Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Точність обробки деталей. Умови взаємозамінності деталей. Шорсткість поверхні деревини

Точність обробки деталей. Умови взаємозамінності деталей. Шорсткість поверхні деревини

Назва:
Точність обробки деталей. Умови взаємозамінності деталей. Шорсткість поверхні деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Точність обробки деталей. Умови взаємозамінності деталей. Шорсткість поверхні деревини


Точність обробки деталей.
Умови взаємозамінності деталей.
Шорсткість поверхні деревини
Незважаючи на те що всі деталі будь-якого виробу виготовляються згідно з кресленням і мають відповідати йому за розмірами і формою, для деяких з них допущені відхилення. Під точністю обробки розуміють ступінь відповідності виготовленої деталі заданій. Точність обробки деталей характеризується:
точністю форми (ступенем відповідності форми окремих частин деталі та взаємного розміщення їх заданному на кресленні);
точністю розмірів (ступенем відповідності дійсних розмірів окремих частин поверхні деталі розмірам, заданим на кресленні);
шорсткістю поверхні (ступенем відповідності дійсних поверхонь щодо гладкості їх геометричним поверхням, передбаченим кресленням).
Проте на виробництві точність обробки деталей вигідніше визначати не ступенем відповідності дійсних розмірів деталі заданим на кресленні, а відмінністю (похибкою) їх, тобто відхиленням реальної деталі від потрібних розмірів.
Розрізняють похибки форми, розмірів і шорсткості поверхні.
Похибки форми характеризуються відхиленнями поверхонь деталей від заданої форми (конусної, овальної, циліндричної), відхиленнями кутів від заданих значень та ін.
Похибка розмірів виражається додатною або від'ємною різницею між заданими на кресленні і дійсними значеннями розмірів деталей, окремих елементів та взаємного розміщення їх. Похибки форми і розмірів безпосередньо характеризують точність обробки деталей.
Похибка шорсткості поверхні характеризується наявністю на ній нерівностей у вигляді ворсистості, хвилястості та ін. Шорсткість поверхні, крім характеристики точності обробки деталей, має ще своє, досить важливе самостійне значення, про яке буде мова нижче.
На точність обробки деталей впливають і виробничі фактори: здатність матеріалу до обробки, методи і прийоми обробки, точність застосовуваних верстатів, інструментів і пристроїв, розміри оброблюваних деталей та ін.
Гігроскопічна властивість оброблюваного матеріалу є досить важливим фактором, тому що деревина — матеріал гігроскопічний, тобто вона може всихатись і розбухати. Всихання і розбухання деревини призводить до зміни її розмірів, особливо в поперечному перерізі. Чим більші деталі в поперечному розрізі, тим значніше всихання або розбухання.
Щоб запобігти зміні розмірів деталей від усихання або розбухання, треба, щоб деревні матеріали, з яких виготовляють деталі, були висушені до так званої експлуатаційної вологості.
Вологість деревини для з'єднуючих елементів має бути на 1—2 % нижче від експлуатаційної — це сприяє ущільненню деревини. Для виготовлення меблів найраціональніше застосовувати деревину вологістю 8 ± 2 %.
Якщо деталі або вузли зволожені в процесі склеювання чи облицьовування, то їх піддають остаточній механічній обробці тільки після зниження вологості до експлуатаційної (рівноважної).
Методи і прийоми обробки заготовок великою мірою зумовлюють точність деталей. Оскільки цей процес складається з ряду операцій, то дуже важливо правильно базувати заготовки при обробці.
Сукупність поверхонь оброблюваної заготовки, які надають їй стійкого положення відносно різального інструменту, називають установчою базою. Установочні бази можуть бути чорновими і чистовими. Чорнова база — це необроблені поверхні дощок і заготовок. Чистова база — це деталі, оброблені за розмірами, зазначеними на кресленні. Чим точніші бази, тим вища точність виготовлення з'єднуючих елементів, а отже, й складання вузлів груп і виробів. Для складання виробів застосовують складальні бази.
Складальною базою називають сукупність поверхонь деталі, які визначають положення її у виробі відносно інших деталей. При виборі базових поверхонь слід брати до уваги прийоми обробки, рівність поверхні та притискні пристрої.
Точність обробки деталей залежить також від точності верстатів, пристроїв та інструментів. Тому деревообробні верстати і пристрої до них мають відповідати нормам геометричної точності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Точність обробки деталей. Умови взаємозамінності деталей. Шорсткість поверхні деревини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок