Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Гальмові системи з гідравлічним приводом

Гальмові системи з гідравлічним приводом

Назва:
Гальмові системи з гідравлічним приводом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гальмові системи з гідравлічним приводом


Загальні відомості. Гальмова система з гідроприводом автомобіля ГАЗ-53А діє так. Коли з невеликим зусиллям натискують на педаль 6 (рис. 54), поршень 11, який нею переміщується, витискує рідину із головного циліндра 10 у колісні І циліндри 3 через циліндр 8 вакуумного підсилювача. Тиском рідини поршні 2 притискують колодки 1 до барабанів з силою, пропорційною зусиллю, прикладеному до педалі.
Для інтенсивнішого гальмування на педаль натискують і сильніше. В цьому випадку автоматично вступає в роботу вакуумний підсилювач 7, який створює в колісних циліндрах додатковий тиск. В результаті колодки притискуються до барабанів з великим зусиллям. Коли педаль відпускають, тиск на поршні 2 припиняється, пружини відводять колодки і від барабана — відбувається розгальмовування. Одночасно поршнями, які зближуються, рідина витискується із колісних циліндрів і повертається в головний циліндр слідом за поршнем 11, що переміщується вперед.
В системах застосовують гальмові рідини марок ГТЖ-22 м, «Нева» (обидві — жовтуватого кольору) і БСК (червоного або зеленого кольору). Ці рідини можна використовувати при низьких і високих температурах, вони не руйнують металевих і гумових деталей, мають добрі змащувальні властивості. Змішувати їх або розбавляти водою не можна, так як вони розшаровуються і утворюються згущення. Всі ці рідини отруйні, а рідина «Нева» ще й вогненебезпечна.
Використану рідину не можна виливати на землю, в каналізацію і водойми. її розводять у десятикратному об'ємі води і виливають у глибоку яму. Рідину марки «Нева» спалюють.
Колісні гальма мають однакову будову, тільки передні — менші за розмірами. Барабан кожного гальма закріплений на маточині колеса. В барабані на щиті 6 (рис. 55, а), прикріпленому до фланця поворотного кулака або заднього моста, змонтовані колодки 1 з фрикційними накладками. Нижні кінці ребер колодок через ексцентрикові бронзові втулки 8 опираються на пальці 7, які закріплені в щиті, а верхні кінці вставлені у пази сухарів 15, запресованих у поршні колісного циліндра. Пружина 2 стягує колодки до упора в регулювальні ексцентрики 4. Скоби 5 охоплюють ребра і цим запобігають боковому зміщенню колодок.
Колісний циліндр 3 прикріплений до щита. У ретельно обробленій розточці його корпуса 16 (рис. 55,6) з обох боків вставлені гумові манжети 12 з сухарями 15. Пружина 11, яка розміщена між манжетами, постійно притискує сухарі до ребер колодок. Гумові ковпаки 14, надіті на торцях циліндрів, захищають деталі від пилу і води. У нижній нарізний отвір загвинчений штуцер трубопровода, по якому нагнітається рідина у порожнину циліндра, а у верхній — перепускний клапан 9 для видалення повітря при заповненні системи.
Головний циліндр виконаний у загальному відливку з резервуаром для гальмової рідини. У ретельно обробленій розточці корпуса 1 (рис. 56) встановлений поршень 6, ущільнений зовнішньою манжетою 7. Пружина 3 через шайбу-тримач 4 і внутрішню манжету 5 притискує поршень до шайби, зафіксованої стопорним кільцем 8. Другим кінцем пружина притискує до торця розточки обгумований впускний клапан 2. Отвір у ньому закритий випускним клапаном 18 з пружиною 16. Гумовий чохол 9, закріплений на штоці 10 і на циліндрі, оберігає деталі від забруднення.
Гальмову рідину наливають у резервуар так, щоб її рівень був на 10—15 мм нижче кромки наливного отвору у кришці 17. Через отвір Д у пробці 15 резервуар з'єднаний з атмосферою. Порожнини А і В головного циліндра з'єднані з резервуаром перепускним Е і компенсаційним Г отворами, постійно заповнені гальмовою рідиною.
Коли натискують на гальмову педаль, шток 10 переміщує поршень 6 назад (на рисунку — вправо). Як тільки манжета 5 перекриває перепускний отвір Е, зростаючим тиском відкривається випускний клапан 18, і рідина із головного циліндра витискується у систему — відбувається гальмування. Коли педаль відпускають, пружина 3 переміщує поршень вперед, і рідина, яка витискується поршнями колісних циліндрів, повертається у головний циліндр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гальмові системи з гідравлічним приводом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок