Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Привід передніх коліс

Привід передніх коліс

Назва:
Привід передніх коліс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Привід передніх коліс


Особливості пристрою
Привід кожного колеса складається з двох шарнірів рівних кутових швидкостей (ШРУС) і валу, який у приводу лівого колеса суцільною, а у правого трубчастий.
Зовнішній шарнір складається з корпусу, сепаратора, внутрішньої обойми і шести кульок. У корпусі шарніра і обоймі виконані канавки для розміщення кульок. Канавки в подовжній площині виконані по радіусу, що забезпечує кут повороту зовнішнього шарніра до 42°. Шліцьовий наконечник корпусу шарніра встановлюється в маточину колеса і кріпиться в ній гайкою. Обойма встановлюється на шліцах валу між наполегливим кільцем і стопорним кільцем.
Внутрішній шарнір відрізняється від зовнішнього тим, що доріжки корпусу і обойми виконані прямими, а не радіусами, що дозволяє деталям шарніра переміщатися в подовжньому напрямі. Це необхідно для компенсації переміщень, викликаних коливання - мі передньої підвіски і силового агрегату.
Зняття і установка приводу коліс
Встановите автомобіль на підйомник або оглядову канаву і виконаєте з обох боків автомобіля наступні операції:
* ослабте болти кріплення переднього колеса, зніміть ковпак маточини і відкрутіть гайку кріплення маточини колеса на корпусі зовнішнього шарніра;
* вивісьте передню частину автомобіля і зніміть переднє колесо;
* від'єднаєте кульовий шарнір важеля підвіски від поворотного кулака, відкрутивши болти його кріплення;
* відводячи убік телескопічну стійку передньої підвіски, вийміть з маточини шліцьовий хвостовик зовнішнього шарніра;
* зліть масло з коробки передач; ударним знімачем або молотком через вибивання вибийте корпус внутрішнього шарніра з отвору шестерні піввісь, зніміть привід колеса.
Після від'єднання валів від коробки передач необхідно фіксувати шестерні піввісь облямовуванням або технологічною заглушкою, щоб вони не випали в картер коробки передач.
Установка приводу коліс ведеться в зворотній послідовності. При цьому обов'язково заміните стопорне кільце корпусу внутрішнього шарніра, щоб не допустити мимовільного роз'єднання приводу колеса і шестерні піввісь.
Після установки приводу коліс залийте моторне масло в коробку передач.
Розбирання і збірка приводу коліс
Розбирання зовнішнього шарніра
Розбирання шарніра проводите тільки у разі пошкодження захисного чохла, коли виникає необхідність в заміні мастила.
Для розбирання зовнішнього шарніра пристосуванням для зняття і установки хомутів захисних чохлів приводу коліс зніміть хомути і зруште захисний чохол по валу приводу колеса (у приводу правого колеса чохол підібгайте або виверніть).
Використовуючи вибивання і молоток, збийте з валу шарнір, докладаючи зусилля до обойми. Потім промийте шарнір.
Перед розбиранням фарбою або бруском відзначте взаємне положення обойми, сепаратора і корпусу шарніра. Закріпите зовнішній шарнір в лещатах. Нахилите обойму і сепаратора так, щоб одна кулька можливо повно вийшла з паза корпусу шарніра. Викруткою, виготовленою з м'якого матеріалу, витягнете кульку з сепаратора. Потім поверніть всі деталі так, щоб поряд розташована кулька зайняла таке ж положення, і вийміть його з сепаратора.
Використовуючи вказані прийоми, витягніть і решту кульок.
Послідовність видалення кульок може бути і інша - через одну кульку. Допускається несильне постукування по сепараторові або обоймі предметом, виготовленим з м'якого матеріалу.
Надмірне зусилля повороту сепаратора неприпустимо, оскільки можливе блокування кульки, що утруднить подальше розбирання.
Встановите сепаратора з обоймою так, щоб подовжені вікна сепаратора розташувалися проти виступів корпусу шарніра і вийміть сепаратора. Вийміть з сепаратора обійму, для чого один з виступів обойми помістите в подовженому вікні сепаратора і викотите обойму.
Ще раз ретельно промийте деталі шарніра і перевірте стан всіх деталей, звертаючи особливу увагу не тільки на їх знос і пошкодження, але і на наявність корозії.
При зносі робочих поверхонь більше 0,1 мм, пошкодженні або корозії заміните шарнір в зборі.
Збірка зовнішнього шарніра проводиться в послідовності, зворотному розбиранні, з урахуванням наступного:
* перед збіркою на всі деталі нанесіть мастило;
* при установці сепаратора в зборі з обоймою в корпус шарніра необхідно забезпечити збіг влучний, нанесених перед розбиранням;
* при установці кульок в сепаратора нахилите обойму приблизно на кут, в 2 рази більший, ніж сепаратор;
* заповните шарнір мастилом в кількості 40 см3;
* встановите нове стопорне кільце в канавку валу строго по його центру, використовуючи консистентне мастило.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Привід передніх коліс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок