Один з них, сигнал STOP, установлюється підлеглим пристроєм, якщо відбулася яка-
небудь неполадка й потрібно перервати поточну транзакцію. Наступний сигнал, PERR#, використається для повідомлення про помилку парності в даних у попередньому циклі. Для читання цей сигнал установлюється пристроєм, що задає, для запису - підлеглим пристроєм. Необхідні дії повинене провести пристрій, що одержав цей сигнал. Нарешті, сигнал SERR* потрібний для повідомлення про адресні й системні помилки.
Таблиця 2. Факультативні сигнали шини PCІ
Сигнали REQ# і GNT# призначені для арбітражу шипи. Вони встановлюються не тим пристроєм, що є задающим у даний момент, а тим, якому потрібно стати задаючим. Останній обов'язковий сигнал, RST#, використовується для перезавантаження системи, що відбувається, або якщо користувач натисне кнопку RESET, або якщо який-небудь системний пристрій виявить фатальну помилку. Після установки цього сигналу комп'ютер перезавантажується.
Перейдемо до факультативних сигналів, більшість із яких пов'язане з розширеннням розрядності з 32 до 64 битов. Сигнали REQ64# і АСК 64# дозволяють задаючому пристрою попросити дозвіл здійснити 64-бітну транзакцію, а підлеглому пристрою прийняти цю транзакцію. Сигнали AD, PAR64 і С/ВЕ# є розширеннями відповідних 32-бітних сигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок