Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки

Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки

Назва:
Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки


Загальні положення
Метрологічну перевірку (державну та відомчу) засобів вимірювальної техніки здійснюють з метою встановлення або підтвердження придатності ЗВТ до застосування.
Державну метрологічну перевірку ЗВТ виконують органи державної МС. Відомчу метрологічну перевірку ЗВТ виконують МС підприємств і організацій, об’єднань підприємств міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади (далі відомчі МС).
Державній метрологічній перевірці підлягають зразкові ЗВТ, які використовуються: у галузі охорони здоров’я; при здійсненні заходів щодо захисту довкілля, охорони праці і техніки безпеки; при геодезичних і гідрометеорологічних роботах; при розрахунках із покупцями, а також операціях, що містять всі види торгівельної діяльності, пов’язані з визначенням кількості товару або послуг; при обліку матеріальних ресурсів (електричної та теплової енергії, газу, нафтопродуктів тощо); при проведенні податкових митних і поштових операцій; при проведенні експертиз (зокрема, за дорученням державних органів); при реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів, а також при виконанні робіт, пов’язаних з обов’язковою сертифікацією продукції.
ЗВТ, які не підлягають державній метрологічній перевірці, перевіряються відомчими МС.
Результати метрологічної перевірки, проведеної в інших країнах, можуть визнаватися чинними відповідно до укладених міжнародних договорів (угод) або за рішенням Держстандарту України.
ЗВТ визнаються придатними до застосування протягом міжперевірного інтервалу, якщо результати метрологічної перевірки підтверджують їх відповідність метрологічним і технічним вимогам до даного ЗВТ, встановленим у нормативних документах чи технічній документації.
Державна метрологічна перевірка виконується органами державної МС, які одержали дозвіл у Держстандарті України на право її виконання.
В обгрунтованих випадках право державної метрологічної перевірки ЗВТ може бути надане Держстандартом України іншим державним підприємствам, установам та організаціям за поданням територіальних органів Держстандарту України.
Відомча метрологічна перевірка, якщо вона проводиться для інших підприємств, установ, організацій та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності, здійснюється за умови одержання відповідного дозволу (ліцензії) в органах державної МС.
Службові особи органів державної МС, які виконують метрологічну перевірку (державні перевірники), а також перевірники - працівники відомчих МС, що здійснюють свою діяльність, підлягають обв’язковій атестації. Порядок атестації встановлюється Держстандартом України.
ЗВТ, що використовуються для спостереження за зміною величин без оцінки їх значень в одиницях фізичних величин, з ненормованою точністю (як індикатори), а також ЗВТ, що використовуються лише як навчальні, метрологічній перевірці не підлягають. На такі ЗВТ та їх експлуатаційні документи повинні бути позначені відповідною позначкою “І” або “У”. Контроль за придатністю таких ЗВТ до застосування здійснюється в порядку, встановленому підприємством або обумовленому в правилах їх експлуатації.
ЗВТ, які використовуються у вимірювальних каналах інформаційно-вимірювальних систем та автоматизованих систем керування, можуть окремо не перевірятися, якщо це передбачено нормативними документами або технічною документацією.
ЗВТ, які є власністю громадян і не використовуються при здійсненні підприємницької діяльності, можуть бути перевірені органами державної або відомчої МС за заявкою власника.
Види метрологічних перевірок.
ЗВТ проходять первинну, періодичну, позачергову, інспекційну і експертну метрологічну перевірку.
Первинна метрологічна перевірка
Первинній МП підлягає кожен екземпляр ЗВТ.
Допускається вибіркова первинна метрологічна перевірка ЗВТ, якщо це передбачено відповідними нормативними документами або технічною документацією. Позитивні результати вибіркової метрологічної перевірки поширюються на всі ЗВТ з партії, яка перевіряється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок