Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Оздоблення поверхні рельєфними валиками

Оздоблення поверхні рельєфними валиками

Назва:
Оздоблення поверхні рельєфними валиками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Оздоблення поверхні рельєфними валиками
Складний рисунок на пофарбовану поверхню стіни можна нанести рельєфними гумовими валиками. Для цього валик з контуром рисунка закріплю-ють у прорізах пилки спеціального пристрою (накатки), де він змочується фарбою за допомогою пористого вали-ка з гумової губки, розміщеного поруч.
Двоваликова накатка складається з вил-ки з ручкою, пористого і рельєфного валиків.
До початку роботи пористий валик за допомогою не-великого ручника змочують фарбою. Для видалення зайвої фарби, що дасть змогу утворити рівномірні від-битки рисунка, накатку двічі — тричі прокачують на кус-ку фанери або цупкого картону, після чого вертикальним рухом її зверху вниз накатують рисунок на поверхню. Накатку переміщують рівномірним, плавним рухом, сте-жачи, щоб не було пропусків і рисунки не перекривали один одного. Витративши всю фарбу, губку знову змочу-ють нею і продовжують накатувати рисунки. Всі візерунчасті смуги накатаної поверхні виконують фарбою одна-кової насиченості, не допускаючи зсуву рисунка. На по-верхні не повинно бути бризок, які утворюються при швидкому пересуванні накатки.
Для накатування найзручніше користуватись накат-кою із закріпленим на ній бачком для фарби. При цьому рельєфний валик змочується фарбувальною сумішшю за допомогою двох валиків, розміщених у се-редині бачка. Один з них змочується фарбувальною су-мішшю, а другий видаляє зайву суміш і передає її на рельєфний валик. При застосуванні такого пристрою не виникає потреба часто змочувати валик фарбою, що значно підвищує продуктивність праці.
Накатувати рисунки на поверхню можна в один або декілька кольорів.
В'язкість фарбувальної суміші для виконання рисун-ків накаткою має бути трохи більшою, ніж для фарбу-вання щіткою. Колір суміші підбирають залежно від ко-льору пофарбованої поверхні. Виконаний рисунок не по-винен бути надмірно контрастним на поверхні, тому не слід оздоблювати її густим рисунком, з грубим контуром. Особливо не варто це робити у малометражних примі-щеннях.
Найкраще застосовувати валики, що утворюють на поверхні рідкий крапчастий рисунок, дрібну малопомітну сітку, прямі або хвилясті лінії. Таким валиком можна оздоблювати низькі приміщення, накатуючи на їх стінах вертикальні лінії, а у великих за розмірами приміщеннях розділяти поверхню на великі прямокутники.
Застосовують також валики, що відбивають на по-верхні несиметричні рисунки, у яких основний елемент повторюється через певні проміжки. Після накатування таким валиком всі елементи рисунка на оздобленій по-верхні повинні розміститись горизонтальними рядами так, щоб не було зсуву одного елемента щодо іншого. Для цього до початку роботи на торцевій поверхні рель-єфного валика проти вилки намічають риску. Під час ро-боти після накатування кожної смуги валик встановлю-ють так, щоб риска була у тому ж положенні.
Після закінчення роботи накатку миють і висушують, а металеві деталі змащують маслом.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Оздоблення поверхні рельєфними валиками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок