Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електричні апарати на тепловозі

Електричні апарати на тепловозі

Назва:
Електричні апарати на тепловозі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,41 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Електричні апарати на тепловозі


ПЛАН
І. Вступ
Загальні відомості про електричні апарати
ІІ. Основна частина
Електропневматичні поїздні контакти ПК-753Б (П1-П6)
Груповий контакт типу ПКГ-565 (ВШ1, ВШ2)
Реверсор (Інститут управління природними ресурсами)
Електромагнітний контактор КПВ-604 (Д1-Д3) пусковий


Загальні відомості про електричні апарати
Умови роботи. Електричні апарати на тепловозі працюють в тяжких умовах, тому вони мають задовольняти не тільки в загальному (надійність, простота конструкції, взаємонозамінність, стабільність характеристик), а також й особливі вимоги: витримувати вібрації, значні коливання температури (від –50 до 70оС) і напругу, вплив вологи, порохів, бруду, масла. Напруга в силовій мережі міняється від 0 до 900 В, а в мережі управління зниження напруги допускається до 80% номінальної. Коливання тиску стисненого повітря допускається від 75 до 135% номінального. Вібрації викликають коливання (в одновному по вертикалі) деталей апаратів, які можуть викликали ослаблення болтових з’єднань, обрив проводі в помилкове спрацювання апаратів.
Щоби цього не сталося, всі крипільні деталі – болти, гвинти, гайки, шпильки – ставлять з пружинними шайбами; на ряді апаратів установлюють шплінти, контргайки, шайби з відтинаючими кінцями і інші.
Випадкове включення апаратів виключається тим. Що рухомі частини, які мають слабкі пружини, балансірують, тобто підбирають так, щоби вага рухомих частин відносно осі обертання розподілювалась рівномірно. Частину апаратів установлюють на амортизаторах. Найбільш чутливі і точні апарати закривають кожухами (регулятор напруги, реле тиску масла, реле обмеження струму). Надійний електричний контакт забезпечується шляхом пайки струмопропускаючих частин припаями і монтаж проводів так, щоб виключалась можливість їх переміщення при вібрації (невеликі допущення, прибандажировка до нерухомих частин).
Деталі з міді або мідних сплаві покривають оловом (лудять) або фарбують емалями і лаками, з виключенням робочих контактів. Деталі, виготовлені з чорних металів, оцинковують або фарбують, а інколи хромують або нікелірують. Сталі осі шарнірних з’єднань, як правило, виконують без покриття, але в отвори з’єднання запресовують втулку з латуні або бронзи.
Контакт електричних з’єднань. Місце переходу струму від одного провідника до другого називається контактом, а електричний опір в цьому місці – перехідним опором. Перехідні опори залежать від сили приживання, матеріала, температури і якості обробки прижимаючих поверхонь.
Матеріалом контакт-деталей частіше всього служить мідь, яка має невеликий опір, достатню механічну міцність і зносостійкість. Мідь з присадкою кадмію збільшує зносостійкість. Мідні контакти покриваються шаром окислів. Срібло має менший опір, чим мідь, але воно дорожче і поступається міді по зносостійкості. Срібні контакти у вигляді тонких пластинок, напаяних на мідні тримачі, використовуються в мережах управління тепловозів. Металокерімні конакти, представляючи композицію срібла з іншими металами (окись кабмію, нікелю, вольфрама), находять широке використання в тяговій електроапаратурі.
Електричний струм викликає нагрів контактів, що в своє чергу приводить до окислення поверхонь, а отже, до росту контактного опору. При збільшенні контактного опору повишаються теплові витрати, контакти можуть перегрітися, а при великих опорах – сплавитися. Для зменшення опору використовують пружини, які достатньо прижимають контакти. Щоб нерухомі контактні з’єднання не окислялися, їх мідні деталі підлягають лужінню. Рухомі контактні з’єднання (контакти контакторів, реверсорів, рубильників) змушують легким шаром технічного вазеліну.
Основними параметрами, характеризующими роботу рухомого контактного з’єднання, являються: кінцеве прижимання, початкове прижимання, зазор, провал. Зусилля створене контактною пружиною в точці кінцевого прижимання контактів (при повному включеному контакторі), називається кінцевим прижиманням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Електричні апарати на тепловозі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок