Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Процедура визначення результатів сертифікації продукції, що імпортується

Процедура визначення результатів сертифікації продукції, що імпортується

Назва:
Процедура визначення результатів сертифікації продукції, що імпортується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,72 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Процедура визначення результатів сертифікації
продукції, що імпортується


Загальні положення
Система сертифікації УкрСЕПРО має виключне право визнавати результати сертифікації продукції на відповідність обов’язковим вимогам нормативних документів України, видані іншими державами. Об’єктами визнання є протоколи випробувань, сертифікати (знаки) відповідності та інші свідоцтва відповідності на продукцію, яка підлягає обов’язковій сертифікації з затвердженим переліком товарів та послуг.
Переліки товарів та послуг, які підлягають перевірці на підтвердження їх відповідності вимогам обов’язкової сертифікації, органів з сертифікації продукції, що діють у системі УкрСЕПРО, центрів стандартизації, метрології та сертифікації, що співробітничають з сертифікаційними органами при ввезенні продукції в Україну, встановлюються Держстандартом України.
Рішення про визнання сертифікатів, виданих органами сертифікації інших держав (міжнародних систем) на вітчизняну та імпортовану продукцію, що має використовуватися в Україні, приймає орган з сертифікації системи УкрСЕПРО.
Процедура визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується в Україну, здійснюється на основі підтвердження відповідності продукції обов’язковим вимогам, встановленим у законодавчих актах і нормативних документах, міжнародних та національних стандартах інших держав, що діють в Україні, шляхом укладання угод або прийняття рішення про визнання.
Свідченням визнання закордонних сертифікатів є сертифікат відповідності, виданий у системі УкрСЕПРО, або свідоцтво про його визнання згідно з ДСТУ 3498.
Угоди про визнання результатів сертифікації продукції складаються за умов:
наявності національної системи сертифікації держави імпортера, що має організаційно-методичні документи, акредитовані органи з сертифікації продукції, випробувальні лабораторії (центри) відповідносно до вимог ISO/ІEC з сертифікації і стандартів серії ІSO 9000, ЕN 45000, ЕN 29000;
наявності акредитованих органів з сертифікації продукції, випробувальних лабораторій в міжнародних системах сертифікації конкретного виду продукції, створених спільно з державами-учасниками угоди.
Результати сертифікації імпортованої продукції, що не охоплені угодою, включаючи сертифікати (знаки) відповідності продукції, можуть бути визнані у системі УкрСЕПРО на підставі рішень про визнання:
без додаткових процедур з сертифікації;
із застосуванням додаткових процедур з сертифікації;
за позитивними результатами сертифікації продукції у системі УкрСЕПРО.
Найважливішими підставами для угоди про визнання є:
взаємно визнані адміністративні та юридичні структури і програми робіт;
ідентичні основоположні критерії, яких повинно дотримуватись при сертифікації продукції;
гармонізовані з міжнародними стандартами (ISO, IEC та ін.) нормативні документи, які використовуються;
взаємна юридична і економічна відповідальність сторін, що уклали угоду;
процедури, які забезпечують відповідне функціонування обраних структур, однотипних методів і обладнання для проведення сертифікації, аналогічні процедури нагляду, методи правового захисту і інші керівні положення, які дають гарантію того, що ні одна з сторін, які беруть участь у сертифікації, не буде наражена на невиправданий ризик щодо визнання робіт з сертифікації інших сторін.
Основні положення угоди про визнання результатів сертифікації інших сторін, правила і порядок взаємного визнання національних систем сертифікації визначаються на основі двосторонніх або багатосторонніх угод (держав-учасниць угод).
Процедура визначення результатів сертифікації продукції,
що імпортується
Визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується, головним чином стосується:
визнання сертифіката (знаку) відповідності продукції (сертифіката системи якості);
визнання результатів випробування продукції випробувальної лабораторії.
Процедура визнання результатів сертифікації продукції передбачає такі основні етапи:
1. Під час складання угоди:
розгляд заявки та аналіз документації для складання угоди;
складання угоди про визнання результатів сертифікації продукції;
оформлення та реєстрація сертифікатів (знаків) відповідності або свідоцтв про визнання, внесення їх до реєстру системи УкрСЕПРО і видача заявнику;
технічний нагляд за імпортованою продукцією згідно з угодою про визнання результатів сертифікації продукції на термін дії угоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Процедура визначення результатів сертифікації продукції, що імпортується

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок