Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами

Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами

Назва:
Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами


ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН СКЛЯНИМИ ПЛИТКАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПОЛІСТИРОЛЬНИМИ ПЛИТКАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ВЕЛИКОГАБАРИТНИМИ ОБЛИЦЮВАЛЬНИМИ ЛИСТАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН СКЛЯНИМИ ПЛИТКАМИ
Скляні плитки мають певні вади, які потребують спеціальної підготовки перед облицюванням. Ці плитки бува-ють прозорі і глазуровані. Прозорі плитки можуть бути зроблені з безколірного або зеленкуватого скла. Прозорість плиток нега-тивно впливає на якість облицьованої поверхні з точки зору її естетичного вигляду. Справа в тому, що крізь плитку прогля-дають розчин, на якому вона закріплюється, пустоти в шарі розчину та інші дефекти. Все це треба враховувати в роботі.
На відміну від кермічних, скляні плитки не поглинають рідких компонентів розчину або мастики і тому погано утриму-ються на поверхні. Щоб запобігти цьому, перед облицюванням, на зворотному боці плиток створюють додаткову шорсткість. Це можна зробити двома способами.
Згідно з першим способом зворотний бік плитки вкривають шаром розплавленого бітуму марки БН-70/30 завтовши 1,5—2 мм і зразу ж присипають піском з великим розміром зерен. Якщо плитка прозора, то вкривати її слід так, щоб вся площа була вкри-та смолою. У цьому разі облицьована поверхня буде чорною.
Згідно з другим способом зворотну сторону скляної плитки вкривають рідким склом густиною 1,55 г/см3, до якого додають фтористий натрій у кількості 15 % від маси рідкого скла. Цей розчин намазують щіткою на плитку і зразу ж посипають сухим піском. Якщо плитки прозорі, до розчину додають біле вапняне борошно і лугостійкі кольорові пігменти, що надасть облицьо-ваній поверхні потрібного кольору. Для глазурованих непрозо-рих скляних плиток підфарбовувати розчин не потрібно.
Підготовлені до облицювання скляні плитки укладають на поверхні на цементному розчині складу 1:4; 1;5 або на глино-бітумній мастиці. Глино-бітумну мастику бажано застосовувати тоді, коли проміжний шар на плитці робили з бітума.
Глино-бітумна мастика (частин за масою)
Бітум марки БН-90/10....................... 1
Глина жирна ...................................... 1
Вода .................................................... 1
Спосіб приготування. Глину в окремій тарі змішують з не-великою кількістю води і одержане тісто нагрівають до темпе-ратури 80—90 °С. В іншій посудині розтоплюють бітум при тем-пературі 100—120 °С. Окремо кип'ятять воду. Потім у підігріте глиняне тісто почергово невеликими порціями додають бітум, воду і перемішують до утворення однорідної пластичної маси. Мастику використовують у холодному стані.
Послідовність і техніка облицювання поверхні скляними плитками така сама, як і керамічними глазурованими.
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПОЛІСТИРОЛЬНИМИ ПЛИТКАМИ
Полістирольні плитки застосовують для облицювання внутрішніх вертикальних поверхонь. Плитки бувають білі і кольорові. Оскільки плитки закріплюють на поверхні на тонко-му шарі мастики, поверхня під облицювання повинна бути ре-тельно підготовлена. її очищають від бруду, бризок розчину, пилу та інших дефектів. Щілини і западини на поверхні
підмазують відповідним розчином, затираючи ці місця, рівність поверхні перевіряють контрольним правилом. Все це стосується як бетонної, так і поштукатуреної поверхні.
Приклеювати на поверхні полістирольні плитки можна на синтетичних мастиках (перхлорвініловій, карбінольній тощо) або мастиках, приготовлених з олійних або емалевих фарб. Ни-жче наведена рецептура деяких видів мастик для приклеювання полістирольних плиток.
Каніфольна мастика
(% маси)
Каніфоль..................................................................... 17
Скипідар...................................................................... 11
Оліфа-оксоль................................................................ 7
Вапняне борошно або білий портландцемент......... 65
Спосіб приготування. Каніфоль подрібнюють і в окремій по-судині замочують у скипідарі, перемішуючи до повного її розчи-нення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок