Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Значний внесок В.В. Петрова в галузь електричного зварювання

Значний внесок В.В. Петрова в галузь електричного зварювання

Назва:
Значний внесок В.В. Петрова в галузь електричного зварювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Значний внесок В.В. Петрова в галузь електричного зварювання


Зроблене в 1802 році в Петербурзі Василем Володимировичем Петровим відкриття електричної дуги є тим вкладом російської науки у світову культуру, якому людство в першу чергу зобов’язане одним із свої видатних досягнень – електричному зварюванню.
Василь Володимирович Петров народився 8 (19) липня 1761 року у місті Обояни Курської губернії в родині священика [1].
Початкову освіту отримав вдома і в церковно-приходській школі. Потім навчався в Харківському колегіумі, після закінчення якого в 1785 році вступив до Петербурзької учительської гімназії. Після закінчення трирічного терміну навчання у гімназії В.В. Петров отримав призначення на посаду учителя фізики і математики в Барнаулі, у 1793 р. був переведений у Медико-хірургічне училище у Петербург, яке у 1795 році було реорганізовано у Медико-хірургічну академію. У Петербурзі Петров пропрацював 41 рік – до кінця життя (1834 р.). Тут він створив великий фізичний кабінет, у свій час одну із кращих фізичних лабораторій світу. Будучи високоосвіченою людиною, він володів багатьма мовами, уважно стежив за іноземною літературою і підтримував зв'язок з європейськими вченими. Прекрасний експериментатор і педагог Петров у 1801 році був призначений ординарним професором Медико-хірургічної академії, у 1803 році – обраний членом-кореспондентом Петербурзької академії наук, а у 1807 р. – академіком.
Відкриття В.В. Петровим електродугового розряду стало можливим завдяки створенню джерела постійного електричного струму. У 1799 р. А. Вольт в Італії вперше у світі побудував джерело електричного струму "вольтів стовп", який складався з різнорідних тонких металевих дисків (мідь + цинк, срібло + цинк), перекладених паперовими прокладками, змоченими водним розчином нашатирю. Через рік, у 1800 р., В.В. Петров у Петербурзі виготовив "вольтові стовпи" різного розміру, а через два роки він уже працював з найбільшим у світі, раніше небаченим "вольтовим стовпом", що складався з 4200 мідних і цинкових дисків. Цей "стовп", або батарея, як називав її В.В. Петров, була найбільш могутнім джерелом електричного струму у свій час. З цією батареєю він з великою майстерністю і працьовитістю провів безліч різних дослідів, результати яких опубліковані в книзі "Известия о Гальвани-Вольтовских опытах", виданої в 1803 р. Вперше в світі В.В. Петров у 1802 р. спостерігав дуговий розряд від побудованого ним надпотужного "вольтового стовпа". Він відзначив, що дуговий розряд є джерелом надзвичайно яскравого світла, придатного для освітлення [2, 3].
Проводячи досліди з електродами із різних металів, В.В. Петров отримав таке яскраве полум’я, „от котрого сии металлы иногда мгновенно расплавляются, сгорают также с пламенем какого-нибудь цвета и превращаются в оксид”, а „когда тонкая железная проволка... сообщенная с одним полюсом огромной баттереи, будет употреблена для опыта... и поднесена к углю..., то между ними является также большое или меньше яркое пламя, от котрого... конец проволки, почти во мгновение ока, краснеет скоро расплавляется и начинает гореть с пламенем и расбрасыванием весьма многих искр по различным направлениям”[2].
У повідомленні академіка В.В. Петрова про перший розплав металів електричною дугою міститься не лише інформація про можливість такого розплаву, але і описується явище дуги, яке ми спостерігаємо при зварюванні металів. Свої праці він писав лише російською мовою – „...наипаче для пользы тех читателей, которые живут в отдаленных от обоих столиц местах и которые не имели случая приобрести нужного понятия о сих предметах» [2]. Якби ця праця, за відгуками вчених, була написана латиною або іншою іноземною мовою, вона дала б автору почесне місце поруч з видатними європейськими вченими того часу. Але В.В. Петров був істинним патріотом і вірним сином свого народу.
Спроби закордонних істориків фізики приписати відкриття електричної дуги англійському вченому Г.Деві помилкове та історично невірне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Значний внесок В.В. Петрова в галузь електричного зварювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок