Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальнопромислові механізми

Загальнопромислові механізми

Назва:
Загальнопромислові механізми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Загальнопромислові механізми


До загальпромислових механізмів відносять великий клас робочих машин, що застосовуються в найрізноманітніших галузях народного господарства: у промисловості, сільськогосподарському виробництві, на транспорті, у будівництві. У більшості випадків ці механізми обслуговують основне виробництво різних галузей.
Загальпромислові механізми містять наступні установки:
велику частину підйомно-транспортних машин (підйомно-транспортні машини — машини, призначені для переміщення вантажів і людей на відносно невеликі відстані): піднімальні крани, різні підйомники (у тому числі ліфтові) і конвеєри ;
частину виймально-навантажувальних машин: одноковшові і багатоковшові (роторні) екскаватори;
машини для транспортування рідин і газів та стиску газів: насоси, вентилятори, ком-пресори.
За характером роботи загальпромислові механізми підрозділяються на дві великі групи:
періодичної (циклічної) дії (крани, підйомники періодичного дії, екскаватори);
неперервної дії (конвеєри, насоси, вентилятори, компресори).
Загальпромислові механізми мають масове поширення. Для їхніх електроприводів (ЕП) використовується приблизно 70- 75 % асинхронних двигунів ( АД ) і більш 25% вироблюваної в народному господарстві електроенергії.
Для механізмів розглянутого класу застосовуються практично всі існуючі види ЕП змінного і постійного струму. Однак у більшості випадків для механізмів кранів, ліфтів, насосів, вентиляторов, конвеєрів використовуються такі асинхронні ЕП, які внаслідок їхньої масовості повинні мати мінімальну вартість і массогабаритні показники, можливо більш просте схемне і конструктивне виконання та високу експлуатаційну надійність.
МЕХАНІЗМИ ЦИКЛІЧНОЇ ДІЇ
Загальні положення
Піднімальний кран являє собою вантажопіднімальну машину, що працює з повторю-ваними циклами і призначену для переміщення вантажів у просторі. За конструктивними ознаками розрізняють мостові крани, мостові перевантажувачі, баштові, портальні, козлові, ка-бельні й інші типи кранів. Крани містять механізми піднімання і механізми горизонтального переміщення вантажів (візок, міст, механізми повороту і т.д.).
Підйомник є вантажопідйомною машиною, що служить для піднімання і опускання людей чи вантажів у спеціальних піднімальних кабінах, що рухаються по твердих верти-кальних (чи похилих) напрямних. Переважне поширення одержали канатні підйомники, у яких піднімальні кабіни підвішуються на сталевих канатах, які охоплюють канатоведучі шківи або намотуються на барабани. До підйомників циклічної дії відносять ліфти, шахтні підйомники і ін.
Екскаватор — основний тип виймально- навантажувальних машин, застосовуваних для земляних робіт і видобутку корисних копалин при відкритій розробці родовищ. За допомогою робочого органа екскаватора (ковша) здійснюється копання грунтів чи гірських порід. До екскаваторів з циклічним характером роботи відносять одноковшові екскаватори з різним робочим устаткуванням: екскаватор-лопата, у якого ківш має жорстке з’єднання зі стрілою, і екскаватор-драглайн, у якого ківш підвішений на канатах.
Особливості механізмів, що впливають на вибір їхніх електроприводів
Особливості статичних і динамічних навантажень розглянутого класу механізмів визначають вибір систем ЕП і вимоги до них. Основні з цих особливостей наступні:
1. Широкий діапазон зміни моментів опору.
2. Необхідність реверсування.
3. Обмеження моменту в елементах механізмів.
4. Забезпечення роботи на пониженій швидкості (реалізується шляхом формування механічних характеристик для пониженої швидкості).
5. Обмеження прискорень:
а) при виборі зазорів у передачах чи при виборі слабини канатів для зменшення швид-кості в момент замикання всієї механічної системи;
б) для зменшення амплітуди коливань вантажу, переміщуваного краном на гнучкому підвісі;
в) для забезпечення необхідного характеру роботи механізмів (наприклад, прискорення кабіни ліфтів повинне бути обмежено значенням 2 м/с2 за умовами «комфортності», обумовленим необхідністю забезпечення нормального самопочуття пасажирів);
г) за умовами забезпечення надійного зчеплення коліс механізмів пересування з рейками;
д) за умовами забезпечення надійного зчеплення канатів зі шківами тертя в підйомниках;
е) для виключення ускладнень при керуванні механізмами, наприклад екскаватором .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальнопромислові механізми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок